Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość potrzebuję odpowiedzi

co na odparzenia u dziecka?

Polecane posty

Gość gość
Nie używajcie u dzieci Tormentiolu!!! Jest zakazany całkowicie do 3 r.ż., a nie powinno się go używać do 12 r.ż. To samo dotyczy maści pośladkowej (robionej) z kwasem bornym (Acidi borici) w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas pomogl dopiero krem clotrimazolum. Wielu probowalam i nic nie pomagalo. Po jednym posmarowaniu clotrimazolum na noc rano byla duza poprawa. Kilka razy posmarowane cienka warstwa i pupa wygojona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SJ89
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.... Właśnie tamtym razem dalej stosowałam tormentiol, poszły 3 tubki oraz psiukałam octaniseptem i wietrzyłam pupkę i pomogło. Podkreślę, że tormentiol do pupy poleciła mi położna w szpitalu, gdy córka miała parę dni. Ostatnio córka miała biegunkę i pupa baaardzo była odparzona i pani w aptece poleciła mi HYDROSIL i po nocy już widziałam różnicę, jestem z niego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimo wszystko polecam własnie takie rozwiazanie http://granulox.pl/ Dla mnie kazdy z nas powinien mieć ten aerozol w swojej apteczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 4 miesięcznej córeczki
WAŻNE!!! UWAGA! APEL do wszystkich matek. Nie eksperymentujcie - ja tak robiłam, próbowałam bepanthenu, sudocremu, to błąd. Nie róbcie tego. Poszłam do LEKARZA przepisał maść PIMAFUCORT. Smarować dwa razy dziennie rano i wieczorem. Po 2 - 3 smarowaniu ZDECYDOWANA POPRAWA. Dzisiaj smarujemy 5 dzień i jest prawie OK. Nie eksperymentujcie, szkoda Waszych nerwów, bo maści i kremiki na "pupkę" nie pomogą! Przede wszystkim szkoda maleństwa, bo cierpi, boli, swędzi i piecze. Koniecznie do lekarza! Ja żałuję, że poszłam dopiero po kilku dniach. Nie popełniajcie tego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim odparzeniom najlepiej zapobiegać. W ciepłe dni "wietrzyć" pupę bez pieluszki. Myć przeznaczonymi do tego kosmetykami i stosować krem ochronny. Kiedy dojdzie do odparzenia, co niekiedy zdarza się mimo odpowiedniej pielęgnacji, stosować krem na odparzenia. Z domowych metod świetnie sprawdza się kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem mąki ziemniaczanej i zasypka z mąki ziemniaczanej. Na stronie J&J można zapoznać się z fajnymi poradami dot. pielęgnacji: http://www.johnsonsbaby.com.pl/content/odparzenia-i-zapobieganie-im

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkoko
Dziewczyny, mam 7 miesięczną córkę która nigdy nie miała odparzeń, dzięki stosowaniu pieluch wielorazowych. Wiem że brzmi to strasznie ale jest to super nowa technologicznie sprawa. Pieluchy są ładne, w rœznych systemach, niektóre nawet podobne do pampersów. Pupa oddycha, ma naturalne wkłady od pupy wykonane z bambusa lub konopii. Polecam zainteresować się tematem bo robi się coraz popularniejszy i nie wierzę ma wspólnego z wieszaniem tetry na sznurkach choć może:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja u mojej córci stosowałam TORMENTIOL. Max 5 godzin i po odparzeniu ani śladu. Pediatra mi go polecił raz na wizycie. Do teraz kupuje stosuje. Wszystko momentalnie znika. Kosztuje 13 zł jest naprawdę godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tormentiol jest niebezpieczny ze względu na sklad. Ja odradzam. Nie trujcie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamartynki2
U nas sprawdził się Cavilon, ten krem może być stosowany od pierwszego dnia życia. Nie brudzi, jest hipoalergiczny, nie zawiera alkoholu. Jest rewelacyjny przy profilaktyce i codziennej ochronie malucha, wystarczy nałożyć cienką warstwę, sprawdźcie sobie mamy ten produkt ;) Na e-melissa.pl można go dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka

u mojego Krzysia pomaga tylko Kojący krem na pupę(tak, dosłownie tak się nazywa :) firmy momme - przetestowałam wiele środków, ale zazwyczaj zawierają jakiś dziwny skład, a ten jedyny jest naturalny i pewnie dlatego się sprawdził - dostałam go na www.you1.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość symbilla

ewentualnie możesz przemyć naparem z rumianku, ale raczej linomag na lekkie,

octenicare na mocniejsze odparzenia, lepiej miec w apteczce zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

5.II - imieniny: Dobiemara, Dobiemira, Lubodroga, Radomiła, Strzesławy i Strzeżysławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone - mydło Aleppo Szamir 70% oleju laurowego.  Leczy nawet trudno gojące się rany ( na hemoroidy w ciązy też pomaga!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mydło aleppo shamir jest idealne na odparzenia i inne rany jak odlezyny czy nawet tradzik.. tylko regularnie trzeba go uzywac. kupuje na stronie pachnaca kraina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×