Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość kaliope39

zdrowe odżywianie,zdrowa żywność

Polecane posty

Gość kaliope39

Wiele się ostatnio słyszy o zdrowej żywności,nie chodzi mi o diety odchudzające tylko o normalne zdrowe jedzenie ( program w TV- Wiem co jem ) wprowadzam powoli zmiany w jadłospisie chleb razowy,dużo warzyw owoców,chude mięso,woda niegazowana ( Kropla minerałów - tylko ta posiada odpowiednią ilość minerałów :),kasza gryczna ,ryż brązowy,zupy na wywarach warzywnych,mniej smażonych i pieczonych dań więcej gotowanych i duszonych w folii jednak brak mi pomysłów na obiady,proszę o propozycje zdrowych obiadków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wierze, ze Ci brak - widocznie nie szukalas, jest ich mnowsto w necie, mozesz tez poszukac w kategoriach dot. diety dukana (czesto sa smaczne przepisy na miesa) i dodac do tego salatke i masz super obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gasfnsfKLAS.
diete dukana mozna o sam kant tylka rozbic :D jest szkodliwa jak cholera!!! ale coz ,stala sie modna ,celebryci ja promuja czyz nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
Ja tez mysle ,ze takich przepisow jest bardzo duzo w internecie.Moze napisz dokladnie o jakie skladniki obiadowe ci chodzi to wtedy latwiej bedzie cos doradzic ;) Zdrowa woda to niestety woda mineralna tylko i wylacznie w szklanych butelkach ! Dania lepiej dusic w szklanych lub porcelanowych pojemnikach . Zrezygnowac z folii lub jakis rekawow ;) to jest straszna trucizna dla naszego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj zrobiłam pyszny
zdrowy obiadek bo też zaczęłam się odchudzać ;) Więc zupa krem z pomidorów ;) Ugotowałam bulion z marchewką i pietruszką, pojedynczą piersia z kurczaka w niewielkiej ilości wody, dodałam 2 kulki ziela angielskiego i 2 listki laurowe + sól i pieprz. Jak już warzywa byłu miękkie wyjęłam pierś z kurczaka i listki z zielem, wrzuciłam pomidory bez skórki (takie domowe ze słoika), można też z puszki, świeżą bazylię i wszystko razem zmiksowałam, wyszła gęsta i pożywna zupa, którą podałam z grzankami ;) Pierś z kurczaka z zupy zjadłam z ryżem i sałatą z rzodkiewką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj zrobiłam pyszny
a do tej zupy jeszcze koniecznie ząbek czosnku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
tez gotuje taka zupe :D tylko zamiast piersi z kurczaka dodaje lyzeczke masla - unikam tez wyrobow z puszek , jedzenie ze sloikow jest zdrowsze i lepiej smakuje -a domowe pomidory ze sloika to poezja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
u mnie dziś zupa jarzynowa ( kalafior,kalarepa,marchewka ,ziemniaki i dużo zieleniny) oraz leczo ( cebula,trochę kiełbaski,pomidory ,kolorowe papryki i cukinia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
jak tylko stanieje papryka to robię takie leczo do słoików na zimę ,tylko bez dodatku cebuli i kiełbasy pyszne wychodzi i trochę zapachów lata mam zimą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
mozesz podac przepis na takie leczo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
to do sloikow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj zrobiłam pyszny
no też piersi z kurczaka nie daję ale stwierdziłam, że sobie akurat na drugie danie w zupie ugotuję i z pieskiem podziele :D Poza tym uwielbiam ryby gotowane na parze z mnóstwem ziół, świeżych ziół ;) U mnie akurat w auchanie można kupić świeże rybki więc kupuję hurtowo :p Tak poza tym postanowiłam nie zabielać zup śmietaną tylko jeść "czyste", ja jeszcze taką zjem ale nie wiem czy mój mąż to przełknie, no cóż nie będzie miał wyjścia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
ja meza oszukuje mlekiem -takim 3,5 procentowym- wazne ,ze zupa biala ;) U mnie dzisiaj na obiad pomidorowa z kluseczkami lanymi -sama robie z maki razowej -ziemniaki ,jajko sadzone i szpinak z osobistego ogrodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
przepis na leczo do słoików: dusimy kolorowe papryki pokrojone dowolnie ( najlepiej średnia kostka lub paski) po około 10-15 min.dorzucamy do papryki sparzone pokrojone pomidory dalej dusimy,po ok 5min.dokładamy pokrojoną cukinię i dusimy jeszcze chwilę ok.5min. solimy ,pieprzymy,dokładnie mieszamy gorące leczo wkładam do litrowych słoików,zakręcam ,odwracam do góry dnem i przykrywam grubym ręcznikiem lub kocem(nie pasteryzuję) Zimą otwieramy słoik ,zawartość wrzucamy na patelnię z podduszoną cebulą ,boczkiem ,kiełbasą.Można bez dodatków podgrzać i też jest pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
zupa kalafiorowa - to ja dolewam do zupy takie 1,5% mleko lub łyżkę jogurtu naturalnego co by tu jutro upichcić ? ,macie już pomysł,bo przy takim gotowaniu trzeba się trochę nagłowić kiedyś to bym placków ziemniaczanych napiekła i z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oja pierdziu
Kaliope,a ile teraz ważysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
ważę 67 przy wzroście 173 ale nie stosuję zdrowego żywienia aby schudnąć tylko aby zdrowo żyć i uniknąć w przyszłości chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj zrobiłam pyszny
ja jutro planuję zrobić fasolkę po katalonsku z tego przepisu http://przepisy.net/fasolka-po-katalonsku/ Akurat mam 0,5kg fasolki szparagowej. Może trochę zgrzeszę bo są ziemniaki ale przynajmniej zdrowo ;) Kiedyś robiłam ta fasolke i byla pyszna! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
czytalam gdzies ,ze w mleku 1,5 procent jest sama chemia i ,ze lepiej dolac mniej ale jednak mleka 3,5 procentowego jogurtow uzywam do roznych surowek i salatek -zero majonezu w domu ;) mysle,ze placki ziemnieczane mozemy zaliczyc do zdrowego odzywiania :P smazone na oleju rzepakowym z dodatkiem ziol,cebulki,szczypiorku i czosnku ,wycisniete w recznik papierowy,z ziemniakow kupionych na targu -to jest wlasnie zdrowa zywnosc :D Wole zjesc trzy placki ziemniaczane niz kotlet z karczku :( kaliope39 mozesz mi podac ile ma byc tej papryki ,pomidorow i cukinii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj zrobiłam pyszny
oczywiscie szczypiorek i pomidorki z własnego ogródka ;) Ostatnio ją trochę zmodyfikowałam i dodałam świeżych ziół i jutro też tak zrobię bo była pyszna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
O fajny przepis na fasolke ,posadzilam fasolke w ogrodku to przepis sie przyda. Ziemniaki wcale nie maja tak duzo kalorii ! http://www.mmszczecin.pl/blog/entry/210090/Ziemniaki+na+zdrowie.html Ziemniak posypany szczypiorkiem,pietruszka lub koperkiem to samo zdrowie. Nawet meza nauczylam tak jesc ziemniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
zupa kalafiorowa -do lecza - ilość dowolna byleby mniej więcej wszystkich składników tyle samo ja robię w dużym garze hurtowo:) no właśnie jak to jest z tym mlekiem UHT ? termin ważności zaskakująco długi podobno mleko w ogóle nie jest wskazane ,dobre tylko dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oja pierdziu
ja też robie leczo z cukini,PYYYSZNEE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oja pierdziu
A robił ktoś placki z cukini,pyszota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
Ja osobiscie mleka nie uzywam -jedynie z mezem mam problem ;) Jak narzeka to mu dodaje do zupy no i koniecznie do kawy. Kawa jedna na dzien ,zupa zabielana :P raz na tydzien wiec mysle, ze nie umrze ;) Mleko lepiej odstawic -z tego co czytalam to nie jest zdrowe.Co innego przetwory z mleka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzisiaj zrobiłam pyszny
też w ogródku posiałam fasolkę szparagową i z niecierpliwością na nią czekam bo uwielbiam ;) Teraz muszę się ratować ta sklepową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co racja to racja!
wszystkie mleka typu 0,5% , 1,5% i odtłuszczone produkty nabiałowe są odpadami z produkcji:) większego syfu jeszcze chyba nikt nie zdołał wymyślić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
czy gotowane warzywa na parze typu brokuły ,marchewka są smaczne? jakich przypraw używacie i kiedy je łączycie z warzywami , po ugotowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na parze maja podobny smak jak z wody, tylko intensywniejszy. przyprawy mozna posypac na koncu. a juz najsmaczniejsze to sa pieczone w piekarniku, okraszone oliwa i posypane ziolami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
zrobiłam jogurt naturalny własnej roboty:)jestem w szoku wyszedł mi za pierwszym razem mam pyszny jogurt bez dodatków typu-żelatyna wieprzowa,mleko w proszku,sól itp teraz kolej na masełko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×