Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dzisiaj zrobiłam......

Wasza ulubiona sałatka

Polecane posty

Gość dzisiaj zrobiłam......

Ja uwielbiam taką: składniki: piersi z kurczaka smażone, przyprawione gyrosem słonecznik łuskany ugotowany ryż na sypko ogorek konserwowy kukuryda majonez sól i pieprz Najlepsza sałatka jaką jadłam a jadłam ich sporo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamachichi
hej, a wszystko się razem miesza czy uklada w jakieś warstwy? brzmi smacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie dasz rade
ja tez lubie z kurczakiem, ale inną przysmażony kurczak z gyrosem kukurydza kapusta pekinska ogorek konserwowy groszek pomidor można dodac ugotowane jajko sos czosnkowy Pycha :) ale bardzo lubie też grecką, to taka wersja bardzo lekkiej sałatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj wiele, np mieszanka salat ser plesniowy zielony orzech wloski brzoskwinie z puszki sos miodowo- musztardowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisiaj zrobiłam......
robiłam i tak i tak, tzn jak robię ją dla gości to robię warstwami: ryż, ogórek,, slonecznik, kurczak, kukurydza i majonez, kazda warstwe lekko przyprawiam ale lekko, osobiscie wolę mieszaną bo wrzucam wszystko naraz i mieszam a smakuje mi jeszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OneTwo
Pierwsza: pomidory, ogórki, oliwki, cebula, ser feta zalane oliwą z oliwek. Druga: ryż, kukurydza, groszek, tuńczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisiaj zrobiłam......
spokojnie dasz rade ta co piszesz to sie gyros chyba nazywa, też uwielbiam :D Grecką tak samo. Ogólnie lubię sałatki z kurczakiem albo z tuńczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie dasz rade
ja też uwielbiam sałatki, nawet zwykłymi pomidorami z feta i sosem winegret nie pogardze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisiaj zrobiłam......
wkleilabym zdjecie ale maz przed chwila wszamał prawie pół miski :o :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka mi odpowiada
1 szklanka ryżu; 10 dkg szynki; upieczona pierś kurczaka; 2-3 papryki konserwowe; 1 łyżka czarnych oliwek; mała cebula; 2 ogórki konserwowe; 3 łyżki kukurydzy z puszki; 2 łyżki rodzynek; 1 łyżka posiekanej natki pietruszki; Sos: 4 łyżki oleju; sok z połowy cytryny; 1 łyżka oregano; pieprz; sól; Wykonanie: Ryż ugotować na sypko. Paprykę i oliwki pokroić w paseczki, a cebulę i ogórek-w kostkę. Rodzynki sparzyć i osączyć. Pierś kurczaka i szynkę pokroić na małe kawałki. Ryż, paprykę, oliwki, szynkę, kurczaka, rodzynki, kukurydzę, cebulę i ogórek wymieszać, dodać natkę pietruszki i jeszcze raz wymieszać. Przerządzić sos: olej wymieszać z sokiem z cytryny, dodać oregano oraz sól i pieprz do smaku, przelać do słoiczka typu twist, zakręcić i potrząsać, aż składniki się połączą. Polać sałatkę sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie dasz rade
ja tą sałatke gyros robię warstwami, fajnie wygląda ale jeszcze lepiej smakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisiaj zrobiłam......
gyrosa tez robię warstwami ;) albo lubię też taką prostą: pieczarki, makaron ryżowy, ogórki konserwowe, sól i pieprz (tu robię dwie wersje, dla męża z majonezem, dla mnie bez) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobiłam źle robiąc
sałatkę śledziową,że moja rodzina wykrzywiała nos? dobre marynowane śledzie pokroiłam w kostkę 2 duże pory,pokroiłam w półkrążki kilka ogórków konserwowych w kostkę dodałam 1 puszkę zielonego groszku 1 paprykę marynowaną w kostkę dodałam do tego mały słoiczek sosu tatarskiego przyprawiłam solą i pieprzem.Może podacie dziewczyny inną wersję takiej sałatki.Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani wyzej, mi sie wydaje
ze papryka, zielony groszek i pory zepsuły sałatke, sos tatarski też mi nie bardzo pasuje, dałabym jajko i majonez zamiast tych składników co wymieniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co zrobiłam źle robiąc
dzięki spróbuję jak radzisz,może faktycznie to się pogryzło i było za ostre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Brokuł al dente ,ser feta i prażone płatki migdałów plus sos vinagret i druga ciecierzyca z puszki (jest pyszna ) ,garść suszonej żurawiny ,feta ,czosnek marynowany i vinagret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem,ze sztuczna to jest salatka,ale robie ostatnio salatke cezar - salata - ja dale lodowa,ser zolty,piers podsmazona,grzanki czosnkowe,sos i bardzo mi smakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uyvdsdsd
ja sledziowa robie tak: sledzie solone (matjasy), jajka na twardo, ziemniaki, ogorek kiszony i buraki- jajka, ziemniaki i buraki ugotowac, wszystko pokroic w kostke (buraki zetrzec na grubych oczkach) i wymieszac. Aaaa, dodac pieprz wg. uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liselotte
moja absolutnie ulubiona: na zimę raczej 10 jaj na twardo słoik papryki konserwowej, 5 ogórków konserwowych 1 duża cebula puszka kukurydzy można dodać puszke fasoli białej konserwowej jajka pokroić w kostkę paprykę, ogórki i cebulę też dodać fasolę i kukurydzę, sól pieprz, trochę majonezu super na kolację albo na imprezkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uyvdsdsd
zapomnialam o majonezie! :D dodac tez wg. uznania. Najlepie jak salatka postoi kilka godzin w lodowce i sie "przegryzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedhsls
a ja najbardziej lubię mieszankę sałat z czerwoną cebulą i oliwą z oliwek plus pieprz i sól najbardziej, chociaż prosta bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mięsko z sosem
a ja taką sałata lodowa,sałata rzymska,roszpunka rukola,szpinak zielony pomidorki koktajlowe cebulka szalotka,szczypior,sól,cukier,pieprz,sok z cytryny,bazylia,oliwa z oliwek + mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowapolewa
Zdecydowanie ja również zaliczam się do osób, które bardzo lubią sałatki.Niedawno jadłam pyszną w Scandale Royal w Krakowie. Była ona z z wędzonym łososiem, jajkiem w koszulce na tostach i serem holenderskim. Naprawdę rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka na dziś
W sezonie na młode ziemniaczki, bób i ogórki małosolne sałatka, która dla mnie robi za obiad lub kolację: młode ziemniaki i bób ugotować w parowarze, ziemniaki pokroić w kostkę, bób obrać, ogórki małosolne (mogą też być kiszone) pokroić w dużą kostkę, dodać pieprz, ewentualnie trochę cebuli, majonez i wymieszać. Można posypać szczypiorkiem jak ktoś lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskawkowapolewa - to chyba nie salatka, tylko jajka po benedyktynsku :D swoja droga dania z tej twojej restauracji, ktore tu raz po raz zachwalasz, wygladaja wysmienicie ;) ja lubie np. salatke z ziemniakow w mundurkach z serem plesniowym (lazur, gorgonzola itp.) i drobno pokruszonym usmazonym na chrupko bekonem. do tego szczypior i chyba jakis majonezo-jogurt do zaciagniecia. no i sporo swiezo zmielonego pieprzu. bomba kaloryczna, wiec nie polecam wiecej niz jedna kopiasta lyzke na glowe ;) a do tego krwisty stek :classic_cool: oraz koniecznie jakies zielone warzywo, zeby nieco uzdrowic posilek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaksmkjas
Sałatka kartoflana bardzo lubiana za niemiecką granicą -1 kg malutkich ziemniaczków gotuję w mundurkach na półtwardo, studzę, obieram i każdego przekrajam na pół -1/4 szkl. soku z ogórków korniszonów doprawiam solą, cukrem i pieprzem, mieszam dokładnie i zalewam tym pokrojone ziemniaki, delikatnie mieszam 2 łyżkami i zostawiam na 15min by ziemniaki wchłonęły sos -w drugiej miseczce: kilka korniszonów pokrojonych w kostkę, cebulkę pokrojoną w kosteczkę (posoloną i odgazowaną), kilka śledzi z zalewy octowej pokrojonych na 1 cm. paseczki, do tego 3 łyżki majonezu i 3 łyżki jogurtu naturalnego, pęczek posiekanego kopru -wszystko mieszam -ziemniaki odcedzam z nadmiaru sosu, łącze je z pozostałymi składnikami, delikatnie mieszam najlepiej smakuje schłodzona:) oczywiście sałatka jest również wyśmienita bez śledzia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki: 1 sałata lodowa 10 pomidorków koktajlowych 1 ogórek pół pęczka szczypioru pół pęczka kopru 1 opakowanie sera feta 1 duży kubek jogurtu naturalnego Przygotowanie: Sałatę dokładnie opłucz ,osusz i posiekaj Pomidorki przekrój na połowę Ogórek obierz ze skóry i pokrój w półplasterki Szczypior i koper dokładnie umyj, osusz i posiekaj drobno Ser feta pokrój w kostkę Do salaterki włóż sałatę, pomidorki, ogórek oraz posiekany szczypior i koper Dokładnie wymieszaj Na wierz połóż pokrojoną fetę Polej jogurtem naturalnym Delikatnie wymieszaj i gotowe :) Przepis jest zaczerpnięty z przepisy.ancymonki Idealna na lato ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ancygóóóóóóóóóóóówna piczo spamerska ty!!!!!! wypppppppppppiiiiierrddalaj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam swoją ulubioną sałatkę, a tutaj daję Wam przepis: ugotujmycos.pl/salatka-zydowska/. Jest bardzo prosta, smaczna i pasuj***ardzo fajnie do mięs, śledzi, idealna na imprezę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika00

Ja uwielbiam sałatkę ziemniaczaną.. Dodaje gotowane ziemniaki, szynkę, korniszony ( kupuje w polo te z zaczarowanego ogrodu), do tego cebula, majonez. Pycha…polecam sprobować. Zakochacie się w tym smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×