Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martwie sie bardzo

wymioty u noworodka

Polecane posty

Gość martwie sie bardzo

Witajcie musze sie poradzic kogos na forum moze akurat ktos przechodzil to co ja mam w domu noworodka ma 3 tygodnie i wymiotuje co 2 dzien (ulewa mleko rowniez ale jest to w normie jak u innych ) ale te wymioty bardzo mnie martwia nie wiem czy to jakas choroba czy poprostu nasza wina 1 raz zwymiotywala jak dalam jej 1 mleko modyfikowane 2 raz jak zostala przekarmiona teraz ma plesniawki i chcialam jej jezyk kroplami zakropic a po jedzeniu i rowniez zaraz zwymiotywala tak samo jak chcialam jej podac witamine D dzis rowniez zwymiotywala :( bo... (mi wydaje sie ze smoczek za daleko w gardelko poszedl ) jest to nowy i inny niz dotychczas miala na wszystko jest jakies usprawiedliwienie jej wymiotow ale boje sie ze to moze byc choroba :( sa to wymioty jest ich duzo i naraz chlusta nimi pomozcie :( jutro przyjdzei polozna to sie rowniez jej poradze a jak cos to do lekarza kochani to moje pierwsze dziecko :(:(:(:( i bardzo sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwie sie bardzo
up:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwie sie bardzo
mam nadzieje ze to szybko przejdzie mala przybiera na wadze w 5 dni ostatnio przytyla 200 g wiec jest dobrze ale pierwsze dziecko wiadomo i te wymioty jak widze to mnie martwi no ale czesto to nasza wina maz ja ostatnio przekarmil bo plakala dostala butelke z mlekiem choc juz byla nasycona a on myslal ze nadal glodna , a ona chciala tylko pociumkac smoczka :O to znowu nystatyna na plesniawki tez spowodowala wymioty ..ehhhh juz chce roczne badz 6 miesieczne dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczkowo
ulewanie jest normalne, wymiotowanie pod warunkiem, że zdarza się co jakiś czas, a nie np. kilka razy dziennie. Na wszelki wypadek skonsultuj to. JEśli dobrze przybiera na wadze to chyba jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martwie się bardzo-> zwykłe ulewanie jest ok i wiele dzieci tak ma, ale jeżeli zdarza się kilka razy po każdych posiłkach, dziecko aż chlusta pokarmem to możesz to skonsultować z pediatrą. Nasza też potwornie ulewała... aż się dławiła, nie jeden raz się zachłysnęła i od 2go miesiąca zagęszczamy pokarm i jest o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela_19
Ma refluks. To normalne u niektórych dzieci. Taka jego uroda. Żeby mu pomóc postaraj się robić przerwy w czasie karmienia (np. kiedy zmieniasz pierś) i podnoś je żeby miało szansę odbyć. Jeśli karmisz sztucznie to możesz zmienić mleko na typu AR (anti reflux).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela_19
odbić *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwie sie bardzo
tak zawsze trzymam ja do odbicia sie i trzymam ja w pionie przez dluzszy czas , rowniez robimi przerwy w karmieniu wymioty zdarzaja sie jak opisywalam w 1 poscie tak bardziej z naszej winy wtedy mala zwymiotuje , ale nigdy kilka razy dziennie tez pomyslalam nad refluksem ... skonsultuje to z pediatra mleko AR ja karmie bebevita ktore mi polecila polozna bo zmienialam 2 razy mleko a tego nie widzialam niestety w AR a o co chodzi z tym zageszczaniem mleka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martwie się bardzo ja kupuję zagęszczacz w aptece - Nutriton. To jest to samo co jest w mlekach AR (wiem bo wszystko było konsultowane z lekarzem). Nie chcieliśmy po raz kolejny zmieniać mleka to zdecydowaliśmy się na zagęszczacz. W składzie jest mączka chleba świętojańskiego. Dodajesz to do butli, pokarm jest gęstszy i nam mała teraz tylko picie trochę ulewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwie sie bardzo
aha rozumiem , musze poszukac w aptece bo ja w niemczech mieszkam a mleka nie zmeinie poniewaz juz mi odradzono zmiane jakakolwiek musze poszukac zageszczacz dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkaaaaaaa
endlessly - podziwiam , że tak szybko zdecydowaliście się na drugiego bobasa . Mój też urodził się 18.01 i chcieć chcę jeszcze dla Niego rodzeństwo ale póki co na samą myśl, mam ciarki :D a co do ulewania i wymiotów...my też to przerabiamy , niestety ...mam nadzieję, że w końcu się to skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradz się lekarza. Mój synek też tak mocno ulewał pokarm. Dostał specjalny zagęszczacz do mleka modyfikowanego. I z czasem mu przeszło. To wielka udręka dla dziecka, nie zostawiaj tego od tak sobie. Sama pomyśl wymiotujesz po każdym posiłku skąd tu mieć siłę na cokolwiek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwie sie bardzo
ale moje dziecko nie wymiotuje po kazdym posilku zdarza sie to jak go przekarmil moj maz , badz chcialam mu jezyk posmarowac kropelkami i poprostu zwymiotywala ja wiem ze z tego powodu traci wiele cennych skladnikow ulewa to fakt troche , nie duzo jak u normalnego dziecka ale martwia mnie te wymioty tak czy owak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×