Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

dziewczyny ekstra zdjęcia, ja też uzupełnię zaległości i podeślę coś w tym tygodniu, a tymczasem biegnę do szpitala oddać mocz i na USG, trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny super brzuszki, ja też nadrobię zaległości i wrzucę coś na pocztę. tymczasem biegnę do szpitala oddać mocz i na usg. trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia0808
Witam Dziewczynki :) Ja mam takie pytanie na pewno większość z Was robi teraz remont pokoiku dla dziecka, albo mieszkania, ja również i zastanawiam się gdzie dać na początku łóżeczko do sypialni czy od razu do pokoiku dziecięcego, dodam, ze pokoik bedzie za kawalkiem ściany i to jest może pare krokow więcej niż z łożka do łożeczka jakby stalo w sypialni. Od paru dni pytam mam co mają malutkie dzieci i mowią że one by dały od razu do pokoiku wtedy dziecko się przyzwyczai i nam będzie latwiej w prtzyszlości a jak bedziemy dziecko wynosić przenosić nie bedzie wiedziało gdzie tak na prawde jest jego pokój A jak pytam starszych mam to one O Matko Boska!!! co ty oszalałas takie maleństeo nawet slyszec nie będziesz juz sama nie wiem poradzcie coś, bo nie wiem jak zacząć ten remont :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwczyny piękne brzuszki:))) Ja tez się postaram w tym tyg wam wysłać:) Ja napewno będe miała łóżeczko na początku w sypialni bo pokoik dziecięcy jest niestety dość daleko od naszej sypialni(dzieli go salon i kuchnia) więc inaczej nie da rady. Ale potem na pewno będziemy się starć malucha oddelegowac do swojego pokoiku.Jedno wiem na 100% nie chce żeby dzidzia spała z nami w lózku bo maja przyjaciółka tak nauczyla i mała ma teraz 2lata i dalej z nimi spi, nie mogą jej oduczyć:/ Sorki za bledy ale klawiatura mi się sypie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny ja mam pytanko do dziewczyn co mieszkaja w ANGLII wiecie moze jak to jest jak sie tu pracuje normlanie na kontrackcie wiec przysluguje mi macierzynski, jak to jest jesli chcialabym rodzic w Polsce. I tak samo ze zwolneniami, jesli bym chciala zjechac na swita do polski, pozniej bym byla na chorobowym, a pozniej prosto na macierzynski. Orientujecie sie moze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia po pierwsze bzdura że taki maluszek się przyzwyczai do pokoju. Ważne żeby miało swoje łózeczko, swoja karuzelkę, a gdzie ono stoi to już nie ogarnia. My młodą wykwaterowalismy jak miała 5 miesięcy i nie bylo problemu. Do dziś (2,5) śpi w swoim pokoju w swoim łóżku. Ale pierwsze miesiące łóżeczko stało koło naszego łóżka. W końcu parokrotnie w nocy je i łatwiej jest usiąść na lóżku, wziąć dziecko do swojego, położyć się razem i karmić (polecam karmienie w nocy na leżąco) a potem usiąść i odłożyć niż biegac z pokoju do pokoju. W nocy w zmęczeniu każdy ruch się liczy (jak dla mnie). Po drugie człowiek boi się o maleństwo, że się przekręci na buzię, przykryje kocykiem i na początku jak jest takie zupełnie bezbronne to ja czułam się lepiej mając je "przez szczebelki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już po usg, wszystko ok, potwierdzono będzie synuś my na początku będziemy spali z dzieciątkiem w pokoju, ale mam nadzieję że nie dłużej niż przez 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia0808
Dzięki za odpowiedz, każda mama mowi co innego nawet slyszłam że do pomieszczenia się przyzwyczaja a poźniej do koloru, musze to jeszcze przemysleć, choć ja sypialnie bede mieć zaraz kolo pokoju maluszka to moje pierwsze dziecko, nawet w rodzinie nie mam nikogo kto ma dzidzie więc nic nie wiem :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia: dziecko w pierwszych tygodniach ma słaby wzrok to jak może się przyzwyczaić do pokoju. Najważniejsze, żeby się nie przyzwyczaiło do spania nie w swoim łóżeczku. W pierwszym miesiącu na 200% lepiej koło siebie a potem zobaczysz kiedy oddelegujesz do swojego. Czekam na wyniki amniopunkcji. A telefon nie dzwoni. Jak do jutra nie zadzwoni to ja to zrobię. marzec: jak wyszła ci krzywa? Dziewczyny nie mogę znaleźć tematu z witaminami.A wiem, że była burzliwa rozmowa na ten temat. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisii - ja już mam dosyć wszystkich lekarzy... Dzisiaj byłam na wizycie. Musiałam wziąć zwolnienie, spytałam o USG połówkowe i powiedziałam o krwawieniu po ostatniej wizycie. Zbagatelizował krwawienie tak jakby nic się nie stało, zwolnienie wypisał, skierowanie na USG dał na poniedziałek i powiedział, że to ostatni dzień jego pracy! Tak mnie zszokował, że nawet nie spytałam o wyniki. Ale gdyby były złe to pewnie by coś powiedział. Po długich i męczących poszukiwaniach wylądowałam u niego (trzeci lekarz) a teraz muszę znowu jakiegoś szukać! Jejku.... Na prawdę nie ma kompetentnych lekarzy w Krakowie pracujących na NFZ? MAM DOSYĆ! Nie stać nas na wizyty prywatne :( Chociaż jak tak dalej pójdzie to chyba nie będę miała wyjścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka przykro mi nie wiem zupełnie jak to wyglada w takiej sytuacji.. Krisii ja teraz po 15 minutach w okienku a aptece i dyskutowaniu z farmaceutką wybralam Pharmaton Matruelle - 1 kapsulka dziennie, wsystkei witaminy, mineraly plus DHA. Kosztowalo 65 zł ale jest 60 kapsulek wiec dwa miesiace ;) Do tego magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa: pierwsze słyszę o tych witaminach. Wcale mi się do nich nie spieszy bo mam po nich zatwardzenie ale idzie zima a moje wyniki krwi nie najlepsze. marzec: a gdzie chodziłaś? Bo ja też z Krakowa. Mój lekarz przyjmuje i prywatnie i państwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisii - chodziłam głównie na Szwedzką. Podasz nazwisko swojego lekarza? I gdzie przyjmuje na NFZ? Bo ja już nie wiem do kogo mam chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa właśnie moja przyjaciółka poleciła mi także Pharmaton Matruelle. Przyjmowała go całą ciążę i nie miała problemów z hgb, które ja ostatnio miałam. Jeszcze biorę Femibion 2 i Femibion Vita Ferr, ale jak skończę opakowania, to też chyba przerzucam się na Pharmaton Matruelle. Jutro jeszcze zapytam lekarza - jak nie zapomnę. No i zobaczymy czy morfologia się poprawiła, po tym femibionie vita ferr. Ostatnio dużo pytań mi się nazbierało, chyba z listą się wybiorę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka@@, Z tego co wiem, to kiedy zaczynasz macierzynski to zalezy od Ciebie i musi byc ustalone z pracodawca. Najwszesniej chyba 15 tygodni przed porodem, a najpozniej w tygodniu kiedy masz due date. Okolo 20tego tc dostaje sie od poloznej oficjalny certyfikat MATB1 z potwierdzeniem kiedy jest twoja due date i daje sie go pracodawcy. Jesli chodzi o zwolnienie, no to ja w sumie nie wiem jak to mialaby dzialac, bo w sumie nie slyszalam o zwolnieniach z pracy w UK z powodu ciazy. Jesli chodzi o porod w polsce, to chyba kazdy szpital ma obowiazek przyjac rodzaca jezeli jest obywatelka kraju Polskiego bez wzgledu na to gdzie mieszka i gdzie placi skladke, podobno przy porodzie nawet nie trzeba wspominac ze mieszka sie za granica. Jednak jesli chodzi o opieke poporodowa gdyby sie cos dzialo u ciebie lub dziecka to juz to chyba nie obowiazuje. Zeby byc zabezpieczonym wyrob sobie karte European Health Insurance, ktora uprawnia do udzielenia ci pomocy lekarskiej w polsce w naglych przypadkach. Po porodzie wyrob ja tez dla dziecka - przez internet sie to robi i wysylaja poczta. Dodatkowo warto napisac wniosek E112 (S2) do NHS, http://www.nhs.uk/NHSEngland/Healthcareabroad/plannedtreatment/Pages/TheE112.aspx w ktorym prosisz zeby NHS zaplacil za twoja opieke zdrowotna i wrazie potrzeby za opieke nad twoim dzieckiem gdy bedziesz przebywac na terenie polski. W podaniu podaje sie powod i daty w ktorych bedziesz przebywac w polsce. Na zgode trzeba czekac kilka tygodni chyba, pewnie warto to wczesniej wyrobic sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasica29 dzieki za odp bo ja bym chciala na swieta pojechac do pl i byc juz tam az do porodu, i macierzynski pobierac np od polowy lutego, a przez caly styczen i polowe lutego isc na zwolneinie lekarskie tzw te chorobowe czyli L4, to sie przetlumacza na angielski tylko wlasnie nie wiem czy tak mozna ze ze zwolnienia lekarskiego L4 przejsc na macierzynski porada prwana 80F wiec bylabym wdzieczna za odpowiedz z moim facetem ni ejest nic lepiej , a nawet jest gorzej, wiec zaczynam juz myslec o tym intensywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec: chodzę do dr. Dziedzica. Przejmuje na Komorowskiego więc niedaleko. Po za tym bardzo spodobała mi się pani dr Wójtowicz która pracuje na Kopernika. Mieszkasz przy Szwedzkiej? Znam te rejony:) szatynka: chodzenie z lista to bardzo dobry pomysł. Ja tak robię jak mam więcej pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :)Bardzo mało aktywna jestem ale zamierzam się poprawić :)Ale staram się czytać wszystko :)Mam dylemat bo mojego M klient jest ginekologiem i kiedyś potrzebowałam receptę i byłam u niego nie wziął nic za wizytę zrobił usg za darmo i jak rozmawialiśmy dostałam luteinę 2 opakowania powiedziałam mu o sytuacji ze w jednej i 2 ciąży miałam rozwarcia i o kłuciach które mam ostatnio.I powiedział ze teraz daje się luteinę do 34 tygodnia ciąży.Mój lekarz emeryt stwierdził ze nie potrzebne a kłucia to pewnie przez zaparcia po czym znowu wyznaczył wizytę po 5 tygodniach.A dzisiaj zadzwonił do mojego ginekolog klient i pytał jak sie czuje po luteinie i zaproponował żebym co 2 tygodnie chodził do niego za darmo .A do niego żeby się teraz dostać to 2miesiące na nfz trzeba czekać.I nie wiem co robić zacząć chodzić do niego głupio mi tak jakoś kurde poradźcie można zmienić lekarza w trakcie (ze swojego nie jestem zadowolona )A kolejną wizytę mam na 16 listopada czy muszę tam iść i się zgłosić i powinnam mieć teraz obciążenie glukozą.Byłam na poczcie super zdjęcia :)Kasiulek jaka ty chudzinka jesteś:) Angelowa bardzo fotogeniczna jesteś :)Pozdrawiam wszystkie marcóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika skoro nie jesteś zadowolona ze swojego lekarza, a ten klient-ginekolog sam zaproponował wizyty, to odpowiedź jest prosta :) zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam, że skoro możesz korzystać z dobrego lekarza za darmo, to warto zmienić. Zwłaszcza, że nie przepadasz za swoim. Nie przejmuj się czy wypada czy nie, musisz czuć się komfortowo to Twoja ciąża. Pewnie u "starego" lekarza musisz odwołać najbliższą wizytę i tyle. Monika, gdzież ja chudzinka, mam 10 kg nadwagi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tam pewnie masz ciężkie kości bo ja nie mam pojęcia gdzie ty masz tą nadwagę:)Widziałyście dziewczyny wózek tako laret ?? Bo bardzo mi się podoba a na żywo nie miałam okazji zobaczyć bo nowość i nie ma jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, co do zmiany lekarza to ja bym się nie zastanawiała :) najważniejsze jest dobro nasze i maleństwa, skoro nie jest się zadowolonym z aktualnego to trzeba poszukać kogoś bardziej kompetentnego i tyle :) ja bym się nie zastanawiała. Co do witaminek to ja biorę Falvit, w pt robię badania to zobaczymy co i jak choć do tej pory wszystko było dobrze, mam nadzieję, że nadal tak będzie :) wózki tako też mi się podobają ale są ciężkie :( my chcielibyśmy wielofunkcyjny a ich waga z tako to 21-23 kg...dużo za dużo...tak mi się wydaje...po sklepach jeszcze nie chodziłam, oglądałam tylko na allegro, może jak zobaczę w realu to zmienię zdanie :D dobrej nocy Wszystkim :) ps. zdjecia są super, może sama coś wrzucę po następnej wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasica- jeśli jest się polką, ma polski dowód, opieka zdrowotna w czasie ciąży jest w Polsce za darmo! Nie potrzebne jest zadne dodatkowe ubezpieczenie z UK. Sama sie obawiałam , ale od miesiąca jestem w Polsce i normalnie do przychodni chodze do ginekologa i mam badania. Za 3 tygodnie wracam do UK, mam dac znac połóznej i ponownie bede szła dalej torem angielskiego prowadzenia ciąży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do witamin brałam wczesniej femibion i jakos srednio mi szło ;) A te wybralam bo sa w jednej kapsułce z tymi DHA a nei milion tabletek nie cierpie tego. Co do wózkow juz mamy wybrany Kunert Gold :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam X-landera i nie zamienię go na żaden inny. Córka ma 2.5 roku i dalej nim jeździmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, super te zdjecia zmieniajacego się brzucha. My robilismy w 1 ciąży, teraz jakoś nie chcialo się a szkoda. W tamtej ciązy miałam prawie zero zmian do 22 tc a potem powoli rósł. Teraz w 20 tc mam już duży brzuch. Ja od miesiąca biorę Pharmaton Matruelle i wyniki Hb i erytro z dolnej granicy normy wskoczyły na środek skali. Monika - ja też mam zawsze take opory, ale prawda obiektywna jest taka, że ci co się nie przejmują to zyskują. Zmień lekarza, a temu kupicie coś super na koniec i bedzie OK. Ja już po USG połówkowym, będzie dziewczyna więc wpisuję Lista marcowych mam 2012 loarra.............24......Inowrocław..22.05.11....01.03 . 2012 nieszka2000.....35......Szczecin.....30.05.11....02.03. 2012..chłopiec Loma..............30.....Warszawa.....25.05.11...02.03.20 12 dziewczynka szatynka84......27.....Białystok......24.05.11....03.03. 201 2 Nesia........35......Warszawa....26.05.11....04 .03.2012Dziewczynka zielonytulipan...27.....Warszawa.....25.05.11... 04.03.2012. chłopiec Madzia0808...22...Ruda Śląska...31.05.2011...7.03.201 dziewczynka? gosiaczek29....29......Lublin.......01.06.11....08.03 .12... blizniaki ? inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08. 03.2012 gocha g ........... ..28.............03.06.11....09.03.2012 dziewczynka scooby84........27.....Poznań ..... 02.06.11.....09.0 3.2012- chłopiec agnieszk@@....25l.....anglia.......02.06.11 ....09.03.2012- dziewczy myszka151984..27....anglia...........27.05.11.....09.03.2 012 Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 .....10.03.2012 chłopiec Julka.................................................... ... 11 .03.2012 Agniesia1979...................01.06.2011......11.03.2012 chłopiec(80%) monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11.....12.03.20 12 chłopiec Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11......13.03.2012 eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012 rogal86.........25.....Niemcy.........22.05.11.......14.0 3.2012 Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11......15.03.2012 kajaka31......31.....Gdynia...........27.05.11......15.03 . 2012 Klinka31................................................. ..17 .03.2012 Agula0501.....25.... Warszawa...... 18.06.11......18.03.2012 amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012 Marzec19......26.....Kraków.........13.06.11......19.03. 2012 Lilka79.........31.... Warszawa......13.06.11..... 20. 03.2012 dziewcz ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ....21.03.2012 lasica29.........29.....Londyn.........14.06.11......21.0 3 .2012 Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012 Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11..... .25.03.2012 Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11..... .26.03.2012 majakilato....29.....Września........26.06.11.......29.0 3 .2012 Marghi........36......N.Sącz..........29.06.11........29 . 03.2012 carmen37.....27.....Dublin...........04.06.11........09.0 4. 2012 Monikaa87...24.....Sucha B..........30.05.11........7.03.2012 my_kalimba...29...Gdańsk...........16.06.11..........23. 03.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka śliczny brzusio:))) Ja cały czas biore femibion 2 i wyniki mam świetne poza troszke niższa hemoglobiną...wiec dodatkowo jem hemofer i zobaczymy jak teraz morfologia wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×