Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a g n i e s z k a _

nauczyciel po studiach zaocznych

Polecane posty

witam :) zastanawiam sie nad studiami edukacyjnymi, chce rozpoczac pedagogike elementarna z jezykiem angielskim, albo pedagogika wczesnoszkolna i takie moje pytanie jak sa"traktowani" nauczyciele po studiach zaocznych? niestety nie mam mozliwosci studiowac dziennie, rodzice zagranica sa ale powiedzieli ze mam pracowac a nie studia mi w glowie, wiec mi nie pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona nie wroci
po pedagogice jest pelno ludzi zaoczni zawsze sa uwazani za gorszych napewno mnostwo ludzi ci powie ze nie ale tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmlwi
to nie ma znaczenia, nikt nie patrzy ze studiowalas zaocznie, smialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona nie wroci
patrzy! Zawsze jest to w suplemencie dyplomu skonczeia studiow studia zaoczne ZAWSZE sa traktowane jak gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmlwi
jest w suplemencie,ale nie ma znaczenia dla dyrektora szkoly nigdy mnie nie traktowano gorzej i nikt nie mial 'ale',ze jestem po zaocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona nie wroci
Moze jestes wyjattkiem ale niemalze zawsze studenci studiow zaocznych sa traktowani jak 2 kategoria. Przykro mi ale taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona nie wroci
Owszem mozna tu zaprzeczac i wymianiac ale studia dziene sa lepsze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studia dzienne sa lepsze ale ie kazdy ma mozliwosc:( mimo ze mam rodzicow zagranica to powiedzieli ze to moje dorosle zycie i mam sobie radzic sama moglabym w anglii byc przez 2 lata odlozyc pieniadze ale jak wroce bede miec 24, teraz chce sie uczyc, czuje ze chce, nikt mnie nie zmusza pozniej nie wiem co ebdzie, pozniej moze mi sie nie bedzie chcialo? moze bedzie mi tez ciezej? wiem ze po licecjacie mozna pracowac w szkole, wiec do tego tez daze dlatego tez prosilam o wypowiedzi osoby ktore sa w temacie nie stac mnie na studia dzienne rodzice awet nie chcieli pozyrowac mi kredytu studenckiego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata9827
JESTEM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata9827
i powiem Ci , że jak patrze i słucham tych niby lepszych bo po dziennych, to w ogóle uświadamiam sobie jak autorytety zeszły na psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata9827
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson. Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas. Ojcze z nieba, Boże, - zmiłuj się nad nami. Synu, Odkupicielu świata, Boże, Duchu Święty, Boże, Święta Trójco, Jedyny Boże, Święta Maryjo, - módl się za nami. Święta Boża Rodzicielko, Święta Panno nad pannami, Matko Chrystusowa, Matko Kościoła, Matko łaski Bożej, Matko nieskalana, Matko najczystsza, Matko dziewicza, Matko nienaruszona, Matko najmilsza, Matko przedziwna, Matko dobrej rady, Matko Stworzyciela, Matko Zbawiciela, Panno roztropna, Panno czcigodna, Panno wsławiona, Panno można, Panno łaskawa, Panno wierna, Zwierciadło sprawiedliwości, Stolico mądrości, Przyczyno naszej radości, Przybytku Ducha Świętego, Przybytku chwalebny, Przybytku sławny pobożności, Różo Duchowna, Wieżo Dawidowa, Wieżo z kości słoniowej, Domie złoty, Arko przymierza, Bramo niebieska, Gwiazdo zaranna, Uzdrowienie chorych, Ucieczko grzesznych, Pocieszycielko strapionych, Wspomożenie wiernych, Królowo Aniołów, Królowo Patriarchów, Królowo Proroków, Królowo Apostołów, Królowo Męczenników, Królowo Wyznawców, Królowo Dziewic, Królowo wszystkich Świętych, Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta, Królowo wniebowzięta, Królowo Różańca świętego, Królowo rodziny Królowo pokoju, Królowo Polski, Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie. Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata9827
w szkole trzeba być oprócz znawcą swojego przedmiotu, to też mądrym pedagogiem, szanują Cię uczniowie, szanuje reszta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xzibitek
Kyrie eleison. Chryste eleison. Kyrie eleison. Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas. Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami. Synu, Odkupicielu świata, Boże Duchu Święty, Boże Święta Trójco, jedyny Boże Serce Jezusa, Syna Ojca Przedwiecznego Serce Jezusa, w łonie Matki Dziewicy przez Ducha Świętego utworzone Serce Jezusa, ze Słowem Bożym istotowo zjednoczone Serce Jezusa, nieskończonego majestatu Serce Jezusa, świątynio Boga Serce Jezusa, przybytku Najwyższego Serce Jezusa, domie Boży i bramo niebios Serce Jezusa, gorejące ognisko miłości Serce Jezusa, sprawiedliwości i miłości skarbnico Serce Jezusa, dobroci i miłości pełne Serce Jezusa, cnót wszelkich bezdenna głębino Serce Jezusa, wszelkiej chwały najgodniejsze Serce Jezusa, królu i zjednoczenie serc wszystkich Serce Jezusa, w którym są wszystkie skarby mądrości i umiejętności Serce Jezusa, w którym mieszka cała pełnia Bóstwa Serce Jezusa, w którym sobie Ojciec bardzo upodobał Serce Jezusa, z którego pełni wszyscyśmy otrzymali Serce Jezusa, odwieczne upragnienie świata Serce Jezusa, cierpliwe i wielkiego miłosierdzia Serce Jezusa, hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają Serce Jezusa, źródło życia i świętości Serce Jezusa, przebłaganie za grzechy nasze Serce Jezusa, zelżywością napełnione Serce Jezusa, dla nieprawości naszych starte Serce Jezusa, aż do śmierci posłuszne Serce Jezusa, włócznią przebite Serce Jezusa, źródło wszelkiej pociechy Serce Jezusa, życie i zmartwychwstanie nasze Serce Jezusa, pokoju i pojednanie nasze Serce Jezusa, krwawa ofiaro grzeszników Serce Jezusa, zbawienie ufających Tobie Serce Jezusa, nadziejo w Tobie umierających Serce Jezusa, rozkoszy wszystkich Świętych Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata Jezu cichy i pokornego Serca. Uczyń serca nasze według Serca Twego. Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, wejrzyj na Serce najmilszego Syna swego i na chwałę, zadośćuczynienie, jakie w imieniu grzeszników Ci składa; daj się przebłagać tym, którzy żebrzą Twego miłosierdzia i racz udzielić przebaczenia w imię tegoż Syna swego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce belfra po zaocznych
Przykro mi, ale wiedze i umiejetnosci zawsze beda miely lepsze osoby po studiach dziennych! Ja nawet sama pamietam, ze w liceum Ci, ktorzy byli po zaocznych raz, ze sporo brakow w wiedzy mieli, a dwa, ze nie potrafili dobrze uczyc! Ci po dziennych mieli wyrobiony "sposob" nauczania i wiekszy autorytet. Zreszta co by nie mowic, ogolnie osoby po studiach dziennych sa bardziej ogarniete i systematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha po dziennych bardziej systematyczne? wlasnie chyba na odwrot :o bo zazwyczaj zaoczni musza dzielic czas na prace i nauke, wiec musza byc obcykani zeby wszystko polaczyc i zeby w miare sprawnie to dzialalo aha to ty wiedzialas/es ktory nauczyciel w liceum w jakim trybie konczyl studia? nie rozmieszaj mnie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce belfra po zaocznych
Wiedzialam, tzn dowiedzialam sie juz po, bo wiekszosc ma konta na nk i mozna sprawdzic. I wlasnie to co napisalam sprawdzilo sie. A systematycznosc na dziennych wynika z tego, ze musza sie przygotowywac z zajec na zajecia, regularnie, a zaoczni jak maja zjazd 2 razy w miesiacu, a niektore zajecia tylko kilka razy no to w zasadzie wystarczy jak sie raz, czy drugi przygotuja i tyle. Dzienni musza byc na biezaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lsddddf
normalnie sa traktowani, tylko ze nie masz perspektyw, niż demograficzny sie zbliża, zresztą już szkoły są likwidowane. Gdzie będziesz pracować , za granicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljhgfggcgcgc
kto mówi ze zaoczne są gorsze, zapraszam do mnie. Mnóstwo osób zrezygnowało po I roku, dużo odpadło. Z racji, ze jestesmy zaoczni nie mamy taryfy ulgowej. Robię tyle samo, co kumpela , która jest na dziennych . Studiuję na Uwr. Ja bym się natomiast martwila, co będziesz po tych studiach robić, bo będzie trudno o pracę nauczycielowi - za parę lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce belfra po zaocznych
Tak jasne, zaoczni zawsze beda twierdzic, ze maja gorzej. Tylko jakos sami wykladowcy przyznaja, ze zaocznym daja inne, latwisze zaliczenia, a material na zajeciach jest okrojony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkkdkdjfjj
no ja sie spotkalam z innymi opiniami wykladowców. zależy od uczelni. i tak pracodawca najbardziej patrzy na DOŚWIADCZENIE , a studia i cała uniwersytecka wiedza sprowadza się do roli papieru...tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ameryki nie odkryles ze material jest okrojony to co wykladowca robi w ciagu 2 tygodni z dziennymi, musi w ciagu kilku godzin zrobic z zaocznymi wiec to jest logiczne wiec dzienni maja lepiej bo wiecej sie naucza wiecej wiedzy przyswoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ee tam tttt
zaoczni 3 dni siedzą (pt-nd) i mają zjazdy co tydzień, siedzą od 9.00 do ok.18.45. Więc nie jest tak ze sie nic nie robi. zależy na jakiego trafisz wykladowce- lepiej na mądrego trafic na zaocznych niż mieć zajęcia z jakims olewusem na dziennych. faktycznie , doświadczenie najbardziej w cenie niż wiedza teoretyczna ze studiów. No chyba że ktoś chce się doktoryzować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkm,ljklijul
Materiał nie jest okrojony. Na egzamin musimy umieć całość materiału, nawet jak nie było wszystkiego na wykładach. Wtedy trzeba w książkach szukać jak się chce dobrą ocenę. Poza tym pracując równocześnie ma się większe doświadczenie (nawet dorabiając nie w zawodzie człowiek wiele się uczy), lata pracy i pieniądze zawsze są, więc nie jest się zależnym od rodziców. Moja kuzynka kończyła zaoczne studia, a jak ją przyjmowali do pracy to wcale nie patrzeli ani na kierunek, ani na to czy dzienne, ale wszystkich chętnych przepytywali czy mają odpowiednią wiedzę na stanowisko i ona się dostała, bo odpowiedziała najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkm,ljklijul
Tylko dodam, że ogólnie piszę o zaocznych, bo nie jestem na kierunku nauczycielskim, więc tu nie pomogę. Nie wiem jak tam w szkołach przyjmują. Jeśli chodzi o urząd to tak jak o kuzynce pisałam. Była rozmowa i to ona była decydująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym....
materiał nie jest okrojony- bo zadają dużo do czytania samodzielnego, w domu , na przerwy między zajęciami. i faktycznie- egzaminy obejmują całość materiału. Są takie same , jak na dziennych. A rola doświadczenia jest decydująca. Każdy pracodawca Ci to powie. Studia i wykorzystanie z nich wiedzy oczywiście też jest niezbędne. Ale jeśli chcesz być nauczycielem, to nie licz że dostaniesz gotowe instrukcje, jak masz pracować. Wiedza podawana jest w kategoriach uogólnionych. Język pedagogiki nie jest instruktażowy, instrukcję i plan działania, zaplecze pracy- musisz sobie sama wypracować i tu baaardzo liczy się praktyka, metodyka nauczania i dydaktyka. Nie licz na to, ze idąc na jakikolwiek studia (dzienne, czy zaoczne) wbiją Ci do głowy, jak być dobrym nauczycielem. Tu wszystko od Ciebie zależy, od Twojego zaplecza, od tego jaki masz plan na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×