Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamakasiasv

NADMIERNE TYCIE W CIAZY

Polecane posty

Gość mamakasiasv

Dziewczyny, jak sie odzywiacie i co robicie zeby za duzo nie tyc? Ja jestem na poczatku 8 miesiaca (32 tydzien) i przytylam juz prawie 16 kg !!! A dodam, ze juz przed ciaza bylam dosc pulchna. Staram sie pilnowac z iloscia i jakoscia jedzenia, nie jem slodyczy, codziennie chodze na spacery.....i efekt jest taki jaki jest. Nie wiem jak ja bede wygladac pod koniec 9 miesiaca...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uewrbgr
ja jestem w 18 tyg. i juz przytylam ok. 6 kg :O odzywiam sie w miare dobrze, wiadomo, ze nieraz pozwole sobie na "pasek" czekolady ale naprawde b. rzadko. Mysle, ze tyje, poniewaz mam mniej ruchu niz przed ciaza. A co jem? starm sie jesc duzo warzyw i owocow, na obiad przewaznie jem zawsze jakas zupe (niezabielana), kolacja raczej lekka- jakas saltaka z oliwa z oliwek, troche tunczynka, albo serek wiejski. Ogolnie staram sie jesc lekkie posilki. Najpozniej jem ok 19, no i co wazne- nie podjadam w nocy! chociaz nieraz bardzo mi sie chce jesc i burczy w brzuchu ale nie mam na nic apetytu i konczy sie na tym, ze pije wode. Aaa, wlasnie, pije ok 1,5 litra wody mineralnej, baaardzo rzadko skusze sie na jakis sok albo na sprite :o jedynym moim posilkiem takim bardziej obfitym jest sniadanie. Jem ok 4- 5 razy dziennie, mniejsze porcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama31tc
Może powinnaś więcej odpoczywać, bo twój organizm magazynuje wodę. Zrezygnuj na kilka dni ze spacerów i wysiłku, dużo leż. Takie były zalecenia mojej gin. Ja też tak tyłam, a odkąd więcej leżę, to waga ani drgnie. Od 2 mcy nic nie przytyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uewrbgr
zapomnialam napisac, ze prawie w ogole nie jem miesa. Jakos tak w ciazy mam obrzydzenie do niego. Jedyne co jeszcze zjem, to kurczak albo golabki ale tez nie czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uewrbgr
ciagle cos mi sie przypomina jeszcze :D obowiazkowo ciemne pieczywo! :D Autorko, ogranicz sol do minimum bo ona zatrzymuje wode w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakasiasv
wlasnie ostatnio sama juz zaczelam wiecej lezec bo mam juz dosc duzy ucisk w dole brzucha, malenstwo sie juz ustawilo glowka na dol i ciezko mi chodzic tyle co wczesniej a i szybciej sie mecze. Moje tycie przebiega jakos tak skokowo, np. przez caly miesiac nic nie przytyje albo tylko pol kg...a potem nagle w tydzien 3 lub 4 kilogramy mi wskocza. Dziwne. Mowilam lekarzowi o tym tyciu to powiedzial ze jadna kobieta ma tak druga inaczej i ze to wina hormonow ciazowych, no i zebym sie czasem nie odchudzala bo to zaszkodzi dziecku. Odchudzac sie oczywiscie nie mam zamiaru ale wkurzam sie bo tak sobie obiecywalam ze sie w ciazy nie zapase:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryjetta.
Dzien po porodzie wazylam -12 kg,a przytylam w ciazy 14. 8 i 9 mies to czas kiedy brzuch uciska na zyly itp,dlatego nogi,twarz puchna. Po porodzie to znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melonikkk
dzieki za wpisy. pocieszajace to jest. Dla mnie najwazniejsze jest oczywiscie dziecko, ale ja tez chce byc wformie zeby moc sie nim dobrze zajmowac......a otyla mama w srodku lata srednio mi sie to wydaje pozytywne. Licze na to ze sporo stracew szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina_12345
ja przez cala ciaze przytylam 30 kg. wiekszosc z tego to byla woda, szybko wracam do formy. nie lam sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyy......
Nie martw sie przy porodzie ci już zejdzie dużo kilogramów podczas karmienia piersią. Ja miałam tak że jak zaszłam w ciąże ważyłam 65 kgw pierwszych tyg schudłam do 52 kg potem waga stała. I w 6 miesiącu jak zaczeło wywalać to w 9 ważyłam 65 kg spowrotem. Nie martw zobaczysz że, waga zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyy......
Ja jestem obecnie w drugiej ciąży w 20 tyg i sie nie martwie co jem oprócz mięsa chyba wszystko jajka pomidory nawet to nie zdrowe jedzenie z baru słodkiego czasami coś tam rusze a tak chipsy wszystko co tuczące jem i jakoś leci brzuszka mam wygladam jak w 8 miesiacu(szczupła byłam więc możecie sobie wyobrazić ) ale sie nie przejmuje wogóle jak głodna to jem he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokochanell
ja jestem non stop glodna i ciagl cos jem, ale u mnie w rodzinie wszyscy szczupli i ja tez mam szybka przemiane materii wiec malo tyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombaex
Łojej, tylko 16 kilo i się martwisz ? Ja przytyłam 25 i wszystko zrzuciłam w 2-3 miesiące po porodzie. Większość z tego to była woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogranicz sól bo byc może
to nie tyle tłuszcz co woda no i ruszaj sie jesli nie ma żadnych przeciwskazan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakasiasv
16 kilo ...narazie....bo jeszcze 2 miesiace mi zostaly, jak tak dalej pojdzie to dzwigiem mnie zawioza na porodowke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nellgda
Jestem w 14 tyg ciąży przed zajściem ważyłam 66 w 4 miesiącu ważę już 79 kilo masakra czekam na wyniki tarczycy i czy nie mam zatrucia ciążowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny samo zdrowe odżywianie nie wystarczy , trzeba trochę się ruszać nie siedzieć w domu cale dnie same spacery to tez za malo moim zdaniem , ja jestem w 22 tygodniu a przytylam 4 kilogramy , jem normalnie jak zawsze staram się zdrowo ale różnie wychodzi słodycze jem codziennie a nawet po jednej czekoladzie ,małe pracuje codziennie normalnie jak wczesniej nie obijam się i nie siedze na zwolnieniu jak reszta z was i to jest najważniejsze nie traktować ciąży jak choroby i żyć w miarę normalnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuzwa jak mnie wkurzaja baby co wypisują że ciąża to nie choroba i trzba pracować do końca ciąży nie wszystkie kobiety maja lekka pracę ja mam fizyczną stanie stanie bieganie w jedna i druga stronę i to nie 8 godzin dziennie zdarza się że i 12h jak Ty sobie to wyobrażasz np w 6 miesiącu ciąży a przepisy przepisami dla mojego pracodawcy było lepiej żebym poszła na l4 i wzieła nową kobietę bo te przepisy w zakładach pracy to jedna wielka ściema nikt nie będzie roboty za Ciebie robił i proszę mi tu nie pisać że jestem bez wykształcenia i pracuje w fabryce bo to bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wracając do tematu z pierwszym dzieckiem przytyłam 35kg potem to zrzuciłam teraz jestem w 30tc przytyłam 7kg a wcale sie nie ograniczam każda ciąża jest inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem obecnie w 7 miesiacu I przytylam 6 kilogramow, ale pilnuje sie bardzo. Nie naleze do najmlodszych I wiem, ze bardzo trudno przyjdzie mi zrzucanie wagi, wiec staram sie hamowac. Ale mam dni kiedy, jak ja to mowie, wlacza mi sie gastro I caly dzien cos miele :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie nie pilnowalam z jedzeniem jadlam co chcialam i ile chcialam ale duzo tez wymiotowalam. Fast foody typu pizza zapiekanka frytki, chrupki, czekolada na dzien i przytylam do 6 mca 2 kg. Ruchu mialam zero bo ciaza lezaca byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przytyłam 27 kg,dwa miesiące po 15 kilo mniej,ale ścisłą dieta i jeszcze zostało mi kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urhv
ja w pierwszej ciazy przytyłam 28 kg(do 4mca nic ). zostalo mi okolo 5 kg. obecnine jestem w drugiej ciazy i bardzo sie boje ze przytyje za duzo. staram sie ograniczac, nie jem slodyczy, staram sie jesc zdrowo. jak do tej pory przytyłam 8kg( 25tc), ale w ciagu ostatnich 2 tyg. prawie 2kg wiecej. jednak w mojej rodzinie kobiety tyja w ciazy po 30kg, sadze ze nie jest to do konca uwarunkowane samym odzywianiem, czy aktywnoscia w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w 23 tygodniu i juz mam 16kg na plusie ,staram sie duzo ruszac i odzywiac zdrowo,statnio zaczelam cwiczyc i jakos nie moge zatrzymac roznacej wagi , pewnie do konca ciazy bedzie 30plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 20 tyg ciąży i już mam 7 kg na plusie. Waga wyjściowa 52 kg. Jem nawet mniej niż przed ciążą. Ruszam się dużo a waga skacze. Jestem przerażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciąży przytyłam 18 kg miałam ogromny brzuch ale też i nie żałowałam sobie niczego i dużo wody zatrzymywałam w organizmie strasznie spuchłam ręce i nogi. teraz druga ciąża 22 tydzień i 3 kg na plusie tyle że muszę nadążyć za 10 miesięcznym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może każda jest inna. Ja w pierwszym trymestrze przybrałam 3 kg, w drugim aż 6 kg, a 7 i 8 miesiąc po kilogramie tylko. Został mi 9. Z kolei moja znajoma do końca 5 miesiąca nie przytyla nic, w szóstym tezr malutko, a potem w trzecim trymestrze aż 15 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie panikujcie, przeciez to normalne, ze tyje sie w ciazy. Ja nie jem bardzo duzo, a na plusie 15 kg. Zostalo jeszcze 10 tyg, gdzie przytyje najwiecej. Przeciez nie bede sie glodzila. Zawsze bylam bardzo szczupla i zdrowo jadlam. Teraz odzywiam podobnie, nie wiem skad te kilogramy. Cukrzycy ciazowej nie mam, dziecko raczej z tych mniejszych, tarczyca ok. Po prostu tak organizm reaguje na ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Aga
Ja tez jestem w 32, i tez 16 kg. Diabetolog kazał sie bardzo pilnować. Maz powiedział ze wyglądam jak dwie ciężarne. Nie wierzyłam swoim uszom. Powiedziałam- co? Wyglądasz jak dwie ciężarne. Nie rozumiesz? Co mam powiedziec na swoja obronę ? Ze od pol roku nie jadłam tego na co mam ochotę bo mam cukrzyce ciazowa? Ze po takich słowach to juz bycie z kims takim nie ma sensu? Ze istotnie tak wyglądam ? Myślicie ze lustra nie mam? Mam do konca ciazy jeszcze jakies 7 tyg. Ile jeszcze przybiore? Musze jesc 6 posiłków plus posilek posiłek na noc. Powiem wam tak- panie ktore macie pare kilo za duzo i szczęśliwe małżeństwo- jestescie prawdziwymi szczesciarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytaj męża czy ma świadomość, że niektóre tyja i 30 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×