Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dddddddddd234

Program naprawczy dla pracownika - można czy nie?!

Polecane posty

Gość dddddddddd234

Witam, mój problem polega na tym że otrzymałam dzisiaj do podpisania trzymiesięczny okres naprawczy w swojej pracy. Jestem zatrudniona na czas nieokreślony od 1.02.2011. Praca jest wynikowa, na słuchawce. Okres naprawczy został mi nadany z racji nieosiągania wystarczająco dobrego wyniku w okresie od 1.02.2011 do końca maja. Problem w tym że w lutym wróciłam do pracy dopiero w połowie miesiąca gdyż byłam na półtoramiesięcznym L4. W marcu natomiast przytrafiło mi się kolejne 9 dniowe L4. To że w tych miesiącach zrobiłam około połowy celu nie jest dziwne gdyż nie było mnie w pracy żeby zrobić cały cel. Zaznaczam że w kwietniu kiedy byłam cały miesiąc w pracy miałam jedno z pierwszych miejsc na dziale. Maj poszedł kiepsko mimo że w pracy byłam jednak czy jest to podstawa aby stawiać mi warunek osiągania przez kolejne trzy miesiące pełnego celu pod groźbą wypowiedzenia umowy? Zaznaczę że jego osiągniecie rzadko komu się udaje. Premiowani jesteśmy już za 75% celu. Pytania w związku z powyższym: 1) czy taka forma kary jak okres naprawczy jest zgodna z kodeksem pracy? 2) czy pracodawca może wymagać osiągania celu jeśli pracownik był na L4 a potem karać za niewykonanie tego celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddd234
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzech w miodzie
pracodawca moze dac Ci ostrzezenie.Ja bym to tak traktowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzech w miodzie
w KP nie ma nic o okresie naprawczym wg mnie. Oni chca Cie zmotywowac do wytezonej pracy. Pomysl, czy mozesz i chcesz sprostac takiemu wyzwaniu. Niestety tak wyglada praca w telemarketingu :o Ale pociesz sie, ze to dobra wprawka dla przyszlego handlowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×