Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ogorkowa pomoc

Potrzebna pomoc ---Ogorki malosolne

Polecane posty

Gość ogorkowa pomoc

Witam . Chcialabym zrobic ogorki malosolne ,ale jeszcze ich nie robilam ... Czy wy kobietki robiliscie ogorki malosolne i znacie jakis sprawdzony i dobry sposob zeby ogorki wyszly smaczne i twarde !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedź mu Maksiu, jak
mna pół litra ostudzonej wodu łyżka soli (rozpuszczona jak woda jest gorąca). Zalewasz tym ogórki poprzekładane czosnkiem, chrzanem i koprem i już. zimna zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogorkowa pomoc
A moze jakies proporcje ile kg ogorkow ile czosnku itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kg ogórków
koper+czosnek+liść chrzanu -->u mnie sprzedają taki pakiet;) daję cały po umyciu:) Ogórki --->odcinam oba końce Wrzucam do naczynia, na ogórki kładę koper, liść, czosnek rozgnieciony i wszystko zalewam gorącą wodą ( na 1 litr wody 1 łyżka soli kamiennej). Mają być małosolne:P bo na pól litra 1 łyzka soli to za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kg ogórków
do 3 kg ogórków robię 2 litry wody. Na wierzch kłądę talerz, aby ogórki nie pływały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
1,5 kg ogórków (bo tyle wchodzi mi do słoja ,2-3 łodygi kopru ,liść chrzanu ,kilka ząbków czosnku .2litry wody z 2 łyzkami soli kamiennej .Jak wody zostaje to ją po prostu wylewam .A proporcja jest zawsze 1 łyzkq na litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam ten sam problem
ja kiszę w garnku - na 1-1.5 kg ogórków 2 litry wody, 5 ząbków czosnku, chrzanu i kopru tyle ile jest, najważniejsza woda solona i czosnek - każdy lubi minne czosnkowe ogórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Koper, mały kawałek korzenia chrzanu, czosnek, parę listków wiśni, parę liści czarnej porzeczki, liść chrzanu na wierzch ogórków. Na 1 l wody 1 łyżka soli - zalewam zawsze wrzątkiem i przykrywam naczynie talerzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×