Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość potrzebuję odpowiedzi

co na odparzenia u dziecka?

Polecane posty

Gość potrzebuję odpowiedzi

co na odparzenia dla niemowlaka? ma odparzenia pod szyją w fałdach skóry? czym smarować to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaaa ma kotaaaaaa
sudokrem, linomag ? ewentualnie możesz przemyć naparem z rumianku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakikolwiek krem na odporzenia jak do pupy może być, też pomoże oliwka i wietrzenie fałdek o ile się da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję odpowiedzi
sudokrem linomag i bephanten nie pomagają. myłam krochmalem ale nie schodzi, a z mąki ziemniaczanej i pudru robią się kluchy. ma tam tak bardzo czerwone aż mnie boli jak na to patrze. od 3 dni z tym walczę i bez efektów, a nawet coraz gorzej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym samym co pupę ;) wnioskuję że twoje dziecko ma jakieś 3-9 miesięcy bo sami przez to przechodziliśmy gdy pojawily się upaly odparzenia byly większe,smarowaliśmy sudokremem a kąpaliśmy w czymś co zawierało penhanol ;) pomagało lepiej zapobiegać niż leczyć,starajcie się przecierać szyję w upalne dni,czasami maluchy się lekko obleją przy piciu,czego nie zawsze dostrzegamy,pilnujcie tego i nie ubierajcie za ciepło dziecka,mniej się będzie pocić w szczególności na szyjce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję odpowiedzi
właśnie na szyi to ma. problem w tym że non stop nosi śliniak albo pieluchę pod szyją bo zwraca jej się pokarm. myje to często ale przy takim upale widocznie to nie pomaga. nie wiem co jeszcze mogę zrobić bo non stop coś z buzi wypływa i leci pod tą szyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pomagała mąka ziemniaczana. nie jakieś masakryczne ilości żeby się kulki robiły, tylko leciutko zasypać i przy każdym przemywaniu powtarzać. do każdego kąpania garść mąki ziemniaczanej do wanienki. i było ok. synek też ulewał, ciągle pieluszka pod dziubkiem, ciągle mleko leciało na szyję, także wiem o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córcia miała bardzo mocno odparzoną pupę po tym jak skończył mi sięchwilowo linoderm i zaczęłam stosować sudocrem. strasznie to wyglądało mimo, że smarowałam ją tym sudocremem tylko jakieś 3 dni. pomógł mi clotrimazol (czy jakoś tak - do kupienia w aptece). gdy zaleczyłam jej te odparzenia to zpowrotem wróciłam do sudocremu (wtedy nie wiedziałam że ten sudocrem spowodował u córki te odparzenia) i miałam powtórkę z rozrywki. poszłam więc do apteki i farmaceuta doradził mi jednorazowo zastosować tormentiol - jest to silna maść na odparzenia itp. poskutkowało i dopiero wtedy ją "wyleczyłam". teraz już nie ma mowy żebym ją smarowała czymś innym niż linoderm i problem się już nie powtórzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach... teraz doczytałam że to na szyjce :) myślałam że chodzi o pupę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej czymś co zasuszy to a nie będzie utrzymywało wilgotności,wydaje mi się że lepiej sudokrem niz linomag,oczywscie nakladac na wytartą skórę bo krem sie nie "przyczepi" Pociesze,że to przejściowe,z tym chyba mają lub mieli problemy nie jedni rodzice... :) a raczej rodzice dzieci"bez szyjki" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhe-loboj
Ja mogę polecić jeszcze jeden środek- żel Curiosin własnie na odparzenia. Działa kojąco i pozwala szybciej sie skorze zagoic. Mozna kupić bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odp..
mąka ziemniaczana lub sudocrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lips90
alantan plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filipinkaala
najlepszy jest specyfik zwany maścią pośladkową (czy jakoś tak), pediatra wypisuje Ci recepte (ze składem, tam jest wazelina, alantolina bodajże i jeszcze coś tam), dajesz do apteki i robią Ci te maść/ Duże opakowanie kosztuje jakieś 5zł!:) Nic u mnie nie sprawdziło się tak dobrze jak to, pomaga na mega odparzenia błyskawicznie (sudocrem, alantan,i inne w porównaniu do tej maści wypadły słabiuteńko), ale u dziecka zreszta nie ma juz odparzen odkąd uzywam tej maści, teraz stosuje tylko na noc, smaruje jako zabezpieczenie). Opakowanie starcza mi na jakies 3 miesiace :) Tylko ja sie kiedyś naczytałam że ta maść jest super, ale pod warunkiem że nie ma w niej kwasu borowego (bo ona ma w składzie go) który ponoć jest szkodliwy dla dzieci ponizej 3lat, ja sie wystraszyłam i od tamtej pory zazczam w aptece, zeby nie dodawali tego kwasu i nie dodają i jest git. Czy rzeczywiście ten kwas moze szkodzić, nie wiem, skoro pediatra go wpisuje w składzie i w aptece to dla nich tez nic dziwnego, wiec wydawałoby sie ze nie może być szkodliwy, ale ja sie juz przyzwyczaiłam ze biore bez kwasu i skoro i bez niego masc działa super to juz nic nie zmieniam. Acha, jak nie chce Ci sie iść po recepte do pediatry, to mozesz kupic tez te masc bez recepty, ale wtedy płaci się ok. 2 razy drożej więc zamiast 5czy 6zł zapłacisz 10cz12zł. Naprawde polecam, uważam ze dla pupci dziecka to rewelacja, sama tez mozesz używac tak jak np. sudocremu, np jak sie oparzysz czy cos, pomaga również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teneooki
No własnie co to jest za żel ? czy mozna stosowac go wsród małych dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika163
Tradycyjnie najlepszy jest sudokrem:) także profilaktycznie. http://www.2o2.pl/produkt,1608,antyseptyczny-krem-dla-dzieci-sudocrem-250g.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfgfgg
sudokrem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam Sudocrem, u nas zawsze się sprawdzał, szybko goił i nie powodował dodatkowych podrażnień. Sudocrem jest kosmetykiem, który możemy stosować nie tylko na odparzenia pieluszkowe. Jest on niezwykle przydatny w profilaktyce wszelkiego rodzaju otarć, odparzeń, odleżyn (w początkowych stadiach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma nic lepszego niż termentiol. Poleca go każdy dobry farmaceuta. Nie polecam sudocremu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma nic lepszego od mąki ziemniaczanej .. nic u mojego synka nie pomagalo a maka ziemniaczana po 3 dniach ani sladu nie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mojej ośmiomiesięcznej córki pojawiło się okropne odparzenie, stosowałam co mogłam, puder na odparzenia nivea, krem na odparzenia nivea, mąkę ziemniaczaną, maść alantan plus, maść robioną na receptę na grzybicę i odparzenia zawierającą m.in. wazelinę, lanolinę, tormentiol, kąpałam ją w krochmalu z mąki ziemniaczanej, w naparze z rumianku, w szarym mydle biały jeleń, przemywałam odparzenia rumiankiem, wietrzyłam pupę gdy tylko mogłam, stosowałam chusteczki nawilżające z wyciągiem z rumianku, albo w ogóle ich nie używałam tylko przemywałam ciepła wodą, problem zniknął po ok. półtora tygodniu, tylko nie wiem czy na skutek powyższych zabiegów czy samoistnie, gdyż córka ząbkuje i przeczytałam gdzieś w necie że przy ząbkowaniu mogą pojawić się odparzenia, więc czekam na następne ząbki by rozwiać ewentualne wątpliwości czy pomogły zabiegi czy to samoistnie zginęło jak pojawił się ząbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha a sudocrem jest do bani na takie odparzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszę, jak było u nas, może to pomoże innym dzieciaczkom. Nam nie pomagał ani Sudocrem, ani Bepanthen, ani Linomag... Dostałyśmy receptę na maść z antybiotykiem, więc udałam się z receptą do apteki, a tam bardzo starsza Pani Magister doradziła, żeby się wstrzymać z antybiotykiem i najpierw spróbować podmywać pupcię słabym roztworem Nadmanganianu Potasu (na przegotowanej wodzie) , a po podmyciu i wysuszeniu - maść Alantan. Wystarczy kilka kryształków nadmanganianu, roztwór ma być blado-różowy. Po trzech dniach nie było śladu po tych strasznych odparzeniach i krostkach. Poszłam podziękować tej Pani za radę, a ona znowu mi doradziła, żeby teraz na co dzień używać przy zmianie pieluszki zamiast kremów odrobinę zwykłej wazeliny. Od tamtej pory, tfu-tfu, odpukać, ani razu nic się na pupci nie pojawiło, ale i tak około raz na dwa tygodni smarujemy się profilaktycznie Alantanem. Pisałam to samo w innym wątku na forum, i tam dziewczyna opisywała swój przypadek, po zastosowaniu wszystkich dostępnych sposobów leczenia, okazało się, że, cytuję: "dziecko miało ukrytego naczyniaka w okolicach pupy i nadwrażliwość skórną przez niego". Dzidzia była leczona w szpitalu i już jest wszystko dobrze. Więc - różnie to bywa, jak nic nie pomaga, to iść i się domagać szczegółowych badań, i nie dać się spławić tekstem - antybiotyk - i do domu. Pozdrawiam wszystkie Mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjkgv
na odparzenia maść tormentiol i wietrzenie pupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautike
Na co dzień używam maści bepanthem i jest ona jak dla mnie najlepsza, niestety jeden raz "udało mi się" z mojej winy odparzyć skórę na pupie dziecka, sudocrem nie pomógł przez 3 dni, ale pomógł niemal natychmiastowo, bo po niecałym dniu - tormentiol. Jestem zachwycona skutecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja smarowalam nivea na odparzenia ... za bardzo tam nie trzyj bo dodatkowo podraznia skore , 2 razy dziennie mylam wacikiem z przegotowana woda i smarowalam gruba warstwa nivea na odparzenia i pilnowalam przy jedzeniu zeby nie polecialo . Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SJ89
Witam wszystkie mamy!! U nas jest straszny problem z odparzeniami pupy! Uzywalismy juz linomag, tormentiol, alantan plus, maka ziemniaczana, octanisept, nadmanganian potasu, krochmal do kapiel bepanthen. Zakupilam po 45 zl emulsje do kapieli oraz krem z Cutis Help i w sumie sa dobre te preparaty lecz nie zapobiegaja odparzeniom na pupie. Juz nie wiem co stosowac!! Poradzono mi kupic krem TRIGOPAX na odparzenia pieluszkowe ale on tez kosxtuje ok 40zl wiec boje sie ze wywale pieniadze w bloto... a w necie nie ma zadnej opinii na jego temat... Prosze was o rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA MAM NA TO NIEZAWODNY PATENT, ZE PUPA DZIECKA BEDZIE SIE GOIC. Umyj pupe dziecka, zeby była czysta, potem pokremuj ją kremem ochronnym do pupy (taki nappy cream), a na ten krem połóż make ziemniaczaną. Nie żaden puder, tylko własnie make ziemniaczana. Gdy dziecko sie posika lub zrobi kupke, krem ochroni skore przed wilgocia, bo pokrywa skore dziecka specjalna warstwa, jednoczesnie mąka ziemniaczana czesciowo zbryli wilgoc. Rob tak za kazdym razem jak dziecko sie posika lub zrobi kupke, a pupa bedzie sie leczyc. Gwarantuje. Sama to wymyslilam jak moje dziecko po rozwolnieniach mialo straszne odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×