Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miśka 1308

SILNE BÓLE KRĘGOSŁUPA

Polecane posty

Gość ONA ODPOWIADA
Miśka nie chcę Cie straszyć ale nie wygląda to dobrze.Jeżeli drętwieją Ci ręce to musisz mieć silny ucisk.Ja mam 33 lata i stwierdzoną dyskopatię. Poprzedniczka dobrze napisała ..musisz pościemniac i wtedy zrobią Ci badania.Może np. NMR z kontrastem .Ja mam to szczęście ,że pracuję w prywatnej klinice medycznej i mam abonament . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na to drętwienie "cudowna" pani doktor powiedziała,że to promieniuje ból od rwy kulszowej. już sama nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE IGNORUJ TEGO! Moj ojciec mial taka sama sytuacje, az przestawal czuc kolejno lewa reke, noge, lewy posladek, az nie czuje calej lewej strony ciala. Przypadkiem okazalo sie, ze ma guza w szyjnym odcinku kregoslupa, mimo, ze badali go najrozniejsi lekarze. Poddaj taki pomysl swojemu lekarzowi, nic nie stracisz, mozesz tylko zyskac. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Jestem dużo starsza od Ciebie ale moje objawy były podobne.Nie możesz tego bagatelizować,ja dostałam skierowanie na rehabilitację i teraz czuję się świetnie.Kochana jesteś młoda,szanuj swoje zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skierowań na badania nie chcą teraz nigdzie dawać, ale to nie wina lekarzy tam pracujących, a pani Kopacz, która kazała im pozmniejszać ilość wykonywania badań... Oni maja określona liczbę pkt do wykorzystania na rok, a każde skierowanie na badanie to iles tam pkt... No poczekaj kilka dni, ale jesli mając 21 lat masz takie bóle w odc piersiowym kręgosłupa, że musisz brac leki i do tego masz parestezje w kończynach, to ja z moja wiedza na ten temat nie bagatelizowałabym tego... Nawet i prywatnie do neurologa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
ja bym zaczoł od szpitala a jak sie nie uda to prywatnie do neurologa który ma umowe z funduszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja nie wiem, gdzie u tej pani doktor przebiega nerw kulszowy....... :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
jak najbardziej jak jest dyskopatia albo rwa to jak najbardziej może drętieć jedna strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już sama nie wiem co o tym myśleć, co robić. ale poczekam te kilka dni i pójdę jeszcze raz. chyba, że ból się nasili zaatakuję szpital. może to coś da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ból zaczyna się gdzie indziej, a nie w piersiowym :) i nie promieniuje do reki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Edyciak Dobrze napisałaś..nie można tego bagatelizować..Ale może Nasza autorka nie ma tych 100 zł na wydanie...Na konsultację z neurologiem najlepiej zgłosić się z badaniami.Rtg Nnm i cała reszta.Zapłaci 100 i tylko sobie pogadają..Trzeba cisnąc NFZ w końcu zabierają nam składki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ból trwa od 5 lat z różnym natężeniem także nikt nie mówił, że zaczął się od odcinka piersiowego. Tylko teraz od ponad miesiąca ten ból jest nasilony w tymże odcinku. najpierw było drętwienie samej lewej nogi, teraz drętwieje również ręka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Chyba pora zakończyć temat.Marsz do lekarz na forum nikt Cię nie uzdrowi :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko rozumiem, macie racje... ale osobiście nie wierzę, że osoba w wieku 21 lat ma dyskopatię, kiedy nie prowadzi jakiegoś ryzykownego trybu życia.. zwłaszcza, że te bóle są od 5 lat, więc tym bardziej... A neurolog za pomocą róznych metod jest w stanie postawić wstępne rozpoznanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
moim zdaniem niech nie zabiera tych badań a jedzie niech nowe robią a przede wszystkim rezonans bo RTgGani tomograf nie wykryje ucisku na nerwy a rtg ani nie widzi nerwów ani rdzena kręgowego,niewielkich zmian także może nie zauważyć jak nie ma pieniędzy to szpital pozostaje i twarde warunki jak nie przyjmą to powiedz "dobra ale jak mi sie pogorszy od tego czasu czy mnie sparaliżuje to pana podam do rzecznika,proszę podać imie i nazwisko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
neurolog nie ma rezonansu w oczach ani eeg w rękach,niech popuka sie tym młotkiem po głowie wtrętny babsztyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś przetrwałam noc po tej tabletce rozluźniającej tkanki między kręgami, a ta przeciwbólowa nadaje się na ch*j:( więc jak bolało, tak boli. Jutro idę od nowa do przychodni, tylko do innego lekarza tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgvfdvbhnyhbgvfcdfvgbhyhbgfdc
Miśka wpisz w google masaz kregoslupa Jan Grudniewski. ten pan przyjmuje miedzy innymi w wawie przy ul.Łukowskiej. kiedys uratowal mi zdrowie a moze nawet i zycie bo grozil mi wózek. znam wielu ludzi wsrod znajomym i blizszej i dalszej rodzinie ktorym tez bardzo pomógl. popros najlepiej zeby osobiscie cie masowal skoro rentgen nic nie wykazal , jego wieloletnie doswiadczenie moze cie uratowac. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz skorzystać z podpowiedzi tej pani... bo jeśli to naprawdę taki dobry specjalista, to przed masażem powinien cię dokładnie obejrzeć i zbadac.. ale taka wizyta też kosztuje.... ja bym jednak proponowała poprosic rodzinnego o skierowanie do neurologa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwilowo po tych tabletkach jest lepiej, mogę normalnie funkcjonować. Fakt boli, ale już znacznie mniej. Także nie byłam ponownie, zobaczymy jak będzie dalej tzn. po odstawieniu tych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o terapie
mam pytanie odnośnie terapii fizykalnej Jumeiho , chodził ktos na zabiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qaska
wlasnie jak to jest ze skierowaniami? przyznają od razu? moja siostra mówiła, że nie mogła się doprosić, więc ja już też zrobiłam research gabinetów prywatnych i znalazłam rehabilitację mobilna pat medik, tutaj rehabilitanci dojeżdżają na miejsce i podobno mają dobre opinie, ktoś słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, ze mojej mamie pomogły niegdyś wkładki ortopedyczne, które zmieniały napięcia mieśniowe i pomagały nawet w leczeniu bólów kręgosłupa. Wiem,że może u Ciebie występuje coś poważniejszego, ale podaję przykład, który sprawdził się u mojej mamy. Dodatkowo mogę podac Ci nazwę firmy u której zamawiałyśmy wkładki http://www.wkladkiortopedyczne.com/ może Tobie też to pomoże. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam podobnie ale z odcinkiem ledzwiowym zlewalam te bole, bo lekarz mowil ze jestem mloda i napewno nic powaznego. i jak ktoregos dnia wracalam z kolezanka z zakupow jak mniw nagle zlapalo to myslalam ze do domu nie dojde.jakos w pol wygieta doszlam ale potem mialam paraliz nog,ledwo co je czulam a do wc na czworaka szlam pol godziny -pare metrow!wypadl mi dysk, nie polecam nikomu.nawet nie moglam sie przewrocic na lozku na druga strone, maz musial to robic. dziewczyno powinnas isc albo do ortopedy albo do neurologa i niech ci ktorys z tych specjalistow wystawi skierowanie na rezonans magnetyczny.mi w rtg wyszla tylko dyskopatia, skolioza i rozszczep i mowili a to noc takiego.a w rezonansie okazalo sie ze mam przepukliny i wypukliny i zeby normalnie funkcjonowac musze miec 3razy do roku rehabilitacje. a w przyszlosci operacje. nie popelniaj mojego bledu i nie olewaj sytuacji bo zdrowie najwazniejsze. a na sorze napewno ci nie zrobia z powodu bolu kregoslupa rezonansu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba chodzić do lekarza, na rehabilitacje, ja po serii zajęć rehabilitacyjnych u http://kurpias.pl/ czułam się jak nowo narodzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam - oprócz rzeczy oczywistych, jak ruch, ćwiczenia, rehabilitacja i jak najmniej siedzenia - zakupić sobie odpowiedni materac. Ja mam zaufanie do Art Medic - materace i poduszki są rewelacyjne. Z pianki, dostosowują się do naturalnych kształtów i mają zmienną twardość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie od jakiegoś czasu tak boli kręgosłup, że czasami w nocy ból mnie budzi i nie mogę zasnąć, jak nie wezmę pyralginy. Dopiero wtedy ból ustępuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę dokładnie o tym poszukać informacji w sieci. Ja o powodach i objawach swoich problemów przeczytałam na www.mckenzie.pl - nie tego się spodziewałam, a jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od jakiegoś czasu noszę koszulkę z wełną owczą. Pomaga mi bardzo w codziennym funkcjonowaniu. Noszę ją również podczas biegania. Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakori61
Na stronie https://flexiforum.pl w sekcji Artykuły jest opisane kilka metod, które pomagają zniwelować ból kręgosłupa. Mówię tutaj o domowych metodach, ale oczywiście też o profesjonalnym leczeniu. Od siebie na ból kręgosłupa zalecam znaleźć dobrego masażystę i oddać się w jego ręce - profesjonalny masaż potrafi znacznie zmniejszyć ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×