Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Cześć dziewczyny :)byłam na usg wczoraj wszystko z moim maluchem ok.Plusem takiego usg było ze widziałam na telewizorze na przeciwko wszystko wkurzyłam się tylko bo miałam mieć nagrane badanie płaciłam za to dodatkowo a w domu okazało się ze są na płycie tylko zdjęcia te same co mi wydrukował,Dzwoniłam tam i ściemniał ze tak się umawialiśmy a podczas badania pytałam się czy będę miała to nagrane i potwierdził i tak zapłaciłam 60 zł za 6 zdjęć wypalonych na płytce które zresztą mam .wkurza mnie ze tak oszukują.Mój maluch na badaniu przytulił sie do macicy buzią i nie widziałam jak macha raczkami schował się.I słyszałam serduszko pierwszy raz :)I mój maluszek ma 10 cm :)Lekarz powiedział tak jak poprzedni ze coś odstaje wiec raczej na pewno będzie chłopiec .Powiedział ze na tym etapie zdarza się ze dziewczynka ma na spuchnięte wargi sromowe od hormonów .Wiec nastawiam się na chłopca.Chociaż przeczucie miałam na dziewczynkę ale co z tego jak lekarz mówi inaczej. Później wyśle fotki na maila:)Jak samopoczucie dziewczyny ??.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj byłam na wizycie (bez USG), pani zbadała mnie ginekologicznie i powiedziała, że wszystko ok. Następne USG mam dopiero na 25.10, będzie to 22 tydzień. Pytałam ją o basen, mówi że to dobre rozwiązanie dla kobiet w ciąży i poleca, oczywiście zwiększa się możliwość wdania infekcji, ale nie można się dać zwariować. Pytałam ją również o szkołę rodzenia, a więc ona poleca ok 30 tc, a także o spanie (ja śpię na brzuchu), więc powiedziała żeby zacząć przyzwyczajać się do spania na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej monika kasiulka, super ze z Waszymi maluszkami wszystko ok. ja czuje sie dobrze, pozatym ze czesto mam wzdecia. usg mam w piatek. kasiulka, dzieki za cenne informacje, ja tez normalnie spie na brzuchu ale slyszalam ze najepsza pozycja na boku, wiec tez powoli zaczynam sie przyzwyczajac. co do basenu to racja ze mozna zlapac infekcje, ale jak chodzi sie na sprawdzony to napewno nic nie bedzie. u mnie problem jest taki ze czesto na basenie jest chlodno i jeszcze przed ciaza kilka razy zdazylo mi sie przeziebic. takze na razie sobie basen odpuszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie dziewczyny, że u Waszych maluszków wszytko ok ;) ja USG mam w sobotę. Czekam z niecierpliwością. Mam nadzieję, że też będę miała dobre wieści ;) Ja kupiłam sobie takie granulki błonnika z jabłkiem suszonym i codziennie jem z mlekiem 3 łyżki. Załatwiam się codziennie albo co 2 dni ;) Ale wzdęcia też mam... pod koniec dnia mam spory brzuch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa takie bardzo smaczne otreby granulowane np z jablkiem lub sliwka, mozna je jesc na sucho albo dodawac do mleka czy jogurtu. wydaje mi sie ze zaparcia w ciazy to glownie kwestia odzywiania, ja sie zalatwiam codziennie nawet dwar razy dziennie a zawsze mialam tendencje do zaprac. teraz staram sie jesc duzo warzyw owocow pieczywa pelnoziarnistego i jak pisalam wczensiej codziennie szklanka kefiru. slodycze kawa okazyjnie. biale pieczywo wogole. wydaje mi sie ze przez to nie mam problemow ale to napewno jest sprawa indywidualna kazdej z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też wywala brzuch wieczorem a rano płaski biorę czasem espumisan np po bigosu zaparcia na szczęście mi przeszły zapas śliwek mi został bo M jak powiesz kup trochę to kilo kupi ech ja staram się zjeść do 2 jabłek dziennie i owoce jakieś inne ostatnio hitem u mnie sa gruszki Ja na początku ciąży piłam herbatkę figura jak już strasznie żle było nic nie pomagało ale są jakieś preparaty w płynie dla kobiet w ciąży w aptece farmaceuta na pewno doradzi ja by już nic nie pomagało Ja znam taki przypadek że dziecku sparaliżowało nóżki przez zaparcie na szczęście tylko chwilowo a niektórzy słabną monika2712 ale chamstwo z tymi zdjęciami ma masz paragon idź zrób reklamancie sama szukam usg 4d ale myślę w 20 tygodniu zrobić jak już będzie pewna płeć ide jutro na usg zwykłe mam nadzieje ze mój maluszek rośnie jak wasze maleństwa i będzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!! Ja na szczescie bardzo zadko mam wzdecia wciagu trwania ciazy mialam moze 2-3 razy i za kazdym razem pomaga mi szklanka coli:) wiem ze cola nie jest zdrowa ale pije ja bardzo zadko wiec czasem mozna sobie pozwolic:) Dzisiaj bylam zrobic badania morfologia i mocz jutro wyniki a pojutrze do gina:) wczoraj moze mi sie zdawalo a moze nie sama juz nie wiem ale wydaje mi sie ze poczulam jak mi sie dzidzia w brzuchu poruszyla:)moj chłopak tez to poczyl bo szybko mu kazalam reke przylozyc...dziwne uczucie ale bardzo mile.mam nadzieje ze to nasz dzidziol byl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny, dzieki za rozwiniecie tamtu o tym konflikcie, teraz dzieki wam juz wiem o co chodzi...mam umuwione spotkanie za tydzien w piatek wiec sie dowiem jaka mam grupe krwi i okaze sie czy facet tez sie musi badac, mam nadzieje ze bedzie wszytsko ok bylam w szpitalu ostatnio i odstawili mi kwas foliowy, powiedzieli ze do 12 tyg powinno sie jesc wiec juz nie jem, bo tak mysle ze moze tez kwas powodowal u mnie te wymioty, czytam wlasnie o tych witaminach co jecie bo kurcze chchailabym miec jakies bezpieczne co by nie zaszkodzily, a wiadomo zawsze brakuje w organizmie czegos i organiz robi za dwoje teraz...jest tyle tych witamin teraz a strach bo niewiem czy wszytsko co w ciazy mozna jesc, a mieszkam w uk wiec kurna niewiem juz co kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co myslicie o takich testach, robilyscie sobie kiedys takie testy, czy wasi znajomi?? testy plci-chlopak czy dziewczynka , po hromosomach wykrywa, bo chlopak ma X a dzeiwczynka XY czy jakos na odwrot. Ja wlasnie przymierzam sie do zakupu, bo usg mam za 2 mies. a chialabym wiedziec czy chlopczyk czy dziewczynka:) To jest angielski ebay, ale pewnie i w pl na allegro mozna znalesc takie testy. http://www.ebay.co.uk/itm/Boy-Girl-Pregnancy-Baby-Gender-Prediction-Test-/170648617246?pt=UK_Baby_Maternity_Pregnancy_MJ&hash=item27bb73411e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka@@ ja robiłam taki test, kupiłam go na allegro chyba 125 zł + wysyłka. Wyszedł nam chłopak. Wszyscy wokół mówią że tak świetnie wygląam że napewno bedzie chłopak. a i nie mam dolegliwości ( ale w sumie to chyba już mity :))))) USG mam 23.09 może się już coś okaże , oby bąbelek dobrze się ułożył :)) Dziś byłam na badaniach: mofroliga, mocz, APTT, INR, HIV, HBS i VDRL. wyniki będą w piątek. a od kilku dni ciągnie mnie w podbrzuszu, gadałam z gin mam brać 3 x dziennie Asparaginian Extra. JEśli do poniedziału nie przejdą to jeszcze włączyć nospe forte 3 x dziennie. I dzwonić w poniedziałek to przyjmnie mnie wcześniej. Ogólnie mam teraz dużo odpoczywać. Już się boję że dzieję się coś nie tak, ale tfu tfu tfu aby nie zapeszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszk@@ nie wiem ale mnie te testy jakos nie przekonuja gdybym miala czekac 2 miesiace na usg to zamiast takiego testu wolalabym pojsc prywatnie wczesniej na usg...i taniej i moim zadaniem bardziej wiarygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bym byla w pl to bym tak zapewne zrobila, ale widzisz jestem w anglii, i usg mam dopiero 2 listopada. A wogole to moja kolezanka tu byla w ciazy i jej mowili ze dziewczynka dziewczynka, a na sali porodowej sie okazalo ze chlopak, i jak tu teraz wierzyc angielkim lekarzom. A tak to soebie zamierzam kupic ten test i jak sie potwierdzi z tym co lekarz mi powie to bede pewniejsza. A badania prywatnego nawet u mnie w miescie nie ma takiej mozliwosci, jest polska klinika ale jakis 1.5h drogi odemnie a badanie lacznie by mnie kosztowalo jakies 200 wiec wole wydac te 20 i wiedziec. Bylam tylko wlasnie ciekawa czy wyscie sobie robily taki test i czy sa one wiarygodne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jaja agnieszka też mam połówkowe usg w UK 2 listopada nastepne :) No i ja po, wyglada na to, ze wszystko ok- chociaz "sonografer" badajacy nic praktycznie nie mowi :/ Pobrali tez krew na pappa i mam dostac wyniki za 2 tygodnie. Ale NT- 1,9 mm przy wielkosci 70,1 mm wiec chyba ok :) No i o tydzien starsza nalgle ciaza po wzroscie malenstwa! ;O Mam normalnie 13 tydzien ( 12 tyg i 2 dni) a wg rozmiaru jest 13 tydzien i 2 dzien :) Łobuz machał rączkami przy badaniu- mąż widział :( Jak mi odwrócił ekran to machnął raz zły, ze go tarmosza i poszedł spać :D Pierwsze symboliczne body kupione :) Ale normalne zakupy beda po drugim usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zakupow to ja jakos caly czas nie moge uwierzyc ze jestem w ciazy... moze jak mi juz wyskoczy taki normalny ciazowy brzuszek albo bede czula ruchy to uwierze:) Agatka, bedac dzis na zakupach kupilam sobie zapas blonnika ze sliwka. pysznosci:))) Jutro usg, caly czas mam schize ze na kolejnym usg powiedza mi ze musze lezec albo isc do szpitala... czuje sie dobrze, wiec nie wiem czemu te schizy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76gosia
Angelowa ja tez niedawno mialam to usg genet z testami PAPA - czekam teraz na wyniki i okropnie sie denerwuje. CZy NT jest uzależniona od wielkości dziecka? Jak dlugo masz czekać na wyniki z krwi? Pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka ja mam podobnie przed kazda wizyta u gina mam strach w oczch hehe...tez sie boje ze powie mi ze cos sie zlego dzieje... tez jutro usg juz sie nie moge doczekac...a wizyta dopiero na 18:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka31 i loarra wiem co czujecie. Wy jutro USG a ja w sobotę;) Nie mogę się doczekać. Denerwuję się strasznie i ciągle tylko myślę o sobocie. Ale cały czas staram się sobie powtarzać, że gdy coś było nie tak to bym się źle czuła, miała jakieś bóle albo krwawienia. Lekarz jak mnie badał ginekologicznie to chyba też by coś wyczuł??? A skoro czuję się dobrze, brzuch rośnie to chyba jest wszystko ok. Zapomniałam Wam napisać, że w poprzedni weekend byłam na zakupach w sklepie ciążowym. Kupiłam sobie spodnie jeansowe (udało mi się kupić na przecenie za 70 zł - była ostatnia para i akurat mój rozmiar :) ) i spódnice jeansową (za spódnice dałam 100 zł). Tyle tych rzeczy fajnych w tym sklepie, że nie mogłam się zdecydować ;) Ale jeszcze nie chodzę w tych rzeczach... Poczekam po USG... Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarra, ja mam jutro wizyte 20 minut przed Toba:), bede trzymac kciuki tak samo jak za Agatke:) nie dajmy sie zwariowac dziewczyny. stop schizom! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam tak samo, stracham sie za kazdym razem jak mam isc do lekarza. Uspokaja mnie dopiero wtedy fakt jak zobacze ze maluszek sie rusza i ze serduszko bije, wtedy juz jest dobrze. Kajka tak samo nie moge uwierzyc ze w ciazy jestem, czekam na brzuszek az urosnie i jakos dotrze to do mnie hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia tak zdecydowanie NT jest uzaleznione od CRL. Wkoncu robisz to miedzy 11 a prawie 14 tygodniem gdzie dziecko podwaja swoja wielkosc! Im blizej konca tego terminu tym blizej 2,0 nt, na samym poczatku zapewne 1,0 - w obu przypadkach liczy sie wielkosc w danym momencie :) Mi juz brzuch wywala niestety ;) Lub stety, ale wciaz mi z tym dziwnie. Tzn ja miałam od poczatku opone na brzuchu a teraz jak sie wszystko rozrasta to mi caly brzuch szybko sie podnosi, rozumiecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajaka31 Kochana,jak się nazywa ten zapas błonnika ze śliwką który sobie kupiłaś?plissss pomóż mi,bo sytuacja obecna dla mnie to kompletna nowość:(już nie wiem co robić:(dzisiaj po chyba 5 dniach udało mi się........,ale wczoraj to piłam chyba z 3 herbaty rumiankowe jadłam śliwki suszone,moczyłam je w wodzie i potem to piłam,jogurty białe,cukinie gotowaną ,pije olej z oliwek,barszcz koszony z buraków.Nie poznaję się i mojego menu-menu starszej babci:(A!aby było ciekawiej to mąż m powiedział,że kup mi w młynie mąke razową i będzie mi gotował kaszki:)kaszki,które podobno są bobre na jelita i mój problem z zaparciami. Co do brzuszka to mnie też go wywaliło,zrobię fotke i prześle na naszą pocztę,tylko nie wiem czy to mój brzusio przez ciaże się powiększa czy przez problem z zaparciami.Mam do tego też wzdęcia bo biorę duphaston, duphaston prowokuje wzdęcia. Wspominacie coś o testach....chłpoczyk czy dziewczynka:)ja nie jestem w temacie,przyznam się,że nie wiedziałam,że take testy są.Ja w minionej ciąży w 17tc dowiedziałam się,że będe mieć syna i tym razem liczę,że około 17tc gin. mi powie co rośnie w moim brzusiu. Tak czy inaczej jest mi to zupełnie obojętne,proszę tylko Pana Boga,aby dzidzi było całe i zdrowe. Mój synek nic tylko chce braciszka,mówi,że dziewczynki są głupie:( tak mu powiedział dzieciak od sąsiada😡 Gotuję gulasz,jeżeli ktoś ma ochote,to ZAPRASZAM:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi, nazywa sie to: otreby granulowane ze sliwkami, producent: firma kupicec. sa rewelacyjne: mozna chrupac solo albo dodawac do jogurtow, kefirow, mleka itd... pozatym napewno dobrze wymiataja. nie przyjme zaproszenia na gulasz kochana, bo juz jestem po obiedzie:) smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki:)ja już nadmienałam tutaj o suplementach firmy FOREVER,która mi ostatnio chodzi po głowie;) Znajoma się tym zajmuje i mnie zachęca na ich stosowanie.Szperałam po necie ,aby zasięgnąć coś więcej info na ten temat i znalazłam interesujące wiadomości,zapytam jeszcze mojej gin.z nadzieją,że coś wie na ten temat i mi powie,że mogę je brać.Podobno są to suplementy fantastyczne,podobno!!! http://www.aloetech.pl/?go=porady&category=144&id=208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, za wszystkie dziewczyny, które mają jutro i w najbliższym czasie USG trzymam mocno kciuki :) ja też zawsze sie stresuję przed wizytą ale to chyba normalne, znajoma powiedziała mi, że ciąża to w sumie 9 miesięcy stresu i faktycznie coś w tym jest :) ja się wkurzyłam bo byłam na ostatniej wizycie i miałam badania TSH, progetseron i lekarz miał zrobić konsultację i do tej pory się nie doczekałam :/ zła jestem bo płacę za każdą wizytę a pielęgniarki nie dały moich wyników do konsultacji!!! masakra. W sumie to nawet nie chce mi się tam dzwonić w poniedziałek, prędzej doczekam się kolejnej wizyty niż tej konsultacji...co za brak profesjonalizmu :( mnie też już powoli wyskakuje brzuszek, cieszę się jak małe dziecko tym faktem :) w związku z tym, że zaczęłam 13 tydzień myślę że czas kupić jakieś witaminki, muszę sie rozglądnąć i na coś zdecydować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te suplementy Forever wtdaja sie byc ok, ale dla pewnosci zapytaj sie gin. Ja dzisiaj odwiedzilam hurtownie dziecięcą...jaki cudne te wszystkie kaftaniki,śpiochy i cała reszta...mam nadzieje ze od jutra bede wiedziala za jakim kolorem mam sie rozgladac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny cos sie cicho na naszej poczcie zrobilo...:(zadnych nowych fotek...ja napewno dodam po jutrzejszym usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślę na pocztę fotke brzucha i wczorajszego usg :) Brzuch wywaliło mi nie ziemsko w ciagu tygodnia, wygladam na 5 msc. Na wadze od poczatku ciazy -2,5 kg ..szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×