Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Gość gocha g
Ja obecnie biorę witaminy vita- miner prenatal brałam wcześniej femibion 2 ale odbijało mi sie po nim i lekarz mi zmienił dużo też słyszałam o nadmiernym wzroście wagi po femibionie . Wybieram się jutro na zrobienie krzywej cukrowej piłyście to już ja kupiłam ta glukozę i sam nie wiem czy ja dam rade to wypić . Widzę że nie tylko ja już planuje zakupy i umeblowanie ja mam mam zamiar w sypialni mieć łóżeczko tak żeby nie latać a potem zobaczymy Tylko zastanawiam sie nad tym łóżeczkiem czy nie kupić na początek kołyski kusi mnie trochę ale może to wyrzucanie pieniędzy w błoto szczególnie że nie są zbyt tanie no i na 6 mies tylko no ale kołysanie usypia i sam nie wiem . Kupujecie już jakieś ciuszki ja nie mam praktycznie nic i wszystko muszę nowe kupić brat ma córkę ale jest w trakcie rozwodu wiec wątpię by bratowa mi dala ciuchy po małej . Strasznie dużo trzeba kupić i sam nie wiem jakie rozmiary żeby za dużo małych rzeczy nie nakupić niby tyle czytam oglądam a dalej nic nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka,udostepnijcie mi ta nasza skrzynke pocztowa?? ciekawa ejstem jak wygladaja wasze brzuszki, bo nie mam z kim porownywac , a to pierwsza ciaza moja..takze czekam na wiadomosc na emaila:)) moj emaill: agniesza329@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka@, wysłałam Ci na skrzynkę namiary na naszą pocztę. Nie wiem czy mamy wśród nas administratora tej poczty, który to zwykle robi ;) Mam nadzieję, że nikogo nie pozbawiłam tej pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieszka mam taki sam brzusio jak i ty, podobna wilkosc tylko ty tydzien wyzej jeste:))) jak bede w domu dodam moje zdjecia:) ale cie ciesze ze moge sobie poporuwnywac i wac zobaczyc:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :)Dzisiaj spałam jak niedźwiedź naszykowałam malucha do przedszkola mój zawiózł i położyłam się na chwile i spałam do 11 pewnie bym spała dłużej ale moja córcia mnie obudziła ze idzie do szkoły z nią to jest dobrze wstanie zje śniadanie i bawi się w pokoju:)Zrobiłam jej kanapki i za obiadek musiałam się wziąć.Kasiulek Tako są lżejsze od x landera aluminiowa rama waży 7 kg zależy od modelu najcięższe ważą 15 16 kg.Ja czekam na lareta podobno aluminiowa rama i zobaczę czy da rade zamówić bez kolorowej ramy (nie podoba mi się )A widziałam na jednej stronie pokazane z ramami czarnymi i kołka też normalne wiec może jest szansa:)Jak za długo chodzę to strasznie ciągnie mnie w brzuchu i twardy się robi też tak macie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za komplementy dla mojego brzuszka agnieszk@@ Twój też jest uroczy :) Co do twardnienia brzucha, to wieczorem też mam dużo bardziej napięty niż rano. Ja biorę tylko folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja juz tez po polowkowym i dopisuje do tabelki dziewczynke:) polowkowe trwalo jakies pol godziny, jak na razie wszystko jest okej z mala. Ale sie wszyscy cieszymy ze to dziewczynka:)))) loarra.............24......Inowrocław..22.05.11....01.03 . 2012 nieszka2000.....35......Szczecin.....30.05.11....02.03. 2012..chłopiec Loma..............30.....Warszawa.....25.05.11...02.03.20 12 dziewczynka szatynka84......27.....Białystok......24.05.11....03.03. 201 2 Nesia........35......Warszawa....26.05.11....04 .03.2012Dziewczynka zielonytulipan...27.....Warszawa.....25.05.11... 04.03.2012. chłopiec Madzia0808...22...Ruda Śląska...31.05.2011...7.03.201 dziewczynka? gosiaczek29....29......Lublin.......01.06.11....08.03 .12... blizniaki ? inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08. 03.2012 gocha g ........... ..28.............03.06.11....09.03.2012 dziewczynka scooby84........27.....Poznań ..... 02.06.11.....09.0 3.2012- chłopiec agnieszk@@....25l.....anglia.......02.06.11 ....09.03.2012- dziewczy myszka151984..27....anglia...........27.05.11.....09.03.2 012 Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 .....10.03.2012 chłopiec Julka.................................................... ... 11 .03.2012 Agniesia1979...................01.06.2011......11.03.2012 chłopiec(80%) monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11.....12.03.20 12 chłopiec Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11......13.03.2012 eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012 rogal86.........25.....Niemcy.........22.05.11.......14.0 3.2012 Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11......15.03.2012 kajaka31......31.....Gdynia...........27.05.11......15.03 . 2012 dziewcz Klinka31................................................. ..17 .03.2012 Agula0501.....25.... Warszawa...... 18.06.11......18.03.2012 amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012 Marzec19......26.....Kraków.........13.06.11......19.03. 2012 Lilka79.........31.... Warszawa......13.06.11..... 20. 03.2012 dziewcz ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ....21.03.2012 lasica29.........29.....Londyn.........14.06.11......21.0 3 .2012 Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012 Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11..... .25.03.2012 Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11..... .26.03.2012 majakilato....29.....Września........26.06.11.......29.0 3 .2012 Marghi........36......N.Sącz..........29.06.11........29 . 03.2012 carmen37.....27.....Dublin...........04.06.11........09.0 4. 2012 Monikaa87...24.....Sucha B..........30.05.11........7.03.2012 my_kalimba...29...Gdańsk...........16.06.11..........23. 03.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika kasiulka, ja tez czuje ze brzuch mam twardy, szczegolnie pod koniec dnia, nawet jakby gorzej mi sie oddychalo, a jak kucam to tez czuje jakby parcie w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia: cięższy ale twardszy. Ja nigdy go nie noszę. Mimo, że mieszkam w bloku. Zjeżdżam ze schodów na tylnych kołach. Nie znam osoby co ma x-landera i narzeka. O kołyskach słyszałam, że starczają na krócej. Jak dziecko zaczyna się przekręcać (jak wskazówki zegara) to zaczyna się klinować i jest płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krissi mi też wizualnie się podoba x lander ale ten pałąk w spacerówce jest jak dla mnie za wysoko a tak to fajny wózek.Ale gondola dla mnie jest za mała i ponad 500 zł różnicy w cenie to za dużo jak dla mnie.A mam całą wyprawkę do kupienia bo nic mi nie zostało po moich maluchach .Zgadałam się z jedną dziewczyną ze szkoły i jak coś od kupie od niej ciuszki jak będzie chciała za dużo to mam jeszcze jedną dziewczynę i mogę od niej odkupić.Z doświadczenia wiem ze te ciuszki na długo nie starczą wiec nie ma co wydawać nie potrzebnie pieniędzy.Aga malutki brzuszek ja to mam już wielki postaram się wieczorkiem dodać zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu mam jakieś upławy i lekkie swędzenie i kłucie w pochwie ale nie cały czas po prostu czasami. Juz 2 razy mialam wymaz z pochwy bo jestem przewrażliwiona bo w 1 ciązy miałam jakieś zakażenie bakterią która powodowała mi skurcze i w konsekwencji rozwacie na 1 cmm i szpital i leżenie. Myśle ze po tym ostatnim wymazie ( bo lekarz w zastępstwie tak mi pobrał że aż skoczyłam na fotelu tak mnie zbolalo) to coś mi się zrobiło. Co ja teraz mam zrobić kolejny wymaz ..? czy poczekać na wizyte i powiedzieć lekarce + ew. globulki dopochwowe? Chyba nie można tak czesto robić wymazów/ Marghi co u ciebie? czujesz już ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja tez poprosze namiary na poczte z waszymi zdjeciami na maila (dziemiana@wp.pl). Jak tam u was z ruchami? Ja dzisiaj zaczynam 20ty tydzien i od 3dni czulam bardzo wyrazne i dosc czesto, ale dzisiaj w zasadzie prawie nic. To co dzisiaj czuje to juz sama nie wiem czy dziecko czy moje jelita. Macie tez tak nieregularne ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasica ja tez jestem w 20 tygodniu i tez czasami czuje a czasami nie a czasami to nie wiem czy to sa ruchy:) to normalne , zwlaszcza jak pierwsza ciaza. kasiulka, ja tez uwazam ze nie ma co kupowac nowych, ja w ciuchlandzie kupilam kilka spiochow zupelnie nie zniszczonych, wystarczy wyprac. Przeciez dziecko to i tak za dwa trzy tygodnie wyrosnie z ciuszkow. wogole najchetniej wszystko kupilabym za grosik, jakie to ma znaczenie te wszystkie wystroje pokoikow i inne duperele. male potrzebuje mamy, spokoju i milosci rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) witam wszystkie mamusie i przyszłe mamusie :)) termin mam na 31 marzec :) w sobote zaczełam 17 tydzień :) ruchy czuję sporadycznie :) jest to moja trzecia ciąża ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ruchy czuję już bardzo wyraźnie. Mam wrażenie, że najbardziej rozpycha się około 17-18 i rano, koło 10. Mam łożysko na przedniej ściance, więc dość długo czułam ruchy takie delikatniutkie, ale od tygodnia już jest wyraźnie. Najchętniej kopie mnie po lewej stronie i na dole- albo tam lepiej czuje z uwagi na łożysko. To moja pierwsza ciąża i nie wiedziałam jak sobie te ruchy wyobrażać. Oczywiście takich wrażeń się nie spodziewałam. Bardzo to ujmujące i słodkie :) ps. Cześć Mirasiaaa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loma
Wróciłam od lekarza, gdyż miałam ból brzucha, który uniemożliwiał mi poruszanie się. Strasznie martwiłam się. Okazało się, że nadwyrężyłam mięsień macicy stąd ten ból. Dostałam zwolnienie na 2 tygodnie i zalecone leżenie i odpoczynek. Najwidoczniej musiałam za mocno się schylić albo coś podnieść :( Zupełnie nie kojarzę takiej sytuacji. Również poproszę namiary na pocztę z Waszymi zdjeciami na maila (pieknulka@o2.pl). Z przyjemnością wyślę również swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcyzny boli was kregoslup?? Bo mnie przez ostatnie dnie bardzo, sczzegolnie z prawej strony, pod lopatka, tak mnie ciagnie i rwie;// niewiem czy to tzw te bole krzyzowe czy to z pracy, bo prz biurku caly dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny puściłam Wam namiary na pocztę mnie bolał krzyż do momentu, gdy zaczęłam używać kojec do spania motherhood

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja po połówkowym. Dzieciątko zdrowe, wszystko książkowo. Moja morfologia też się poprawiła, hemoglobina już w normie, tylko ciałka czerwone jeszcze poniżej normy, ale będę walczyła z tym dalej :) Mąż zachwycony widokiem maleństwa. Maluszek machał nam rączkami, podskakiwał. Niestety nóżkami zakrywał swoje narządy i nie dowiedzieliśmy się dziś czy będzie synek czy córeczka. Lekarz czekał dość długo, żeby nam się ujawniło dzieciątko. Jestem trochę zawiedziona, bo następne USG za 2 miesiące, a byłam bardzo ciekawa płci. No nic dobrze, że maleństwo zdrowe, bo to jest najważniejsze. Poza tym zapisałam się już do szkoły rodzenia. Pierwsze wrażenie bardzo miłe. Gimnastykę zaczynam od tego tygodnia do końca ciąży (2 razy w tygodniu). Wykłady będziemy mieli w grudniu. Natomiast część praktyczna, czyli kąpanie noworodka itp. oraz przygotowanie do porodu rodzinnego w styczniu. Monika ja widziałam tako laret na żywo (ciemny róż na czarnym stelażu - dla dziewczynki super). Wózeczek generalnie ładniutki, łatwo się prowadzi. Ma - jak to pani sklepowa powiedziała - nowoczesną torbę do wózka. Jedynie gondola jakaś mała mi się wydała, ale nie pamiętam ile miała cm. W tym sklepie była dobra cena 1250 zł (bez fotelika). Kristii mój mąż będzie zadowolony z Twojego wpisu, bo mu się bardzo x-lander podoba (xa i xq). Z resztą mi też się podoba jego wygląd, ale słyszałam że gondolka krótka i zawieszenie twarde. A Ty jaki masz model i co sądzisz o tych "wadach", które wymieniłam? Wszystkie nowe brzuszki na poczcie świetnie wyglądają :) Lekarza zapomniałam zapytać o te witmainki. Jednak znajoma aptekarka poradziła mi zakup vita-min plus mama za 20 zł/30 tabl. Tabletka ma podobny skład do femibionu, ale ma dodatkowo przyswajalne formy żelaza (14mg ferrochelu - czyli tyle samo co w moim femibionie vita ferr) oraz chelaty wapnia, magnezu, cynku, manganu, miedzi, jodu. Do tego zawiera ekstrat z owoców żurawiny wielkoowocowej. Różni go natomiast brak DHA. Skusiłam się tym zachwalaniem i ceną, to kupiłam opakowanie :) Natomiast jeżeli chodzi o DHA, to powiedziała że warto jeść łososia i śledzie :P Ewentualnie kupić omegamed. Na razie przerwę femibion i spróbuję do kolejnej wizyty tego suplementu, a wyniki zadecydują co kupię następnym razem. Pytałam też o pharmaton matruelle, to mówiła że może być, ale drogi i podobny do tego. W mojej aptece P.M. kosztował 48 zł/30 tabl. i 86 zł/60 tabl. W porównaniu do ceny, którą napisała Angelowa, to spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynka super wiedzieć ze cena taka rewelacyjna bo na necie najtańszy bez fotelika jest za 1440 a od producenta chyba droższy .A to w jakiejś hurtowni czy w normalnym sklepie??Gondola jest podobno 81 cm może wizualnie wydaje się mniejsza a zresztą mam nadzieje ze zobaczę sama i w końcu będzie w jakimś sklepie u mnie:)Bardzo mi się podoba kolor fioletowy wózka jak myślicie ze będzie pasować dla chłopaka???A maluszek rozrabia u mnie w brzuchu czasem aż widzę na brzuchu gdzie mnie kopnął często jak chodzę też się rusza mam bardzo aktywnego łobuza:)Bo w pierwszej a ni w 2 ciąży nie czułam jak chodziłam a ten rozrabia :)A ruchy czuje od 13 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( boli mnie brzuch... taki dziwny ... mam obawy ... i jest strasznie twardy !!?? czy wy też macie twarde brzuszki sory za pytanie ale nie mam z kim porównać tylko z wami ... dajcie mi rady bo zwariuje i pojade do szpitala !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ostatnio twardnieje brzuch i ciągnie w pierwszej ciąży na to brałam nospe i pomagało .A teraz nie wiem wydaje mi się ze to nic złego ale też panikuje :) .Połóż się odpocznij jak nie przejdzie to ja bym zgłosiła się i sprawdziła po co masz się denerwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się nam na poczcie brzuszki pojawiły! Monika, ale masz fajny, konkretny brzuszek szczególnie z przodu patrząc :) Loma, Twój też taki sterczący, fajny :) eudaiomonia, jeśli Cię bardzo boli i inaczej niż zwykle to skonsultuj się z jakimś doktorkiem. Połóż się spokojnie i zajmij czymś głowę, wypij ciepłą herbatkę, pomasuj się delikatnie. Zobaczysz czy ból ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika: pałąk jest jak najbardziej na prawidłowej wysokości. Moja koleżanka miała jakiś inny wózek i miała problem z wsadzeniem dziecka bo pałąk był nie odpinany. W x-landerze jest dość że odpinany to można go podnieść do góry. Jak córcia była mała to podnosiłam żeby nie zasłaniał jej widoczności. Córcia urodziła się w maju a w gondoli jeździła do stycznia. A przecież to okres na kombinezon i koce. Wiem, że są dwa albo trzy modele co mają większe gondole ale miały inne wady. Cenę dzisiaj bez fotelika widziałam 1560. Ja płaciłam 2100. Mam model limitowany z 2009 roku. Nie znalazłam takiego na allegro. Potem może wkleję wam zdjęcie. 76gosia: w pierwszej ciąży często miałam takie objawy i stosowałam raz w tygodniu nystacyne. Zapytaj może o nią lekarza. Ruchy czuje od 14-15 tygodnia. Teraz już bardo wyraźnie. szatynka: zależy o jaką twardość wózka mówisz. Jest tylko jeden wózek na paskach co miękki jest jak te stare. Porównując różne to nie jest twardy. Tylko musi być na pompowanych kołach. Ja mam zawsze słabo napompowane bo tak lubię. Co ważne bardzo fajnie się go prowadzi i łatwo podbija na krawężniku bo dobrze wyważony. eudeonia: zażyj no-spe i magnez i zadzwoń do lekarza. Ja brzuch mam twardy cały dzień ale mam straszny stres. Dzwoniłam o wyniki amniopunkcji i nie ma. Miały być w poniedziałek a okazało się że będą jutro albo pojutrze. Zaczynam panikować. Co do wózka to ta koleżanka kupiła używany x-lander i byłam w szoku bo stan super . Zresztą mój po 2.5 roku też nie ma żadnych wad. Co ważne cały się demontuje i piorę w pralce. I jeszcze jedno zanik kupicie jakiś sprawdzicie czy mieści się w bagażniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko ja widziałam taki wózek hmmm sama nie wiem jak to nazwać, ale to taka duża budka na bazarze (można powiedzieć sklep z wózkami albo stragan z wózkami). Gwarancja na wózki tako u tej babki na 3 lata i ona ma wózki z kilku firm i wszystkie od producenta. Mało tego ta cena, którą podałam z tego co mówili znajomi co u niej kupowali wózek jest do lekkiej negocjacji. Oni kupowali wózek, to z 1000 zł stargowali na 850 zł :) Fotelik u niej też można dokupić, no i można zamówić konkretny wózek w konkretnym kolorze, no ale na to to trzeba poczekać - nie wiem ile, bo tylko oglądałam wózki. Także nie to, że musisz brać to co jest. Znajomi wzięli to co było, to się targowali. Podejrzewam, że jak sprowadza specjalnie, to nie jest taka chętna do negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie to jest ten minus przez pierwsze 5 miesięcy jak będę chciała jechać gdzieś to do samochodu wejdzie mi tylko sam stelaż a gondoli już nie będę miała gdzie wsadzić i wiem ze czeka nas zmiana samochodu tylko ze trzeba na niego uzbierać:( W samochodzie jest nas teraz 4 a jak maluch dojdzie to moja córka będzie musiał siedzieć z przodu a ja z tyłu a z tyłu tak mało miejsca ze będę musiała szybko schudnąć bo teraz dzieciaki siedzą a jak ktoś miał iść do tyłu to masakra tak ciasno ehh.Wiec podejrzewam ze x lander do bagażnika nie wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×