Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cholera no

cos nprawde szybkiego

Polecane posty

Gość cholera no

cholera mam dola wiec gotowac mi sie nie chce bede po 18 w domu a obiadu brak. macie cos moze w swoim repertuarze smacznego i szybkiego?dobrze by bylo zeby cos w miare zdrwoego bo wczoraj byla pizza(bylam po 19)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz moze parowar
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholera no
no niestety nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz moze parowar
no to moze piers z kurczaka w sosie ziolowo smietanowym podana z ryzem? w miare szybko sie robi a jest pyszna naprawdę, ostatnio sobie wymyslilam przepis i maz i tesciowa tak sie zajadali ze musialam robic kolejna porcje na dokladke bo im bardzo smakowało ;) Wiec piersi lekko rozbijam, przyprawiam sola i pieprzem, podsmażam na oliwię, następnie zalewam niewielką iloscią wrzącej wody, dodaję liść laurowy, ziele angielskie, bazylie, oregano, sol, pieprz. Chwilę duszę i w między czasie rozrabiam smietanę z lyzka maki i ziolami prowansalskimi, zeby sie nie zwazyla dodaje do niej kilka lyzek goracego wywaru, w ktorym dusi sie mieso i zalewam mieso smietana z ziolami, gotuje jeszcze 3 min ciagle mieszajac i gotowe ;) najlepiej smakuje z ryzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz moze parowar
Samo przygotowanie tego obiadu zajmuje pol godziny wiec naprawde szybko się robi a smakuje super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spaghetti bolognese placki ziemniaczane nalesniki z truskawkami i serkiem homogenizowanym blyskawiczny kebab fryti piers kurza rozbijasz cienko kroisz podsmazasz na oleju przyprawiasz ja daje przyprawe do gyrosa paptyke ostra sol ziolowa troche pierzu kolorowego i do tego pomidor cebula kapusta pekinska ogorek kiszony wszystko pokrojone na plasterki cienkie :) a co do sosu to 4 zabki czosnku i pol na pol majonezu i smietany wszystko razem wymieszac albo majonez czosnek keczup roboty 30 minut max ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mi sie nie chce
gotować to robie ziemniaki z jajkami w sosie musztardowym, niby błahe, ale jaki pyszny smak przypominający szkolną stołówke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makaron z zielonym pesto i na to posiekane pomidory( ja lubie pomidory koktajlowe) na to starty parmezan ewntualnie jakis inny twardy ostry ser,lub poprostu jakikolwiek masz w lodowce,delikatnie skropic oliwa z oliwek ..pycha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie jesli masz jakis filet rybny ..zawin w folie aluminiowa z dodatkiem masla,czosnku i pietruszki,kopru badz czegokolwiek zielonego ...szcypiorku,koledry.do piekarnika na 20 min..ziemniaki mlode z koprem + szybka salatka...moze byc kiszona z cebula,jablkiem i marchewka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak gotuję awaryjnie
jak nie mam czasu: Składniki * Pół kilo piersi z kurczaka * 30 dag sera żółtego twardego * Sporo koperku najlepiej duży pęk * sól,pieprz,papryka ostra w proszku * olej * 2 jajka Etapy przygotowania Pierś kurczaka pokroić w bardzo drobną kostkę, ser zetrzeć na tartce na grubych oczkach, koperek drobno posiekać. Wszystko wrzucić do jednego naczynia, wbić 2 jajka osolić,popieprzyć i dodać paprykę.Wszystko ze sobą dokładnie wymieszać. Rozgrzać olej na patelni, kotlety nakładać dużą łyżką stołową jak placki, smażyć na bardzo małym ogniu. Podawać można z ziemniakami, frytkami lub ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak gotuje awaryjnie--->wlasnie dzisiaj mialam miec na obiad eskalopki z kurzego biustu:) ale poddalas mi swietny pomysl..:) czy moge ewentualnie zmielic piers w maszynce do mielenia miesa ? czt da ten sam efakt?Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak gotuję awaryjnie
myślę,że tak! Smacznego życzę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki...:)A czy te kotleciki moge obtoczyc w bulce? z czym najlepiej podawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak gotuję awaryjnie
Faktycznie zapomniałam o panierce.Mnie najbardziej smakują panierowane w ziarnach sezamu.Podaję je z frytkami,można też z ryżem i sosem pieczarkowym.lub pieczonymi ziemniakami,lub młodymi ziemniakami polanymi smażoną cebulką.Do tego podaję surówkę z kiszonych ogórków lub białej kapusty z porem,marchewką i koperkiem,lub z kalafiorem- ugotowanym i otoczonym w jajku i zgniecionymi na proszek płatkami kukurydzianymi a następnie usmażonymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybkie i smaczne gołąbki, bez zawijania.Aby było szybciej,kapustę, warzywa i pieczarki przygotuj dzień wcześniej i jak przyjdziesz później z pracy wystarczy tylko niewielki wysiłek i masz pyszne danie. 1kg mięsa mielonego 0,5 kg kapusty surowej 0,5 kg kapusty kwaszonej 4 duże marchewki 1 pietruszka 1 por 0,5 kg pieczarek pieczarek 2 szklanki kaszy manny 4 cebule 4 jajka kilka łyżek śmietany Obie kapusty drobno pokrojone ugotować osobno do miękkości. Odcisnąć z nich wodę.3 cebule drobno pokroić i usmażyć na złoty kolor.Następnie połączyć kapusty z mięsem,cebulą ,jajkami oraz kaszą manną(sypką).Dodać ok 5 łyżek keczupu (pikantnego),5 łyżek przecieru pomidorowego,doprawić do smaku solą i pieprzem.Dobrze wymieszać.Uformować małe kotlety.Otoczyć w bułce tartej i smażyć w większej ilości oleju na rumiano. Marchewki i pietruszkę oraz pora zetrzeć na grubej tarce,pieczarki pokroić w cienkie plasterki.całość podsmażyć kilka minut na oleju.Podlać wodą i dusić ,aż warzywa i pieczarki będą miękkie.Doprawić solą i pieprzem i odrobiną papryki ostrej(ale ostrożnie).W szklance wody rozrobić 1 łyżkę mąki i kilka łyżek śmietany.Dodać do warzyw z pieczarkami.Gotować ,aż sos zgęstnieje(gdyby był za gęsty dolać nieco wody.).Podawać z ziemniakami polanymi sosem warzywno - pieczarkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie najszybsze zawsze jest 'cos' w sosie smietankowym, oczywiscie jezeli nie boimy sie kilku kalorii ;) tym czyms moze byc: kurzy biust pokdojony w cienkie paski, cienki filet rybny, krewetki, stek z poledwicy wolowej. na patelni podgrzewamy troche oliwy z maslem i podsmazamy produkt miesny z przyprawami - sol, pieprz, ulubione ziola suszone, a jesli mamy swieze do lepiej dodac pod koniec. takie podsmazenie nie trwa wiecej niz kilka minut. teraz mozna dodac cos na smak, np. kapary, albo pokrojone oliwki, albo marynowana papryke. zalewamy wszystko gesta slodka smietanka - ok. 1/4 szklanki na 2 porcje. mozna chwile lekko pogotowac i dodac ku zageszczeniu z lyzke startego parmezanu. jak chcemy bez sera, mozne mieso lub rybe b. lekko opruszyc maka. podajemy z pieczywem, ryzem, makaronem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do konczity
jaką kupujesz gęstą słodką śmietankę? w moich sklepach jest, jeśli gęsta to kwaśna smietana. Śmietanka jest konsystencji mleka (prawie) mam na mysli śmietanke łaciatą np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do konczity
bo w kubeczkach jest zawsze kwaśna śmietana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybko robi się makaron z serem albo danie chińskie z makaronu ryżowego - jego sie nie gotuje a zaparza 5 min we wrzatku - do tego podduszony z piersią kurczaka sos sojowy, czosnek, papryka, pedey bambusa czy kiełki fasoli mung - wszytko przyprawić i dusić podlewając szkl bulionu, na koniec dodać przyprażone wcześniej słone orzeski ziemne pycha i szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi o slodka smietane taka jak do bitej smietany. nie jest ona taka gesta, jak bywa kwasna, jest leista, ale gestsza od chudej smietanki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×