Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Witam o poranku Ja dzis mam badanie wiec tez musiałam rano wstać 😴 Ania, szatynka - wg mnie wypryski na twarzy bardziej sugerują dziewczynke :) Jeśli sie wygląd zmienia na niekorzyśc to sie mówi że córka kradnie mamie urode ;) Aczkolwiek to wszystko trzeba brac z przymrużeniem oka. Ja w pierszej ciąży nie miałam nic na twarzy, żadnych plam ani wyprysków, wszyscy mi wróżyli chłopca bo ładnie wyglądałam a urodziła sie dziewczynka :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka! jest na stronie informacja, że do 2010 roku można było brać udział w tym programie bez meldunku, a teraz meldunek jest wymagany ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki! piersi bolą mniej, mdłosci brak, dzień zapowiada się piękny :-) fajnie jest być w ciąży :-) Eulalia to oczywiście przesądy z tymi wypryskami :-), choć swoją drogą podobno to pierwsza córka "kradnie" urodę matce, później już i tak nie wygląda sie jak kiedyś :-) żart :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby mnie jeszcze ta moja waga mnie tak nie martwiła :-( nie wiem na ile tyję z powodu ciąży a na ile jest to uzależnione od faktu że tuz przed zajściem w ciążę byłam na diecie i teraz całkowicie zmieniłam swoje menu, ale to i tak strasznie wróży na przyszłość brrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_33 ja tez bylam na diecie. to znaczy ograniczalam sie przed ciaza. teraz w trzecim miesiacu mam do przodu juz 3kg mimo ze nie objadam sie strasznie. tak czy inaczej mysle ze w jedzeniu trzeba zachowac rozasadek, to znaczy nie odchudzac sie ale tez nie jesc przesadnie. rozne zrodla podaja ze w pierwszych miesiacach ciazy albo nie zmienia sie ilosci kalorycznej albo tylko 300kcal wiecej. mam znajoma ktora pare dni temu urodzila coreczka, zdrowa, teraz karmi piersia ma mnustwo pokarmu, wszystko jest ok. nie przytyla nic w czasie ciazy. tylko ze ona miala spora nadwage. wazyla kolo 100kg. dziewczyny, kuja was jajniki? ja czasami czuje takie drobne kucia to po prawej to po lewej stronie... myslicie ze to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka31 ja też już mam ponad 3 do przodu :-( smutne ale prawdziwe, a nadwagę mam sporą i miałam nadzieję że tym razem nie przybędzie mnie za dużo ale trudno, niby zdrowo jem a jednak kilosy lecą, trudno, Dukan czeka po odstawieniu maluszka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_33 oczywiscie diety takie jak dukan odpadaja to prawda. ale ja od dobrych paru dni aby zastopowac kilogramy po prostu zdrowo jem. do 12 pozwalam sobie na weglowodany i wszystkie bardziej tuczace rzeczy bo tak czy inaczej sie to spali, w drugiej polownie dnia staram sie jesc wiecej warzyw, troche kefiru, jakies owoce. tak aby dostarczyc wszystkie skladniki, ale niekoniecznie wieksza ilosc kalorii... moze tez nabralas wody. ja nabralam 2 kg od razu jak tylko spozniala mi sie miesiaczka. automatycznie te 2 kg wskoczyly bez zmiany diety, ale ja zawsze tak mialam. potraflam nawet do trzech przybrac, a z chwila jak dostawaam okres od razu znikaly. dziwne to co prawda bo wszystkie chormony mam ok. trzymam kciuki za Ciebie, wiem ze nie jest lekko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXYYYZZZ2011
Przepraszam, że się wtrące ale 3kg na + na tym etapie ciąży to dużo. Muszę przyznać, że ja do 20 tc nie przytyłam nic wręcz schudłam 3 kg a i tak na finiszu miałam 17 kg na +. Możesz stosować dietę niełączenia węglowodanów z białkami. Jesz wszytsko, dostarczas organizmowi witamin. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyxxy dzieki za rade ale to jest sprawa indywidualna. zanam osoby co nawet mialy wiecej na poczatku a potem na finiszu bylo 10-12 kg, albo tyly na poczatku, potem chudly, potem znowu tyly.. w kazdym badz razie masz racje. deta nielaczenia awsze sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja przez swoją dietę cukrzycową mam - 5kg, byłam tydzień temu na wizycie i pani nie stwierdziła nic niepokojącego, ale ja oczywiście przeraźliwie się martwię, jutro mam usg jestem w samym środku 13 tygodnia, więc siedzę jak na szpilkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXYYYZZZ2011
mam jeszcze pytanie, 21 mm dzidziuś to który to mniej więcej tydzień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Sama nie wiem jak to jest z tymi wypryskami, trochę mi już znikły :) Wszyscy mi mówią, że bardzo ładnie wyglądam, a na zdjęciach też sobie się bardzo podobam. Nie wiem czy tak mogło być, że te wypryski dostałam od zjedzenia czegoś, bo jestem na wiele rzeczy uczulona, a teraz jestem jeszcze bardziej narażona na działanie alergenów. Aniu33 co do tycia, to ja od ukończenia Dukana nie przytyłam nic. A na ciążę mam limit 6 kg - 10 kg, także zostawiam go sobie na późniejsze miesiące. Mimo, że Dukana zarzuciłam nadal maszeruję codziennie po 30-60 minut i wypijam ponad 1,5 l płynów (na początku wody, teraz wprowadziłąm także soki marchwiowe, miętę, itd.). No i nadal walczę z zaparciami na bieżąco, także mogę powiedzieć że je mam, ale zwalczam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XYZ:moze tak z 10 tydzien, ja w 11 mialam usg i bylo prawie 30 mm Szatynka: ja tez codziennie maszeruje z kijami, i jezeli dobrze pojdzie to od poaczatku 4 miesiaca wroce na delikatny fitness. juz troche mnie nudzi samo maszerowanie, zwlaszacza ze nie mam z kim, tylko z radiem:) zawsze mialam tendencje do zaparc ale teraz mi zupelnie nie dolegaja. radze ci zwierzyc ilosc warzyw i owocow. ja codziennie z 3 razy dziennie jem jakies saladki, sprobuj tez sliwki suszone i otreby. a biezesz jakies witaminy? moze to one powoduja zaparcia?ja narazie tylko folik, potem polecono mi falvit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxyyyzzz2011 nie ma za co przepraszać sama wiem ze to bardzo dużo i dlatego mnie to martwi, zwłaszcza że mam nawyk codziennego ważenia się i w przeciągu 4 dni przybyło mnie 1,5 kg straszne szatynka ja też dużo piję to mi zostało po diecie, woda, herbatki od czasu do czasu soki jabłko-mięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka31 Mnie także czasem coś zakłuje.Bardziej kłucia jajników i ból podbrzusza mi dokuczał jeszcze tydzień temu,a teraz jakby te doleglwości mi ustąpiły.Czasem mnie zakłuje w pochwie/wczoraj np.mnie kłuło/ Co do mdłości to też nie mam tak bardzo męczących jak miałam jeszcze kilka dn temu,tylko czuję się bardzo słaba. Dziewczynki,czy Wy wychodzice na słoneczko?ja siedzę w ogrodzie trochę do słoneczka i trochę w cieniu. Pozdrawam i życzę miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margi jak wychodzisz na lońce to zasłaniaj twarz. Ja się nabawiłam brazowych plam na czole od słoneczka w poprzedniej ciązy:-) Kasiulka - jeśli mogę spytać? Masz cukrzyce ciążową? jesli tak to skąd wiesz tak wcześnie? Test podwójny robi się później i mimo, że poprzednio miałam problemy z cukrem to lekarz powiedzial, że nie ma co się spieszyć z testem. No i nie wiem, trochę się martwię, na razie unikam slodyczy a poza tym jem normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A można się w ciąży w ogóle opalać? (no oprócz twarzy ;) ) Ja jakoś do tej pory uważałam, że w ciąży nie można się smażyć na słońcu a bardzo zawsze lubiłam się wygrzewać. Ja też od czasu do czasu mam jakieś kłucia w jajnikach albo w pochwie. Czasami jak kichnę też mnie zakuje, ale zakładam, że to w ciąży normalne. Jutro lecę na farbowanie i obcinanie włosów ;))) Już się nie mogę doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi, dzieki ! tez juz gdzies czytalam, ze takie kucia to nic powaznego:) Ania_33 jezeli nie objadasz sie to zatrzymujesz wode. podobno nawet 10kg wody mozna zatrzymac na ciaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka: ja tez musze sie wybrac do fryzjera:) wogole widze ze wlosy mi szybko rosna. Mysle ze mozna korzystac ze slonca ale umiarkowanie i o bezpiecznych godzinach. Smazenie sie odpada, nie wolno specjalnie przegrzewac sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kajka jest prawda w tym co pisałaś o koleżance. Też mam dużo na liczniku i do teraz (połowa 10 tygodnia) mam -2 kg. Mam nadzieje, nie przytyć więcej jak 7 kg, ale jak bedzie sie okaże :o Mdłości nie mam strasznych, na szczescie 'przesypiam' te poranne, a potem caly dzien to albo mdli bo glodna, albo mdli na mysl o jedzeniu, albo po jedzeniu :o W zasadzie nie mam na nic ochoty, jak mysle o robieniu obiadu to kaplica- biedny maz 4 ostatnie dni byl na gotowcach :( Dzis sie wezme w garsc bo na innym forum ktos pisal o jajkach w sosie chrzanowym i moj żołądeczek wrecz sie cieszy na taka mysl hehe :) Wyprysków na buzi tez mniej, ale wciaz cera nie jest za fajna :/ Zaparcia tez potwierdzam. Ale o dziwo bez zgagi ktora miewalam czasami przed ciążą hmm Aha i co do pobolewania brzucha, to juz sporadycznie, predzej to "kłucie w pochwie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajaka31 z zaparciami nauczyłam się walczyć, gdy tylko się pojawiają ;). Szkoda, że nie mieszkamy w jednym mieście.Niestety też sama maszeruję, tyle że bez kijków. Aniu33 ja tez codziennie się ważę hihi taka przypadłość po Dukanie :P Mi na zatrzymanie wody w organizmie zawsze pomagała parzona pokrzywa wypijana wieczorkiem, tylko nie wiem czy można w ciąży, trzeba by było gdzies doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazam taką informację na http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=525: Bezpieczne zioła (wg. P. Agrawal "Odkrywam macierzyństwo) - pokrzywa zwyczajna - mniszek lekarski - malina właściwa (liście - wg tego co pisze w książce można popijać całe 9 m-cy, ale opinie słyszałam różne) - melisa lekarska - imbir lekarski (świeżo starty korzeń z miodem i cytryną, polecany przy nudnościach) - rumianek pospolity - poziomka pospolita (też liście) - przywrotnik pospolity - łopian większy - drapacz lekarski Co do ziół których należy unikać to wymienia się tymianek, szałwię, dziurawiec ( za: http://www.poronienie.pl/gr_leki.html )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, że opinie w sprawie ziół są dosyć sprzeczne, dlatego najlepiej zapytać lekarza lub farmaceuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatynka84......27.....Białystok......24.05.11....03.03. 201 2..? Nesia.............35......Warszawa....26.05.11....04 .03.2012..? gosiaczek29....29......Lublin..........01.06.11....08.03 .12...?-blizniaki inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08. 03.2012 zielonytulipan...27.....Warszawa.................. 08.03.2012 gocha g ......... .........................................09.03.2012 scooby84........27.....Poznań ....... 02.06.11.....09.0 3.2012 agnieszk@@....25l.....anglia..........02.06.11 ....09.03.2012? Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 ....10.03.2012 Julka.................................................... . 11 .03.2012 Maariczke.....19..... Hajnówka.... 05.06.11....12.03.2012 .? - bliźniaki monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11....12.03.201 2 Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11.....13.03.2012...? eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012 Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11.....15.03.2012 kajaka31......31.....Gdynia...........27.05.11.....15.03 . 2012 Klinka31................................................. .17 .03.2012 amr2..................................................... .19.03.2012 Marzec19......26.....Kraków.........13.06.11......19.03. 2012 Lilka79.........31.... Warszawa......13.06.11..... 20. 03.2012 ada111................................................... ..21.03.2012 Agula0501.....25.... Warszawa...... 18.06.11......25.03.2012 Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012 Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11.... .25.03.2012 Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11.... .26.03.2012 majakilato....29.....Września........26.06.11......29.03 .2012 Agatko,który to Twoj tc.że jutro wybierasz się do fryzjera? Też mam taką ochotę,aby sobie zrobić odrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi wg ostatniego USG to mam 9 tc i 3 dni, a wg ostatniej @ to 10 i 3 dni. A czemu pytasz który tc? Już był poruszany temat farbowania włosów i podobno nie szkodzi w ciąży. oczywiście jutro poinformuję moją fryzjerkę, że jestem w ciąży i zobaczymy co mi powie. Mam nadzieję, że mi pofarbuje bo już mam spore odrosty. Ja farbuje w salonie Loreala, a teraz maja nowe farby bez amoniaku ;) Nic w ogóle nie czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka_30 mom zdaniem farbowanie czy malowane paznokci w ciazy to przesada. ja juz dwa razy farbowalam od poczatku ciazy. nie wytrzymalabym z odrostami. ja sobie maluje farbami loreala. sa rzeczywiscie swietne, nakladasz tylko na 10 minut i wogole nic nie czuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka31 też tak myślę, dlatego jutro idę. Nie będę chodzić całe 9 miesięcy z odrostami jak potwór ;) No chyba, że się moja fryzjerka zbuntuje hihihihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×