Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanko...........:?

moczenie ryby

Polecane posty

Gość pytanko...........:?

wiem, ze sie moczy sledzie -w wodzie lub mleku chce jutro zrobic okonia -tez mam moczyc ? w mleku ? w wodzie ? jak dlugo ? dzieki za odpowiedz 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz moczyc zadnych ryb, co do sledzi sie nie wypowiadam, bo nie wiem ;) okonia posyp sola, pieprzem, skrop cytryna i na patelnie, pare minut i gotowe. zakladam, ze masz male filety, bo cala rybe to chyba najlepiej upiec w piekarniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko...........:?
konczita na ciebie zawsze mozna liczyc 🌻 Ja sledzie zawsze mocze w mleku. Mam dwa chyba dosc duze filety -45 dkg. Kupilam swieze ,dosc mocno pachna ;) i wlasnie dlatego pytam o moczenie. Chcialam je jutro zapiec w piekarniku z sosem pomidorowym, swieza papryka i zoltym serem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz skropić sokiem
z cytryny, a ryba - każda pachnie rybą, czy słodkowodna czy morska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to za szopka?
skoro będziesz ją robić dopiero jutro, to pamiętaj, żeby nie leżała przez noc w swoich sokach, najlepiej po umyciu i skropieniu lub natarciu cytryną połóż ją na sitku, a sitko na misce, wtedy ten rybi sok ścieknie do miski i ryba nie będzie się w nim taplać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okonie maja to do siebie, ze bardziej niz inne ryby potrafia pachniec ryba ;) nie wiem ile w tym prawdy, ale slyszalam, ze ma to cos wspolnego z zawartoscia aluminium w wodzie :o mysle, ze jak je zapieczesz tak jak mowisz, powinno wyjsc smaczne danko, tylko nie 'przytlocz' ryby nadmiarem tych innych elementow, szczegolnie sera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko...........:?
Jak nie rtec to aluminium :( zwariowac mozna :( Rybe kupilam na targu od holendra wiec moze az tak bardzo swiecic nie bedzie ;) Umylam , wsadzilam do papierowych recznikow ,do zamknietego pojemnika , i do lodowki .Na sitku i na misce to by mi cala lodowke zacapilo :) Mam juz gotowy sos pomidorowy w sloiku ,do tego pokrojona w mala kosteczke zolta i czerwona papryka,czerwona cebula,zielona pietruszka ,czosnek ,bazylia i oregano. Ser zolty drobno starty -malutko tak zeby troche zagescic sos.Moze lepiej by pasowal ser mozzarella ale to nastepnym razem. Pytalam o moczenie bo pisza o tym w internecie ale wolalam sie upewnic na kafe. Dzieki za wszystkie podpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anegdotke o aluminium napisalam tak tylko w rzekomym zwiazku z zapachem, ale o szkodliwosci tego pierwiastka w wodzie, czy rybach, to sie raczej nie slyszy, wiec nie ma co sie martwic ;) wiec smacznego ci zycze okonia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×