Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no nieźle

Co robic jeśli pracodawca mnie nie wyrejestrował z urzedu i mnie wykreslono?

Polecane posty

Gość no nieźle

Witajcie mam problem.Otóż pracodawca miał powiadomic urząd pracy o zatrudnieniu mnie.Gdy spytałam czy ja mam powiadamiac urząd ,odpowiedziano mi ze juz powiadomili. Termin stawienia w urzedzie miałam na środek maja,a pracuje od środka kwietnia.Dzis dostałam pismo z urzedu pracy że...mnie wyrzucili na 3 miesiące za niestawiennictwo w terminie! Czy ja mam dobrze rozumieć że pracodawca mnie nie wyrejestrował? Czyta łam że to jest obowiazek że pracodawca musi powiadomic urzad bo będzie miał duyże kary. Teraz boje się ze zus był przez ten miesiąc płacony dwa razy-przez urząd i pracodawce(o ile płacił składki ale umowa jest wiec myśle że tak) boje sie ze i mi się oberwie..Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zfngidufuzfnizgfibn
To na Tobie ciąży obowiązek powiadomienia PUP. Wcześniej robił to pracodawca, ale jakiś czas temu, już nie pamiętam ile zmieniło się i to pracownik musi powiadomić PUP. Ma na to 7 lub 14 dni, nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zfngidufuzfnizgfibn
1.Bezrobotny, który podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową, działalność gospodarczą bez powiadomienia o tym powiatowego urzędu pracy podlega karze grzywny nie niższej niż 500zł. 2. Bezrobotny jest obowiązany zawiadomić w ciągu 7 dni powiatowy urząd pracy o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub pozarolniczej działalności oraz zaistnieniu innych okoliczności powodujących utratę statusu bezrobotnego oraz utratę prawa do zasiłku. 3. Bezrobotny, który utracił status bezrobotnego na okres krótszy niż 365 dni z powodu podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, podjęcia działalności gospodarczej, uzyskania przychodu w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę miesięcznie i zarejestruje się jako bezrobotny w okresie 14 dni od dnia zakończenia pracy, działalności gospodarczej lub uzyskiwania przychodu w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia, nabędzie prawo do zasiłku na czas skrócony o okres pobierania zasiłku przed utratą statusu bezrobotnego. 4. Bezrobotny z prawem do zasiłku, w przypadku podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej ma możliwość ubiegania się o przyznanie dodatku aktywizacyjnego. Wnioski można pobrać z Informacji Powiatowego Urzędu Pracy w Tucholi lub strony internetowej. Dodatek przysługuje od dnia złożenia wniosku. 5.Bezrobotny, który na podstawie skierowania powiatowego urzędu pracy podjął zatrudnienie lub inną pracę zarobkową poza miejscem zamieszkania może ubiegać się o zwrot kosztów przejazdu, o ile koszt dojazdu środkami komunikacji publicznej wynosi co najmniej 100 zł miesięcznie, a uzyskiwane wynagrodzenie nie przekroczy 200 % minimalnego wynagrodzenia za pracę. 5. Bezrobotny, który na podstawie skierowania powiatowego urzędu pracy podjął zatrudnienia lub inna pracę zarobkową poza miejscem zamieszkania w miejscowości , do której czas dojazdu i powrotu do miejsca stałego zamieszkania wynosi łącznie ponad 3 godz. dziennie może ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania, o ile mieszka w hotelu lub wynajętym mieszkaniu oraz uzyskuje wynagrodzenie w wysokości nieprzekraczającej 200 % minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nieźle
No ok.mój bład że uwierzyłam pracodawcy iż mnie wyrejestrował.Ale co dalej? Jeśli w biurze nie wiedza że podjełam prace to może nic im nie mówić? A co z karą? Da się to ominąć,wielu ludzi napewno tak miało że albo z własnego niedopatrzenia/lenistwa/braku czsu/gapiostwa nie poiwiadomiło i nie płacili kary...A co z Zusem? Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×