Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

tfu tfu tfu żeby nie zapeszyć ale ja też po 5 tygodniach rzygania mam spokój od 3 dni :D i jestem szczęśliwa :D eudaiomonia skopiuj mój link. Będziesz miała tylko jedną spację do usunięcia. Chyba że forum zmienia linki... Wpisałam Twoje dane więc się nie bój :P remolacia - też znam taką grupę dziewczyn co zaczynały na kafeterii na forum otwartym a teraz ich dzieci mają prawie 3 lata i przeniosły się na forum zamknięte. I też sobie pomagają - również finansowo jak któraś ma problem. po prostu Julka - ja też mam problem z jedzeniem. Przez 5 tygodni schudłam 5 kilo. I na razie tylko brzuch rośnie a waga bez zmian. Ale teraz pewnie będzie coraz lepiej bo już nie wymiotuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka, trzymam kciuki za jutrzejsze usg:) ja mam juz 3 na plusie, fajnie byloby nie przytyc zanadto... super ze , jak mowicie mozna utrzymywac tyle lat znajomosci przez foro. moze nam tez sie uda:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eudaiomonia ten sen z papierosem, to moze po prostu mialas ochote isc na impreze:) ja dzisiaj spalam chyba z 10 godzin bez koszmarow i bez wstawania o magicznej godzinie drugiej. chyba bylam po prostu zbyt zmeczona. zastanawiam sie dziewczyny jak to jest z waga w ciazy. powinno sie przytyc tak okolo 10-12 kg w zalenosci od wagi wyjsciowej... mamusie z doswiadczeniem: jak to u was bylo, jadlyscie normalnie, czy troche wiecej, udalo wam sie bardzo nie przytyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powracam i nadrabiam zaległości. Zrobiliśmy sobie długi weekend na mazurach.;-) Agatka_30 , Kasiulka! Ja chodzę do lekarza do szpitala na Inflancką. Wszystko jest wyremontowane, koleżanka rodziła tam w kwietniu i była bardzo zadowolona. Nie wiem czy już mają oddziała OIOM dla noworodków, ale jeśli nie to lada chwila ma byc otwarty po remoncie. Jak zastanawiałam się nad szpitalem to też myślałam o Karowej, bo też dobrze słyszałam, ale tam trudno zapisac się na prowadzenie ciąży. Natomisat słyszałam niezbyt dobre opinie o szpitalu św. Zofii. U mnie objawów brak. Nudności i bóle podbrzesza w zasadzie minęły i jestem w stanie zrobic cos w domu. Niestety to mój ostatni tydzień urlopu. Trochę się boję powrotu do pracy. Za tydzień czeka mnie jeszcze egazmin stażowy, bo jestem nauczyciele. Pracuję w przedszkolu z maluchami i one co chwila przynoszą jakieś infekcję, bo rodzice potrafią wysłac dziecko do przedszkola z gorączką 38 stopni i dziwią się jak się po nich dzwoni. Nie mogę się jeszcze ujawnic z ciążą, bo umowę mam do sierpnia i teraz od września mam dostac na czas nieokreślony. Mam nadzieję , że szybko ją podpiszę , a wtedy idę do dyrekcji i informuję że jestm w ciąży. Ja wizytę u lekarza mam 5 września a 7 września usg genetyczne. Już się nie mogę doczekac. Trzymam kciuki za dziewczyny, które mają w najbliższych dniach wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka -Ja akurat w ciąży z synem jadłam w miarę normalnie. Czasami miałam jakies napady :) Tylko, że ja nie miałam ani żadnych zachcianek ani innych ciągotek. Gotowałam normalne obiady i starałam się jeść od wiosny więcej warzyw i owoców, rodziłam 30lipca więc pora idealna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Julka:) ja w sumie staram sie jesc normalnie jak przed ciaza. tez jak na razie nie mam zadnych zachcianek. zalezy mi na tym aby nie przytyc duzo bo kiedyc mialam powazny wypadek na kregoslup i obawiam sie ze bedzie mi jeszcze w ciazy doskwieral... widac umiar przedewszystkim no i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale teraz to ze świeżymi owocami i warzywami będzie trudniej. Wcześniej wiadomo wiosna, lato :) w ciąży powinno się jeść więcej ok 300kcal. Ja będę się starała nie przesadzać, bo z gubieniem nie jest tak juz prosto :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula0501 a do kogo chodzisz na ta Inflancka? I jak się tam zapisałaś? To jest prywatnie czy na NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marcóweczki! Długo mnie nie było, na urlopiku sobie siedziałam :-), w końcu nadrobiłam wszystkie wpisy, tłoczno tu i aktywnie, SUPER !!! Wczoraj widziałam moją pociechę na USG, serduszko bije tak szybko (170), mam pierwsze zdjęcie, popłakałam się wszystko w jak najlepszym porządku, co mnie bardzo cieszy :-) według USG to 9 tygodni i 4 dni, więc poród prawdopodobnie będzie później niż 15 marca, ale w poniedziałek mam kolejną wizytę to sie wszystkiego dowiem co do pracy przed komputerem, to prawo mówi że nie powinnyśmy pracować wiecej niż 4 godziny przed komputerem, jak bylam w pierwszej ciąży moja lekara pytała czy chcę zaświadczenie, że nie można mi pracować dłużej nią 4 godziny, pytałam ją wtedy, czy to niebezpieczne dla maluszka, ale mi powiedziała że dzisiejsza technika i wszelkiej maści filtry na monitorach chronią i mamy i ich maleństwa, a już napewno nie musimy przechodzić na połowe etatu, bo to pracodawca ma obowiązek zapewniwnia nam takich warunków pracy, że jeśli któraś chce to będzie pracować tylko 4 godziny, w pierwszej ciąży jak powiedziałam w pracy szefowa odrazu pytała czy chcę pracować 4 czy 8 godzin bo ona musi mi w razie czego znaleźć inne zajecie z dala od komputera co do skierowania do szpitala moja lekarka twierdzi że skierowaniem jest karta ciąży i to upoważnia do tego że w każdym szpitalu powinni nas przyjąć wypryski na buzi podobno są na chłopaka, ja też mam :-) i u mnie trochę ciasno się robi w standardowych spodniach ale na ciążówki jeszcze za wcześnie, więc rozpinam guziki jak siedzię, bo na stojąco jest ok Pozdrawiam wszystkie mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_33 Z kazdegu USG cos innego wychodzi... pierwsze mialam w 5 tygodniu, wyszlo ze 19 marzec. Tydzien temu w 10 tygodniu wychodzi ze 15 marzec:) jak tak dalej pojdzie mizliwe ze bede rodzic w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Aniu33 nie słyszałam o tych wypryskach, ale właśnie 3 dzień walczę z wypryskami na czole, których nie miałam nawet jako nastolatka...ehh. Czyżby moje przeczucia na chłopca powoli zaczynały się sprawdzać? Hihihi Miło Cię widzieć wypoczętą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 w ramach NFZ. Dzwonisz na infolinie (podana jest na stronie internetowej) i jeśli nie bierzesz udziału w żadnym programie dla kobiet w ciąży to nie ma problemu żebyś się zapisała. Masz do wyboru kilku lekarzy (informacje też są na stronie internetowej). Ja wybrałam dr Anetę Zamojską. Poczytłam sobie opinie o wszystkich i ta wydała mi się najlepsza. Na razie byłam u niej raz (natępna wizyta 5 września) , ale wrażenie bardzo pozytywne. Stwierdziłam, że wolę państwowo zapisac się do lekarza do szpitala gdzie bede rodzic, bo jest szansa, że akurat bedzie miał dyżur. A Ty teraz do kogo chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może macie jakieś rady/kosmetyki na takie wypryski ciążowe na twarzy (czole)? JA dziś zaczynam 14 tydzień ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka31 wiem że z tymi terminami to może być różnie z pierwsza ciążą pierwszy termin był na 12 maja, z USG na 17 maja a urodziłam 22 więc co będzie to bedzie szatynka siostra ma dwie córeczki i jak mnie ostatnio zobaczyła mówi " znowu bedzie chłopak" więc może być nie mam parcia, że musze mnieć parkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula0501 ja jeszcze nie mam meldunku w warszawie, więc ten program na inflanckiej odpada:( Ja chodzę do przychodni Medicover bo mam wykupioną opiekę w pracy. Ale tak podpytuje, szukam żeby może coś zmienić... Właśnie znowu zjadłam Twixa. Ale mam na nie fazę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 a nie możesz zameldowac się na pobyt tymczasowy. Nawet jak wynajmujesz mieszkanie to właściciel jeśli jest normalny to nie powinien miec nic przeciw temu. Zameldujesz się na 9 miesięcy :-) i już. Szoda żebyś musiała za wszystko płacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, nie nadąrzam za Wami, piszecie jak szalone hehe;) Ja zamulam.. pogodna jest nie do opisania, ciemno, leje , zimno :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula0501 do końca października musimy zwolnić wynajmowane mieszkanie i właśnie jesteśmy na etapie szukania do kupienia.... więc może jak się zamelduję to skorzystam z tego programu. W Medicover nic nie płacę za wizyty i wszystkie badania. (z pensji mi pobierają miesięcznie jakieś grosze). Więc póki co nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pod koniec ciąży dołączyłam do programu na Madalińskiego. Ale to był koszmar. Na wszystko czekasz w kolejce parę godzin, lekarze zalatwiaja wizytę w 3 minuty. Te programy są dla niepracujących, cierpliwych i spokojnych ludzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka79 Ja na Inflanckiej póki co nie czekałam. Wiztę miałam na konkretną godzinę i weszłam punktualnie. Lekarka nie popędzała, a i położna miła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe basiolek, tez sobie ostatnio zainstalowalm suwaczka, tylko ze troche przeklamuje. bo mi w piatek ginek wg usg powiedzial ze to 10tydzien,ale wg suwaczkow jestem juz bardziej zaawansowena:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula - to dobrze, ze tak trafiłas, są lepiej zorganizowani:-) Na madalinskiego przychodnia nawala ale szpital OK:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka to suwaczek liczy zgodnie z terminem miesiączki. A gin pewnie podał tydzień od zapłodnienia, niektórzy tak liczą, ale większość liczytak jak suwa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja dołączę do was! ja najprawdopodobniej też na marzec, ewentualnie poczatek kwietnia. test 2 razy pozytywny, jeszcze tylko wizyta u lekarza, ale na to musze czekac kilka dni... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka_30, żeby korzystać z programu "mama, zdrowie i ja", który jest na inflanckiej (ja korzystam z niego na karowej), wydaje mi się, że nie musisz być zameldowana, a możesz jedynie pracować lub uczyć się w Warszawie. Na pewno było tak 1,5 roku temu jak moją przyjaciółka korzystała z tego programu, najlepiej zadzwoń na infolinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ostatnio ranny ptaszek jestem:) wczoraj kulo mnie w lewym jajniku, potem troche w prawym... kilka razy zakulo i przestalo... mialyscie tak? pozdrawiam z rana:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×