Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość kaliope39

zdrowe odżywianie,zdrowa żywność

Polecane posty

Gość zupa kalafiorowa
Warzywa na parze tylko sole ,jak juz sa miekkie to doprawiam ziolami i maslem lub olejem Ja to juz sie zbieram do robienia wlasnego jogurtu baaaardzo dlugo ;) kupuje bio jogurt wiec pewnie dlatego nie mam natchnienia :P Kaliope39 napisz jak robisz jogurt ,skad masz mleko na zrobienie masla ? Ja sama pieke chleb ,przymierzam sie do robienia domowego makaronu ale to dopiero jak sie troche odrobie w ogrodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
przepis na jogurt naturalny domowej roboty litr mleka UHT % jakie kto woli ja robiłam z 1,5% wlać do garnka i podgrzewać na gazie do ok 40 stopni ( można termometrem,ja włożyłam palec i stwierdziłam że na oko będzie ok.40:) do mleka włożyć 2-3 łyżki jogurtu naturalnego ( ja miałam Tolę z biedronki) dokładnie wymieszać ,przykryć pokrywką ,szczelnie owinąć kocem i odstawić na kilka godzin najlepiej zrobić wieczorem i na rano już jest gotowe przechowywać w lodówce,można trzymać ok.tygodnia ale ja znów dziś zrobię bo cały literek poszedł:) wyszedł aksamitny, lekko gęsty i pyszny można zrobić z mleka świeżego ,nie UHT ,wtedy należy mleko zagotować i poczekać aż ostygnie do 40 stopni ,reszta jw. zachęcam do zrobienia tego jogurtu WARTO bez żadnych jogurtownic i chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
ważne !!! należy zostawić sobie trochę tego zrobionego jogurtu do zaszczepienia następnej porcji,nie stosujemy wtedy sklepowego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
margolka66 - ciekawy ten przepis na serek topiony:) jak zrobisz to napisz co Ci wyszło zupa kal. - właśnie mam problem z masełkiem ,aby go zrobić potrzebna jest śmietana 36% ,w sklepie znalazłam 30% podobno tez się da zrobić tylko trzeba dłużej miksować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
No niemozliwe :( Chcialam kupic bialy ser zeby zrobic serek topiony i ...skleroza nie boli.Dopiero teraz jak weszlam na temat to sobie przypomnialam :P Wlasnie nastawiam moj pierwszy jogurt :D Udalo mi sie kupic mleko 3,8 % ktore ma tylko tydzien przydatnosci -zobaczymy co mi to za pysznosci wyjda ;) Nawet termometr znalazlam. margolciu 🌻 dzieki za linka kaliope39 a czy ty kiedy nie pisalas na forum na ,,czarno,, ? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
pisałam na kafe pod tym nickiem ale nie udało mi się zaczernić ,nie wiem czemu napisz jak Ci wyszedł jogurt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa
Jogurt pychotka :D Wlalam to mleko do termosu bo gdzies tak wyczytalam .Rano dodalam truskawki ,lyzeczke miodu ,lyzke platkow,lyzeczke siemienia lnianego. Tez mi sie marzy swieze maselko ale do tego potrzebuje krowy :P Milego weekendu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam stek z tunczyka:) Jest pyszny! zwlaszczazrobiony na grillu, do tego jakas salatke i obiadz glowy:) nawet jesli ktos nie lubi ryb, np Twoj maz to mozesz mu w ogole nie mowic ze to ryba, mozliwe ze sie nie zorientuje, bo tunczyk z grilla jest mmm...:) nie da sie opisac slowami:P Jesli bedziesz miala problem ze znalezieniem to mozesz go kupic w biedronce czasem, ale tylko mrozony a tak to w piotrze i pawle, czasem w almie swiezy, a jesli jestes z Wawy to polecam kupic na BioBazarze w sobotę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również jestem fajną zdrowego odżywiania i dbania o sylwetkę. Sporo rzeczy gotuję na parze. W prawie każdym posiłku musi być u mnie jakieś warzywo lub owoc. Produkty kupuję przez internet na http://www.blackcaviar.pl/ ze względu na wygodę i jakość towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli komuś zależy na zdrowiu, to niech zwróci uwagę nie tylko na to co je, ale przede wszystkim na to co pije, czyli wodę. W zasadzie do życia wystarczy nam woda, nie żadne soki itp. Polecam http://www.gc2000.pl/, tu znajdziecie sporo przydatnych rzeczy, jak zrobić, aby woda była w stu procentach czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowo można się odżywiać pod warunkiem,że będziesz miała zdrowe produkty.W sklepach to wszystko albo na nawozach,rosnące blisko jezdni,konserwowane chemicznie,więc nie do końca wie się co je:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mięso koniecznie od kiszeczki albo od kani. Zwłaszcza kabanosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja w swojej diecie postawiałam na chude mieso, nabiał o niskiej zawartości tłuszczu i przede wszystkim na żytni chleb pieczony na zakwasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdrowie odzywianie teraz to podstawa, ale niestety malo osob o tym pamieta :/ ja czesto kupuje zywnosc tutaj www.eko-pychotka.pl i wole tak niz isc do sklepu i wziac kolejna słaba rzecz ze sklepowej półki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martitka2
Zdrowe odżywianie sprzyja również odpowiedniemu budowaniu mięśni jeżeli ktoś ćwiczy albo chociaż uprawia fitness. Sporo ciekawych ekoproduktow można znaleźć na Asyk.eu - sklep ze zdrową żywnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vin_
Dużo ciekawych produktów jak komuś zależy na zdrowiu mają na stronie www.zielonajaskinia.pl. Ja już dawno się przerzuciłem na bardziej ekologiczne jedzenie. Mam już dość wszelkich wzmacniaczy smaku, E, glutaminianów i innych smakołyków w jedzeniu. Dziękuję, postoję. Wolę warzywa, owoce, jakieś nasiona, zioła. Jest tego trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdrowe odżywianie - bardzo ważne. uwielbiam róźnego rodzaju konfitury i syropy ale sama nie robie. polecam te z Gryszczeniówki! są pyszne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie napoje dajecie swoim dzieciom? Ja ograniczam się jedynie do wody, herbatek owocowych i soków nfc http://tab.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie705
Warto się zdrowo odżywiać. Ja sam tak robię, często zwłaszcza w okresie lato, jesień, ponieważ wtedy mam duże pole do popisu co do warzyw. Sama sadzę sobie zioła i warzywa na wiosnę, a potem z nich wykonuje różne ciekawe rzeczy. Oglądałam już różne nasiona na:http://florexpol.eu/228-nasiona-ziol , bo już pora je sadzić. Aby móc się zdrowo odżywiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też staram się zdrowo i w sposób zbalansowany odżywiać, dlatego też staram się m.in. unikać nafaszerowanej chemią wędliny z supermarketu i zamiast tego kupuję co jakiś czas świeżą i smaczną wędlinę od zakładu mięsnego http://cezan-ubojnia.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welciaaa
Zdrowe odżywianie to podstawa. Odpowiednio dobrane posiłki dają nam energię do działania i poprawiają samopoczucie. Ja zaczęłam zdrowo się odżywiać aby zgubić nadmiar kilogramów, teraz weszło mi to w nawyk i czuje się świetnie. Polecam wszystkim dorzucić do jadłospisu kasze, są zdrowe i lekkostrawne, moja ulubiona to kasza gryczana niepalona http://www.sklepzezdrowiem.pl/KASZA_GRYCZANA_BIO_1KG.HTML. Dbajcie o siebie i jedzcie zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się przerzuciłam na gotowe sałatki, mieszanki sałat marki http://www.fitandeasy.pl/. Kupuje sałatki do pracy, jem je również w domu. Bardzo mi smakują gotowe sałatki z łososiem i z kurczakiem. Chętnie sięgam po mieszanki sałat. Smakują wybornie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam, ze kiedys w ogole nie zwracałam uwagi na coś takiego jak zdrowa żywnośc. Po prostu się na tym nie skupiałam i jadłam może nie tyle co popadnie, ale bez jakichś większych udziwnień. Od mniej wiecej półtorej roku zapoznałam się bliżej z tym tematem i namierzyłam sklep http://www.tobio.pl/ Zafascynowała mnie ilosc produktów, jakie można znalezc w tego rodzaju sklepach w sieci, zdecydowanie wiecej niz w marketach i sa to produkty zdecydowanie lepszej jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie jakosc wody jest niezmiernie wazne. Dlatego zdecydowalam sie na zakup jonizatora wody. Teraz zastanawiam sie jak moglam zyc tego czasu bez tego wynalazku ;) sama zamawialam na https://jonizatorywody.pl/ i tam jest duzy wybor dobrych jakosciowo jonizatorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim numerem jeden jest internetowy sklep ekologiczny, którego ofertę znajdziesz na stronach pod adresem eko.rodziceprzyszlosci.pl. Kupowałam online już w wielu sklepach ale tu robię hurtowe zakupy zaopatrując się jednocześnie w zdrową żywność i ekologiczne kosmetyki. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek1323
O nieprzetwarzaną żywność jest coraz ciężej, rośliny są coraz częściej modyfikowane, może i są piękne i dorodne ale czy mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie? Cały czas prowadzone są badania http://www.gbepolska.pl/nauka/ które podniosą wydajność rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzsd
Na mnie i moją alergię dobrze wpływa picie wody zasadowej. Żona znalazła w necie na stronie medicavolla.eu profesjonalny sprzęt (Avatari) do zamiany wody kranowej w alkaliczną. Kupiliśmy na raty 0% i już jest spłacone. Wodę produkujemy z kranówki, więc już w ogóle nie musimy kupować tej w butelkach co też daje jakieś tam oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może zainteresuje cię oferta, którą znalazłam pod adresem www.biotojestto.pl Sklep oferuje w sprzedaży nie tylko zdrową żywność ale również ekologiczne kosmetyki. Z tego co się zorientowałam to można w nim trafić na atrakcyjne cenowo produkty. Ja już tam złożyłam zamówienie i czekam na przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×