Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam duży problem..

Zwęziłam sobie obwód stanika,ale teraz miseczki mają za duży rozstaw,pomocy

Polecane posty

Gość mam duży problem..

Wiem,powinnam kupić dobrze dobrany stanik,ale na razie nie mam takiej możliwości,więc zwężam obwody.tylko że wtedy miseczki są od siebie oddalone.czy mogę coś zrobić,żeby piersi były zebrane do środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz jeszcze spróbować zwęzić mostek. Złóż stanik na pół, wnętrzem miseczek do siebie i zaszyj materiał na mostku, na zewnątrz, bo jak zrobisz to odwrotnie, to Cię będzie w środku gniotło. A w miejsce zszycia przyszyj jakąś kokardkę, guziczek czy co tam chcesz. Ale często po sporym zwężeniu obwodu stanik nie nadaje się do noszenia. Zbieraj na porządny :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam duży problem..
nie chodzi o pieniądze,tylko,że nie mam gdzie kupić,przez net się boję. Dzięki za radę,mam nadzieje,że będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupując w sklepie internetowym zawsze możesz zwrócić/wymienić stanik w ciągu 10 dni :) A jeżeli pozwalają Ci na to fundusze, to najlepiej zamówić 2-3 sąsiednie rozmiary i później te niepasujące odesłać, zaoszczędzi się wtedy na wymianach :) A co teraz nosisz (jaki rozmiar, stanik miękki, usztywniany czy push up)? I jak on leży? Po skróceniu obwodu mieseczki mieszczą całe piersi? Dobrze zakładasz stanik? (http://stanikomania.blox.pl/2009/02/Jak-zalozyc-stanik.html) Jaki jest Twój nowy rozmiar? Pytam o to wszystko, bo jak odpowiesz, to łatwiej będzie ustalić co może na Ciebie pasować :) I zapraszam na www.balkonetka.pl. To kopalnia wiedzy o stanikach, możesz podpatrzeć jak leżą upatrzone przez Ciebie modele na prawdziwych biustach, a nie na wyfotoszopowanych modelkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że jest sens zmieniać :) Też nosiłam 70B, 75B. I mam identyczne wymiary, 67/85 :) Noszę zazwyczaj standardowe 30(65)D brytyjskie, 65D polskie. Ale nie tylko, w mojej szufladzie znajdzie się i polskie 60E, i brytyjskie 28(60)DD, i 30(65)DD i nawet ścisłe 32(70)C :) Wszystko zależy od stanika, bo czasem nawet modele jednego producenta bardzo się od siebie różnią pod względem wielkości misek czy rozciągliwości obwodu w tym samym rozmiarze. Przede wszystkim załóż stanik tak jak jest to opisane w linku, który wkleiłam wyżej. Dla lepszego efektu spróbuj zawiązać obwód na supeł z tyłu i dopiero ułóż biust w miseczce. Podejrzewam, że się wylejesz ze stanika. To doświadczenie uświadomi Ci, ile Twojego biustu w ciągu dnia zamiast być na miejscu (z przodu, w miseczkach), jest gdzieś rozsmarowywane pod pachami pod za luźnym obwodem. Więc jak najbardziej jest sens zmieniać rozmiar. ;) Ja swój mały biust pokochałam po zmianie rozmiaru :) W staniku wygląda teraz fajnie, a i bez stanika patrzę na niego zupełnie inaczej. Wiem, gdzie się dokładnie zaczyna i nie uważam już go za mikroskopijnego :) Zazwyczaj w złym rozmiarze mamy za wąskie fiszbiny (druty) które kończą się za wcześnie i leżą na piersi, a nam się wydaje, że to już jej koniec. I tak nam taki stanik wizualnie pomniejsza biust. W dobrym staniku fiszbina sięga dalej, obejmuje całą pierś i widać gdzie ona się zaczyna. Zrób najpierw tak jak zrobiłam i powiedz, czy dużo tych piersi wyszło z miseczek. Łatwiej będzie ustalić co będzie na Ciebie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...no i wylewa sie, wiecej niz myslalam :O Klopot w tym ze ja nie mieszkam w Polsce i na taki rozmiar jeszcze sie tu w sklepach nie natknelam... albo po prostu nie wiem gdzie szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie mieszkasz? :) łatwo będziesz miała, jeżeli w Anglii, bo brytyjskie staniki są bardzo dobre i łatwiej tam dostać obwód 65 i 60, niż w Polsce :) Jeżeli gdzieś indziej, to niestety nie wiem, pozostaną Ci chyba tylko zakupy internetowe. Na Twoim miejscu szukałabym 30(65)D lub DD. Z jakichś luźniejszych modeli 28(60)DD lub E. Dobre brytyjskie marki to Panache, Freya, Pour Moi, Audelle (Lepel), Fauve, Fantasie. Trochę gorsze Gossard, La Senza. Gorsze, tzn ciężko trafić z rozmiarem i krojem przez internet, lepiej zmierzyć. Omijaj Triumpha, Calvina Cleina, Atlantica, Calzedonię, Intimissimi, bo tam tylko wcisną Ci kolejne byle jakiej jakości i konstrukcji 70B albo 75A, które zmasakruje Ci biust. W tej cenie można znaleźć coś dużo lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Ci dziekuje. Mieszkam w Stanach, w duzym miescie wiec pewnie cos sie znajdzie... ale bede musiala poszukac w dobrych sklepach a nie w centrach handlowych. Ostatnie pytanie, :) wiesz moze jak sie ma jakosciowo firma Chantelle? Akurat to wiem gdzie dostac i widze ze maja rozmiary 65 D, ale nie wiem jakie sa w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak w Stanach to online http://www.figleaves.com/us i http://www.herroom.com polecam :) Chantelle kilka mierzyłam i zależy jak się trafi, w tym samym nominalnie obwodzie były i ściśliwe, i sporo za luźne, kroje halfcup kształtowały całkiem całkiem (choć gdzie im do Effuniaków :D) ale strapless już był do niczego. Jak masz możliwość dostania stacjonarnie to śmiało mierz, może trafisz na perełkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mierzyłam coś 65D z Chantelle, ale nie było rewelacji, no ale jeżeli masz możliwość, to mierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×