Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lilijanna

Piosenka na pierwszy taniec

Polecane posty

Gość jatomialam
Farba: "chce tu zostać" bardzo mi sie podobala na 1szy taniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trumienka
daj sobie marsz pogrzebowy,fajnie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----------->do kejtusia Piosenka Michała Bajora jest super na pierwszy taniec, w koncu cos innego, a nie tylko jakies smutasy :-) wysylam Ci linki jak to moznaby zatanczyc. W zwrotce fokstrot a w refrenie quickstep i juz gotowe !!! :-P http://www.youtube.com/watch?v=fGIS2kxGZHY http://www.youtube.com/watch?v=XvheTTktx4Q&feature=related Pozdro i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, umiecie wymyślać! Mój piękny panie, raz zobaczony - Pięknym Panem jest więc aktor. Co co tego nie mamy wątpliwości. Mój piękny panie - ja go nie kocham. Ona nie mówi - mój piękny panie, ja PANA NIE KOCHAM. Ona mówi, ja go nie kocham. Kto kryje się za zaimkiem GO? Moim zdaniem PAN MŁODY. Laska nie porzuca młodzieńczych miłostek, ale z rozsądku daje się wydać za mąż. I takie tłumaczenie jest właśnie w cytowanych przeze mnie źródłach. W pierwszym: http://www.piosenkinawesele.pl/piosenki-wesel ne ,2,2plus1-winda-do-nieba.html Utwór ten opowiada historię nieszczęśliwej miłości. Paradoksalnie, jest to jeden z popularniejszych kawałków weselnych. W czym tkwi jego fenomen? Prawdopodobnie w melodii, która snuje się delikatnie i zaaranżowana w stylu pop-folk wprowadza tańczących w swoistego rodzaju trans. Sukces tekstu tej piosenki polega też na tym, że nie mamy w zwyczaju wsłuchiwania się w tekst zwrotek piosenki, ale za to chętnie śpiewamy refreny. W tym przypadku refren jest adekwatny do atmosfery dnia ślubu, bo traktuje o przygotowaniach do niego. Niestety, do pierwszego tańca utwór ten pasuje jak wół do karety... Ja powyższych słów nie wymyśliłem, ja je tylko cytuję! No to dalej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/piosenki_weselne_idealne_na_rozwod_99953.html Niestety, czytanie ze zrozumieniem (a co dopiero słuchanie!) jest zmorą Polaków, więc nie zaskakuje przypadek świeżo upieczonej mężatki, która dopiero podczas oglądania filmu ze swojego wesela, zapytana przez koleżankę, czemu wybrała taki utwór na pierwszy taniec, zastanowiła się nad jego treścią, po czym się rozpłakała. Polecam przeczytanie całego artykułu pani Agaty Świerczyńskiej. W końcu kobieta, dziennikarka, chyba wie, o czym napisała artykuł. Bo rzecz dotyczy też innych piosenek, jakie się czasem na weselach przewijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaśku jaśku
Polecam przeczytanie całego artykułu pani Agaty Świerczyńskiej. W końcu kobieta, dziennikarka, chyba wie, o czym napisała artykuł. Bo rzecz dotyczy też innych piosenek, jakie się czasem na weselach przewijają. czytaj nadal kolorowe gazetki itd to zajdziesz hohoho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaśku jaśku
wiersze mickiewicza są fajne i innych poetów / pisarzy również :D tylko, że ja nie czytam kolorowych gówienek w tym sęk :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efygfvwy
Czytam ten temat i się czuję jak na lekcji polskiego - co autor miał na myśli :D Dziewczyny, wystarczy muzyki posłuchać... to nie jest wesoła piosenka o dziewczynie wychodzącej za mąż. Jest smętna, smutna i (moim skromnym zdaniem oczywiście) absolutnie okropna... W życiu bym czegoś takiego nie wzięła na pierwszy taniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak przy okazji
Serwis podany przez Jaśka to nie jest kolorowe pisemko, ale dość znany portal informacyjny. wiadomości24.pl, mimo że korzystają z materiałów nadesłanych, starają się zachować pewien poziom zdecydowanie wyższy, niż pisemka, których ponoć nie czyta fanka Mickiewicza. A piosenka rzeczywiście, jak to pisze poprzedniczka smętna, okropna i zwyczajnie beznadziejna. I z czasów, kiedy Laskowski płakał za Beatą, a każdy chłopak z gitarą jęczał: och jak bardzo cię kocham. Jak ktoś takie szmiry lubi, jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×