Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaanna

gorączka u dwulatka

Polecane posty

Gość mamaanna

Witam Drogie mamy, mam pytanie do Was. Mój synek ma 2 lata i dzisiaj rano obudził się z gorączką 37,7 -38. Nie ma ani kataru ani nic go raczej nie boli, tylko po oczach widać, że gorączke ma. Co to może być? Na oko wygląda na zdrowego ale jednak ta gorączka... :( Mam starać się o wizytę u lekarza czy poczekać jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisielek_kisielek
Jeżeli gorączka nie podskoczy na wyższą to poczekaj do jutra mój brat obecnie 7 lat od 2 roku życia raz na jakiś czas miewał jedno dniową gorączke w wysokości 38 koło godziny 16 po gorączce śladu nie było do tej pory tak ma lekarka mówiła , że to normalne niektóre dzieci tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanna
mierzyłam temperaturę w uszach. No to czekam co się wydarzy., może sama mu przejdzie ta gorączka.... Dzięki za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisielek_kisielek
Jak bardzo sie o dzieciątko obawiasz to może od razu nie biegnij do lekarza tylko może wystarczy telefon zapytasz o sytuacje i tam cie troszku uspokoja ;) , ale mi sie wydaje , że bedzie podobna sytuacja z ta goraczka jak u mnie byla skoro zadnych innych dolegliwosci nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaba daba du
jak u nas gorączka się raz utrzymywała to dałam eferalgan w czopku i pomógł, później przy okazji jakiejś wizyty powiedziałam o tym lekarce to powiedziala że tak można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanna
dzięki dziewczyny. Ja podałabym mu coś na zbicie gorączki ale data na czopkach skończyła się w marcu a przeterminowanych leków mu nie podam :( Muszę poczekać 2 godziny na leki z apteki wrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co mój pediatra mówi żeby zbijać dopiero powyżej 38 stopni pod pachą i ja tak robie i ładnie sobie radzimy z gorączka jak jest więcej to tylko nurofen dla dzieci w syropku i obserwuje i niemieliśmy nigdy antybiotyku a ni nic ale on miał może ze 3 razy gorączkę raz miał 3 dni ale tez przeszła i nic sie nie działo żadnego kaszlu, kataru myslę że to od zębów akurat było bo mu szły na raz wszystkie 4 i dwie 3 biedakowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanna
truskawaka widzę, że masz Filipka, mój syn też Filip :) 5 minut temu zmierzyłam mu temp znowu i ma już wyższą, w obu uszach 38,2. Może to ta trzydniówka? on jej jeszcze nie przechodził. A może to zęby, piątek jeszcze nie ma, ale on nigdy nie gorączkował przy zębach. Właściwie to on miał tylko raz w życiu gorączkę, rok temu ale wtedy był lekko przeziębiony, miał katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mhm Filip podobno strasznie ruchliwe dzieciaki u mnie 100% prawdy:) sprobuj dac mu nurofen u nas dziala swietnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanna
ok, spróbuję z nurofenem , dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podaje nurofen powyżej 38,5 ale u nas to szybko podskakuje, teraz akurat moja starsza jest chora - zaczęło się w poniedziałek koło południa 38 stopni, i praktycznie do wczoraj miała non stop gorączke a w nocy nawet 39,9. A dziś wstała jak nowo narodzona :) kataru brak, kaszlu brak - byłam u lekarza we wtorek to tylko zaczerwienione gardło i powiedziała że wirusówka jakaś i że może to być właśńie ta trzydniówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poszła sprawdzić do pediatry, szczególnie, że dziś piątek. Maluchom podobno gorączka potrafi podskoczyć nagle. Jeśli to faktycznie trzydniówka to może być nawet do 40 stopni, lepiej żeby lekarz wcześniej określił co i w jakiej dawce w takiej sytuacji podać. Ja z synkiem przerabiałam taką wysoką gorączkę w środku nocy, w życiu się tak nie wystraszyłam jak wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaanna
chyba podam mu ten nurofen i położę małego spać. Po przebudzeniu zobaczę czy mu się polepszyło, jak nie, to pojadę do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfsdfsdf
mój synek ma teraz 2 latla ale już chyba 3 lub 4 razy miał taką gorączkę, trwała ona ok 2 doby i co kilka godzin temperatura szła w górę nawet do 39,5, dostawał leki zbijające gorączke, paracetamol i ibufen na przemian, zero innych objawów tylko gorączka, która przechodziła tak nagle jak się pojawiała nie wiem skąd to było ale czytałam kiedyś że u takich maluchów gorączkę trzeba zbijać żeby nie doszło do drgawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 mu idą sprawdz dziasla
na 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty Q
Tak czy siak ja tez bym zbijała gorączke najlepiej lekiem z ibuprofenem bo działa przeciwzapalnie. Stosuje Milifen on własnie jest na bazie ibuprofenu. A niezaleznie od tego idz do lekarza, niech sprawdzi co jest małemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam w tamtym
betty q to topik sprzed tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty Q
A w czym to przeszkadza. CZasem jak szukam jakichs informacji to czytam topiki, które trwają nawet kilka lat i są kontynuowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekk

Nie miałem do tej pory bezdotykowego termometru więc trudno mi się jednoznacznie wypowiadać, ale faktycznie ten co mam obecnie Fast Temp, polecony w aptece spełnia moje oczekiwania, pomiary robi się nim szybko, obsługa nie jest problemowa, każdy powinien sobie poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×