Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Samantha_Jones

sos śmietanowy

Polecane posty

Witam :) zamierzam dziś zrobić penne broccoli i zastanawiam się nad tym sosem śmietanowym :) Mam w domu dwie śmietany 10% czy one sie nadają ?? I jak dokładnie robi się taki sosik ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tej potrawy może wypróbujesz mój udziwniony sos śmietanowy: 2 marchewki i 1 pietruszkę,kawałek selera ucieram na grubych oczkach tarki,1 mała cebula utarta na drobnej tarce(ale nie tej najdrobniejszej, podsmażam to wszystko razem na niewielkiej ilości oleju,podlewam wodą i dusze do miękkości.W 1/2 szklanki wody rozrabiam 1 łyżkę mąki ,dolewam pół szklanki śmietany 18% i 2 łyżki majonezu.Wlewam do warzyw i gotuję na wolnym ogniu aż sos zgęstniej,wkrawam trochę zielonego koperku,doprawiam solą i pieprzem.Powinno być super do makaronu z brokułami i kurczakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gowniary zajmijcie sie nauka
z 10 % ani z 12% nie wyjdzie smaczny, niestety. przynajmniej mi smakuje bardziej taki z 18% lub z 22%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najprostszy (na 2 porcje): 1/3 szkl. slodkiej smietany o jak najwiekszych procentach (taka jak do ubijania) - podgrzewasz na patelni. dodajesz kilka lyzek startego parmezanu, lub sera plesniowego typu lazur, gorgonzola (pokruszonego). mozna dodac troche pietruszki lub bazylii. do takiego sosu wrzucasz rozdrobnione ugotowane brokuly i polewasz makaron :) byc moze trzeba dodac troche soli, ale to zalezy od slonosci sera. na sam koniec traktujemy porcje na talerzach (zreszta do takiego czegos lepsze sa miski) swiezo mielonym pieprzem :) jak sos wyglada troche za gesty - mozna dodac ciut wiecej smietany, albo odrobine wody z gotowania makaronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię z 12tki
A ja robię inaczej i zawsze mi smakuje: śmietana 12% piątnica (gęsta, nie słodka) do garnka, do tego ser lazur i parmezan lub coś w podobie, gałka muszkatołowa, czarny pieprz świeżo starty i mieszać na małym ogniu aż sery się roztopią i będzie gładka masa. Idealnie pasuje do brokułów, szpinaku, do piersi z kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galka muszkatolowa to dobry pomysl :) ja jakos nie lubie takich sosow z kwasnej smietany, wole slodko-serowy posmak, ale to juz kazdy robi pod swoj gust :) a propos galki, to czy do takich sosow, czy do zmieniakow, czy do zapiekanek swietnie sprawdza sie polaczenie galka + czosnek + tymianek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robie jeszcze inaczej- podsmazam por, dodaje czosnek, wlewam białe wytrawne wino, sol, pieprz, śmietana 30% , czasem ziółka. Niestety nie ma takiego szerokiego zastosowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×