Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

inez2108 - Dziękuję za opinię. Już się bałam że tylko ja mam takie podejście. Cieszę się że ktoś jeszcze tak myśli. Skoro inne badania wskazują, że wszystko jest dobrze to nie ma sensu się stresować. A ile ma Twój maluszek wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 i inez2108 ja też raczej nie będę robić tych badań (no chyba, że coś mi wyjdzie niepokojącego na USG w 12 tygodniu). Ale jeżeli na tym USG wszystko będzie dobrze, to nie robię dodatkowych. Moja gin powiedziała, że USG też dużo pokazuje. Mi mówiła o tych badaniach ale raczej ona była na "nie", a to dlatego że te badania często dają nieprawdziwe wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wlasnie wrocilam do domu, pot sie ze mnie leje. co za gorac! a jak tam u Was? Wyscie mnie chyba zle zrozumialy. Ja tez nie wyobrazam sobe zeby usunac.Z prostej egoistycznej przyczyny: wydaje mi sie ze bym sie nie pozbierala psyhicznie po takim zabiegu. To co powiedzialas Marzec, daje mi do myslenia nie wiedziam ze jest specjalne usg w 22 tygodniu. ja na ostatnim spotkaniu z moim ginkiem bylam tak zakrecona ze nie spytalam sie go doladnie o te badania. teraz usiluje konfrontowac moje wiadomosci w internecie. chodzi mi glownie o to zeby wiedzieli podczas porodu o ewentualnych komplikacjach. czyi reasumujac w 22 tygodniu sie robi usg prenatalne, czy po prostu normalne i ono juz wykrywa? ja mialam usg ostatnio w 10 tygodniu i bylo wszystko ok teraz mam miec w 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka! Gratuluję pięknego usg - te w powyżej 20 tygodnia już są inne - nie widać całego człowieczka na ekranie, trzeba go oglądać po kawałku :) Dlatego ja jeszcze za jakiś miesiąc pójdę żeby potwierd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo cenna informacja, nie zdawałam sobie sprawy, że później nie będzie widać dzieciątka w "jednym kawałku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Co do badań tu w UK.. 14 wrzesnia mam pierwsze USG z badaniem krwi ( jak sie dzis dowiedzialam to jest to slynne w pl badanie Pappa ) gdzie okresla sie ryzyko downa. Albo jest wysokie po tych badaniach i robi sie kolejne zeby byc pewnym, albo jest sie w niskim ryzyku to wiadomo , ze juz nie. Potem polowkowe co sie sprawdza czy wszystko jest ok z narzadami i masa innych nazw ktorych nawet nie umiem przetlumaczyc, co oni tam beda patrzec i sprawdzac czy jest ok ;) Co do brzuszków, to ja miałam takowego zawsze duzo za duzo, wiec zdjec nie robie ;) Co prawda czuje, ze od dolu zaczyna mi sie napinac i podnosic ten caly tluszczyk :) Zaczyna sie zmieniac :) Ale na innym forum dziewczyny wrzucaja fotki to jest NIESAMOWITE jakie marcówki juz maja brzuszki :) :) Ja się czuję różnie, szczerze mówiąc.. Wczoraj było gorzej jak dziś, ale to stałe mndlenie w żołądku mnie nie opuszcza :( A najgorzej jak jednocześnie mdli i ssie z głodu, no masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa, ja mialam tak samo, co prawda dolegliwosci mialam tylko w 5,6 tygodniu. Ale ssalo i mdlilo z glodu jednoczenie. Jadlam na oslep zeby sobie pomoc. Test Pappa okresla prawdopodobienstwo, to w sumie taki totolotek. Ja mam wizyte u ginka 16ego:) a 14ego te badania prenatalne, jezeli sie zdecyduje. Dziewczyny piszcie jak to jest z tym usg w 22 tygodniu, ono tez wykrywa wady? usg prenatalne sie rob i tylko jak sie by chcialo usunac, czy juz w tak wczesnym wieku plodowym mozna zaczac leczyc maluszka? Prosze o rady, ja jestem juz zupelnie zdezorientowana czy robic czy nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny troszkę mnie nie było dużo pracy..Czytałam ze któraś z was kupiła płaszczyk może zdjęcie tego płaszczyku na maila właśnie wrzuciłam tam fotkę usg mojego maleństwa :)Ja zamówiłam sobie bluzkę jak tylko przyjdzie to zrobię zdjęcie i wrzucę . (chwilowo brak czasu cały czas praca wieczorkiem się odezwę jak nadrobię zaległości z czytaniem was na forum)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajaka31 zrób sobie usg te gdzie się bada przezierność karku (je się robi między 12 a 14 tygodniem ciąży). Wtedy lekarz pomierzy Ci dzieciątko i jestem pewna, ze jak będzie coś nie tak, to Ci powie i wtedy pomyślisz czy chcesz iść na te prenatalne. Ja jak wiesz byłam na tym usg badajacym przezierność, wyszło wszystko ok i nigdzie się nie wybieram do kolejnej wizyty ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiuniaaaaaaaaaa
Hej dziewczyny!!!Pozwólcie że się diłącze do rozmowy,,,Termin 1 marca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatynka, ale wlasnie te usg to usg prenatalne, w normalnym nie bada sie przeziernosci karku prawda? ja mam wizyte 16ego a prenatalne 14ego.prenatalne mi powiedzieli ze to usg i test pappa, ale z testu pappa tak czy inacej chcialam zrezygnowac. juz sie zupelnie pogubilam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiuniaaaaaaaaaa
ja miałam tydzien temu robione usg na przezroczystość karku i to nie jest to samo co prenetalne....takie usg robia kazdej po końcu 1 trymestru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj isuinaa, to znaczy ze po pierwszym trymestrze , pierwsze badanie usg ktore robia bada dokladniej maluszka? ja kolejna wizyte i usg bede miala pod koniec 14ego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiuniaaaaaaaaaa
Tak dokładnie. Napewno dostaniesz taki wydruk z róznymi wykresami dokładne wymiary dzidzi itp. badanie trwa troche dłużej niż zwykłe usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiuniaaaaaaaaaa
Kajaka na kiedy termin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiuniaaaaaaaaaa
Super.... u mnie wg usg 1marca a wg OM 4 marca a na moje to urodze w lutym hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o własnie ! to chyba ten "moj" płaszczyk! :) tez fiolet mnie korci wiec prosze o fotke na maila! :D witaj isiunia !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiuniaaaaaaaaaa
Dziewczyny ile długości mają już wasze pociechy??i w którym tyg oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjęcie zamieszczę, ale za jakiś czas, bo nie mam dostępu do płaszczyka. na razie mieszkam u moich rodziców, bo u nas w mieszkaniu jest remont i stwierdziliśmy, że lepiej będzie jak nie będę wdychała farb, gruntów itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isiuniaaa u mnie dzidzia trochę malutka... CRL 49 mm (długość) BPD 17mm (główka) FL 6,5 mm (kość udowa) AC 54mm (brzuszek) główka i brzuszek wskazują na 12 tc i kilka dni (czyli zgodnie z moimi obliczeniami), a crl i kość udowa na 11tc i kilka dni... trochę się tym martwię, ale lekarz powiedział że tak się zdarza. kość nosowa znaleziona, przezierności nie mógł zbadać, bo pępowinka ułożyła się akurat przy karku. Chyba powtórzę to badania, bo chce wiedzieć czy wszystko jest ok termin na 8 marca, więc jeszcze w 14 tygodniu zdążę zrobić a na razie się stresuje bo jutro mój ślub :) isiunia a Twoja pociecha jak urosła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isuniaaaaaaaa
Moja dzidza 55mm długosci 13 tydzień:) reszta tez w porządku:) No to gratulacje Kochana!!!Powodzenia i udanej zabawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A macie linka do tego płaszcza możecie wstawić jeszcze raz?:)Ja będę miała Usg za 2 tygodnie to będę mogła powiedzieć ile ma moja dzidzia.Kurcze byłam dziś w sklepie z ciuchami ciążowymi totalna masakra 150 zł spodnie ciążowe i to nic specjalnego bluzki od 120 zł.Chyba lepiej kupić w normalnym sklepie jakieś tuniki i sweterki normalne ceny.Ale widziałam tam płaszczyk cudo kurcze 350 zł .I nie mogłam się oprzeć chodziłam po sklepach z wózkami itp.Kurcze nic nie mam po moich dzieciach wszystko wydałam za darmo znajomym ehh nic niestety się nie zwróci :( Jak kupicie spodnie przez allegro dajcie fotkę na maila .Wysłałam 2 zdjęcia na maila przez marzec2012 podanego i dostałam odpowiedz ze jeden nie doszedł nic nie rozumiem ??Marzec dostałaś coś na pocztę?? Witam nowe marcówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakładałam pocztę :) marzec2012@o2.pl Zielony tulipan gratulacje i powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko mail doszedł, śliczne maleństwo!! Wysłałam Ci dane bys sie mogla logowac i podziwiac fotki- jak ktoś jeszcze coś wysle :) Tak samo do agatki i eudailala wyslalam :) Wrzucajcie dziewczyny fotki skanów, brzuszków, ciuszków- jak nie chcecie by tu jakies pomarancze niepowołane ogladaly :) Wysylamy ze swoich maili na ten, a potem logujemy sie na mail marcówek i podziwiamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa przepraszam powiem szczerze ze mam straszne problemy z koncentracją i pamięcią.Mylicie mi się wszystkie:(Wysłałam jeszcze raz zdjęcie mojego brzucha może dojdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ja wysłałam zdjęcia.Dziewczyny no co wy pochwalcie się :)Mi mój brzuch wydaje się strasznie duży jak na 11 tydzień no prawie 12.A czy któraś z was się jeszcze uczy bo ja zaczęłam studia( jakoś wcześniej nie było możliwości)I teraz będę robić 2 rok.Wiec w październiku z brzuchem będę śmigać na uczelnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×