Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kawoszka04

zainteresowania/ formy spędzania czasu kobiet po 50-ce

Polecane posty

Chciałabym zorganizować jakoś czas mojej mamie. Jest w separacji od 17 lat, mieszkam z nią nadal (mam 21 lat), ale mam swoje życie, przyjaciół, rzadko bywam w domu tak naprawdę. Ona natomiast żyje tylko moim życiem. Nie ma żadnych zainteresowań, mało wychodzi, jedynie na zakupy. Wraca z pracy i nie wie sama co ze sobą zrobić. Nie mogę poświęcić jej tyle czasu, ile bym chciała. Książki jej przynosiłam, ale kończyła każdą po 10 stronie. Za sportem nie przepada. Gotować nie lubi. Jakie zajęcia jej znaleźć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lybie
Ja mam troszkę lat [stara nie jestem] ale może wycieczke rowerową jest teraz dużo ścieżek rowerowych polecam i zachęcam samą jezdrze i uwielbiam nie ma nic lepszego na stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kręciło się wokół mamy paru takich, nawet jeden dość młody, ale ona nie była nikim zainteresowana :/ A nie musiałaby się angażować od razu, wyskoczyć gdzieś do kina czy restauracji od czasu do czasu, ale ona nie. Na rower mogłaby jechać, ale jak ją znam, to na jednym wypadzie się zakończy -_- Czy wszystkie kobiety w tym wieku ograniczają się do robienia obiadów i oglądania telewizji?! Przecież to nie jest jeszcze wiek, że nie ma się na nic siły ani chęci. Co zrobić, żeby jej się chciało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX 22
Naucz mamę korzystać z komputera , ja się nauczyłam sama w wieku 58 lat, to da jej zajęcie, poza tym jeśli chodzi do kościoła to przy kościołach są różne zgrupowania : wyjeżdżają na wycieczki, inne zajęcia, jeśli tam gdzie mieszkacie jest Uniwersytet III wieku, są fajne i i nteresujące wykłady, albo namów ją na naukę obcego języka. Powinnaś wiedzieć jakie mama miała zainteresowania i idż w tym kierunku. Inaczej nie będziesz miała własnego życia, najpierw matki poświęcają się dla dzieci rezygnując z własnego życia osobistego a póżniej nie mając co ze sobą zrobić starają się żyć życiem swoich dzieci. A tak się nie da. Namów mamę na wyjazd do sanatorium albo na wczasy zdrowotne,moze wystarczy dać jej impuls, jeśli jeszcze pracuje to Twoje szczęście bo gdy pójdzie na emeryturę to lepiej na ten czas dostarcz jej wnuków a wtedy nie mama będzie Cię ścigać tylko mąż i dzieci. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX 22
Przypomniało mi się , idż do schroniska i przynieś jakiegoś kotka to mamę wciągnie ale nie pieska bo musiałaby go wyprowadzać a jeszcze pracuje więc byłoby jej trudno i piesek nie lubi zostawać sam w domu. Powiesz mamie że go znalazłaś przed maszym mieszkaniem i niby na kilka dni nim się zaopiekujecie. Powinno się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAX 22 dzięki wielkie za odpowiedź, podsunęłaś mi bardzo dobre pomysły! :) Tymczasem przyniosłam jej książki z biblioteki autorstwa pani Pilcher. Wiem, że je kiedyś pochłaniała :) I koniecznie muszę jej znaleźć hobby, żeby nie zdziadziała ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX 22
Miło mi że mogłam pomóc, pozdrowienia dla Ciebie- fajnej córki i Mamy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAX 22
Mama lubi czytać to jeszcze Ci podpowiem , może dałaby się namówić na utworzenie drzewa genelogicznego w opisie i rysunku, tak żeby było ciekawie i fajnie. Następny krok to pisanie blogz w komputerze, pogłówkuj a pomysły same przyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×