Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biszkopty,truskawki,galaretki

Odwieczny problem z biszkoptem :(

Polecane posty

Gość biszkopty,truskawki,galaretki

Dziewczyny wytłumaczcie mi proszę jak Wy zalewacie biszkopt galaretką :D Po upieczeniu biszkopt w tortownicy zawsze trochę opada i odstaje od bocznych ścianek. Jak do pierona mam zalać go galaretką, lub jak upiec aby on nie kurczył się ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może zetnij te wystające brzegi? Ja zawsze na biszkopt daje masę i smaruje nią calutką tortownicę, na to truskawki - a na wierzch galaretkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam to samo:O Gdzieś czytałam, że biszkopt przylega do ścianek blaszki, jeśli się ich nie posmaruje tłuszczem, ale jeszcze tego nie próbowałam, bo ja zawsze piekę na pergaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
mi chyba nie odstaje biszkopt, nie pamiętam, ale jak kolezanka wyzej pisze wystarczy polozyc masę (maslo, budyn waniliowy z polowy mleka, cukier puder) na cala powierzchnie do bokow tortownicy, na mase owoce i na to galaretke. no bo sam biszkopt i galaretka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
aha, ja papier do pieczenia klade tylko na spód, na boki nie daję nic, może dlatego mi potem nie odstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie odstaje, bo się przykleja do boków, a tłuszczyk powoduje, że nie przywiera. Może to faktycznie jest sposób:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba malo jest ciast
gdzie leje sie galarete wprost na ciasto. zwykle galaretka jest na samym wierzchu, czyli na jakiejs masie czy czyms. wtedy te szczeliny zapelniasz masą a jak ona zgestnieje to na wierzch galarete, ale nie za rzadka, zeby sie nie przebila przez masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LajzaMinelli
sposób z masą albo nie smarujesz boków tłuszczem wtedy przykleja się i nie opada, można też biszkopt obrócić "do góry dnem" - dolna część jest szersza, ja zawsze stosuję sposób z masą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena wawa
ja zawsze dno tortownicy wykładam tylko papierem do pieczenia, na to daję masę śmietanową z dr. oetkera, potem owoce i lekko tężejącą galaretką zalewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię tak; smaruję dno tortownicy i wysypuję bułka boków nie smaruję po upieczeniu odwracam gorącą tortownicę z biszkoptem do góry dnem i stawiam na 3 szklankach studzę, odwracam, nic nie opada wierzch prosciutki brzeg biszkoptu dolega do ścianek, zalewam tężęjącą galaretką i dopiero odkrajam od brzegów jak całkowicie stężeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Można spuścić biszkopt w tortownicy na podłogę z 0,5m i nie opadnie :) Przynajmniej u mnie ta metoda działa a pomysł zaczerpnięty z bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×