Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wtgwtgt

Poziomki - jak przechowywać na zimę?

Polecane posty

Gość wtgwtgt

Chciałabym przechować poziomki na zimę ale jak to dobrze zrobić aby nie były gorzkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamrozic... rozlozyc na talerzyku kazda z osobna, zmrozic a potem wrzycic do woreczka. mozesz tez zrobic dzem, albo mus w sloiczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtgwtgt
i dzięki temu rozłożeniu nie będą gorzkie? a znasz przepis na jakiś dżem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dzieki temu nie zlepia sie w woreczku potem. dzem w wersji szybkiej robilam z cukrem zelujacym, na opakowaniu podana jest ilosc owocow na ilosc cukru. ja gustuje w musach. miksuje truskawki badz inne owoce, dodaje cynamon, slodzik (bo nie cukrze), wkladam do pojemniczkow i zamrazam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że można je spokojnie zrobić podobnie jak truskawki, czyli z cukrem żelującym dżem, zasypane cukrem na sok czy właśnie mrożone. Z truskawek tez bardzo dobry jest taki mini sorbet. Zamrażasz utarte truskawki. Myślę, ze w przypadku poziomek także może świetnie smakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak długo jeszcze będą
poziomki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtgwtgt
Chodzi o to że poziomki i mroziłam i robiłam z nich dżem ale niestety po odmrożeniu albo po otworzeniu słoika nie było w stanie ich jeść bo były po prostu gorzkie. I nie wiem już jak je przechować aby tej goryczy nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też uwielbiam czereśnie,
DŻEM Z POZIOMEK przepis własny, wielokrotnie sprawdzony Na 1 kg owoców przygotować 25-35 dkg cukru, żelfix w połowie, lub 1/3 ilości, jak na opakowaniu Przebrane owoce zasypać cukrem, pozostawic na 24 godziny. Odcedzić na sicie lub durszlaku. Sok z cukrem zlać do dużego, wysokiego garnka. Zagotować, po czym ustawić jak najmniejszy płomień, by ledwo pykało, jak rosół. Czas gotowania zależny od ilości soku, im więcej, tym dłużej. Należy maksymalnie zmniejszyć ilość płynu przez odparowanie. Kiedy z soku zrobi się gęstawy syrop, zwiększyć ogień. Na wrzący syrop wrzucić poziomki. Gotować 5-7 min. po zawrzeniu. Dodać żelfix i dobrze wymieszać Od razu składać w wyparzone słoiki.Gdy poziomki gotuje sie krótko nie robią się w przetworach gorzkie.A może spróbuj kilkanaście zamrozić ,najpierw otaczając je w cukrze.Odmroź je następnego dnia i spróbuj czy będą dobre.Jeśli tak zamroź większą partię już na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×