Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paulinka2409

Kiedy wyprać ubranka dla noworodka?:)

Polecane posty

Witam pytanko takie jak w temacie kiedy mogę zacząć prać ubranka dla dziecka gdyż jestem już w 30tc. i zostało mi jakieś 2,5 miesiąca czy jak zacznę teraz to nie będzie za wcześnie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopsia sia
Pewnie juz Cie nosi i nie umiesz sie powstrzymac :) pierz, to nic nie zaszkodzi :) wyprasuj , poskladaj, schowaj do szafki i przykryj jakims recznikiem zeby sie nie kurzylo. Moja kuzynka tez pralam jakies 3 miesiace przed terminem az mi sie smiac chcialo ale to takie na swoj sposob slodkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy ile tego masz;) Ja zaczęłam chyba w 7m już i jeszcze mi mąż pomagał bo ciężo mi się stało z brzuchem obok deski do prasowania a brzuchol miałam ogromny:P Zresztą to sama przyjemność więc jak masz ochotę już teraz to czemu nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehe ja też w 30tc
i też się przymierzam do prania ;) tn część mam już raz wypraną (używane ubranka) teraz czekam na komodę do pokoiku i będę "ostatecznie" wszystko prać i chować już na miejsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem w 33 tyg ciąży :)
I dopiero kurcze zaczynam szykować wyprawkę ;/ Jezu jaka ja głupia byłam... teraz żałuję że nie zaczęłam tego robić wcześniej... tylko słuchałam się mamy ;/ że za wcześnie itd. No ale przepadło.... Powiedzcie mi dziewczyny ile par macie kaftaników pajacyków śpiochów itd. ? I jaki kupić materacyk do łóżeczka ? (tzn co ma mieć w środku jakiś wkład kokosowy? czy co?) I czy kupujecie baldachim ? i ochraniacze ? Bo czytałam kiedyś że baldachim do niczego się nie nadaje aby zbiera się na nim kurz i ogranicz powietrze maluszkowi. A ochraniacze tak samo uniemożliwiają dostęp powietrza i można je kupić za jakiś czas... bo teraz takiemu maluszkowi nie potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie prałam
nowych rzeczy w ogole ani dla 1 ani dla 2-go dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja prałam i prasowałam miesiąc przed terminem :) jak można nie prać ubrań dla dziecka? i nie ważne czy nowe czy stare? przecież cholera wie gdzie leżały, ile par rąk je przerzucało i co się tam z nimi jeszcze działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie prałam
otoz normalnie MOZNA NIE PRAC i dodam ze moje dzieci nie miały zadnej alergii ani zadnych problemow skornych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowe rzeczy dla noworodka
koniecznie pierzemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehe ja też w 30tc
faktycznie bardzo mądre posunięcie nie prać ubrań... swoich też nie pierzesz? pomijam już fakt, że na każdym ubraniu jest masa chemii, ale masz świadomość tego, że różni ludzie te ubranka dotykają? różni ludzie czytaj przenoszący nie tylko bakterie ale masę chorób!!! w taki sposób koleżanka zaraziła się gronkowcem! nie wyprała "nowych" ubrań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehe ja też w 30tc
materac do łóżeczka podobno gryczano - kokosowy. ja taki właśnie zakupiłam... co do ubranek, śpiochów mam masę ale w różnych rozmiarach ;) kaftanika nie mam ani jednego póki co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie prałam
tak swoich NOWO ZAKUPIONYCH ubran tez nie piore najlepiej to jeszcze wszystko wygotujcie co by zabic WSZYSTKIE zarazki, butelki wysterylizowac koniecznie przed i po karmieniu, przed dotknieciem noworodka wyparzyc ciało:O stwarzacie dziecku sterylne warunki a pozniej sie dziwicie ze łapie wszelkie infekcje etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehe ja też w 30tc
nikt nie mówi o sterylnych warunkach, a pranie to dla przeciętnego człowieka nic nadzwyczajnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ale jaja
sterylnosc sterylnoscia ale nowe ubranka dla noworodka raczej sie pierze, przynajmniej ja pralam. no ale kazdy robi jak uwaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttttttttttt
Ja ubranka, które mają dłużej poleżeć (kiedyś szykowana wyprawka, teraz za małe ubrania) pakuję małymi partiami (np. wg rozmiaru i rodzaju) w folię podobną do tej spożywczej. Wtedy ubranka nie kurzą się i nie robi się z nimi bałagan, bo się nie rozkładają podczas przechowywania i przekładania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
oglądałam kiedyś program jak się produkuje ubrania, pokazywano m.in. przez jaka chemie przechodzi tkanina na rożnych etapach produkcji. Kilka razy podkreślano ze nowe ubrania należy wyprać przed pierwszym użyciem. prędzej bym założyła młodemu nieuprane ubranko po innym dziecku niż nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z pracy odeszłam w 36 tygodniu, i ubranka zostały na ostatnią chwilę a rodziłam w 38+ jedni wolą wcześniej inni później, ale jak zrobisz to teraz to nie zaszkodzi-zabezpiecz je w szafce jakimś ręcznikiem.zawsze dobrze jest być gotowym, bo nie powiedziane że każda MUSI rodzić w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do materaca to ja kupiłam dziecku piankowy.Żadnych baldachimów i tych poduszek na szczebelki nie ma bo po pierwsze nie podoba mi się to, a po drugie podobno faktycznie wiele mam kupuje a potem mowią że tylko zbiera się kurz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pod koniec 9 tego miesiąca prałam bo dopiero pod koniec 8 miesiąca zaczełam kompletować wyprawke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfgnfh
Lepiej nie za późno, żeby rzeczy zdążyły stracić zapach (jak zapach to i inne sładniki) mydła czy proszku. A zamknięte w pudełku mogą takie rzeczy czekać długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 miesiac ciazy
ale sie mozna z was usmiac kiedy tak piszecie o tej chemii i bakteriach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak można nie prać ubranek?
To że teoretycznie coś jest nowe nie znaczy że nie trzeba prać. Nie zdajecie sobie sprawy ile rąk wcześniej te ubranka dotykało! Mało tego...moja ciocia jest krawcową nie chodzi do pracy tylko szyje w domu różne ubrania np.podkoszulki Ma taki zwyczaj że szyje i rzuca wszystko na podłogę (bo szyje np.100szt naraz) Nieraz widziałam jak jej koty śpią na tych koszulkach które ona potem składa i pakuje - oddaje do szefa który sprzedaje je jako nowe. Dla mnie masakra i zawsze sobie przypomnam że nie wiem gdzie ciuch był wcześniej. Nie chodzi tu o alergie i inne takie ale mnie np. te koty na tych ciuchach solidnie obrzydziły wszystko :) Osobiście Wyprałam wszystko miesiąc przed terminem i wyprasowałam. Jedne czego nie prałam to ochraniacz. Nie jestem jakaś tam "zdziwiająca" bo jak synek miał około 6 miesięcy spróbowałam mu wyprać w NASZYM proszku i nic mu nie było Także teraz piorę w normalnym proszku i nie prasuje ( bo czasem ubierze koszulke na 5 minut i ubrudzi i do prania ) więc zwyczajnie mi się nie chce stać przy żelazku nonstop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OOOOOOOO rety!
Ja nie prałam ani nie prasowałam. Dziecko żyje i ma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhdbhysjakhs
Jak można nie prać ubranek? ------ ale sie masz czym chwalic, ze dziecko mialo 6mscy i upralas ubranka w zwyklym proszku :D ja od ur stosuje zwykly proszek i malemu nic nie jest. Skad sie biora takie tepoty jak ty to nie wiem. Po co tak zdziwiacie z tymi dziecmi??? Nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asixasixa
dziewczyny koniecznie pierzcie nowe ubranka ja pracowalam w sklepie odziezowym i widzialam jak ubrania byly przechowywane na magazynie zakuzone potrafily na paletach przelezec nawet rok czekajac na swoj sezon !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsafa
a ja zwlekałam z praniem, bo myślałam, że jeszcze czas-chciałam, żeby ubranka pachniały świeżością. Urodziłam w 38 tygodniu, a ubranka prał mąż :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×