Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szalejanka

nowe pomysly na nadzienie do pierogow

Polecane posty

Gość szalejanka

hej dziewczyny. bardzo lubie pierogi, sam pomysl pierogow. robie wiec pierogi z roznymi wypelnieniami i powoli zaczyna brakowac mi pomyslow. moze wymienie jakie pierogi robie: z truskawkami jagodami wisniami z kapusta i grzybami ruskie z serem na slodko z pieczarkami z miesem ze szpinakiem ze szpinakiem i bialym serem i to chyba tyle. pierogi z kasza czy nawet z dodatkiem kaszy zupelnie odpadaja bo nie cierpimy kaszy:) macie jakies inne pomysly na pierogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie uczuciowe123
Moze z bananami i bita smietana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalejanka
z bananami? nigdy nie przyszlo mi to do glowy:) robilas je juz kiedys? babny nie rozciapuja sie zbytnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię ze szpinakiem i boczkiem (półna pół), zamiast wiśni wolęczereśnie, takie "kasztany". dobre są też z samymi ziemniakami i zeszkloną cebulką, można dodać ziół albo dość dużo pieprzu mielonego. Na pewno dobre byłyby z samymi grzybami i cebulką (podobne do uszek), ziemniaki plus żółty ser (proporcje 2 cz ziemniaków i 1 część startego sera), albo ser pleśiowy ze szpinakiem, albo ser pleśniowy ze zwykłym białym serem (pleśniowy ten z niebieską albo zieloną pleśnią). drobno pokrojone parówki plus żółty ser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalejanka
dzieki za propozycje:) z serem niebieskim juz probowalam, nikt nie chcial jesc, i nawet ja choc ogolnie zjem wszystko nie moglam ich przelknac:) ale rzecz jasna wszystko kwestia gustu. z ziemniakami i zoltym serem tez probowalam. probowalam tez z zoltym serem wymieszanym zbialym, ale dzieciaki mialy po tym okropne problemy zoladkowe i lekarz stwierdzil, ze ser zolty nie powinien byc gotowany w tego typu potrawach poniewaz pod wplywem osolonej wody wytwarza jakis tam rodzaj bakterii, ale bylo to dawno temu i nie bardzo pamietam co to bylo:) ale na pewno sprobuje ze szpaniakiem i boczkiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim nr 1 są kotlety
ze szpinakiem i fetą, koleżanka zachwalała ale ja jeszcze nie robiłam. musze sprobować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniaam
farsz: - z kaszy gryczanej na podsmażonym boczku, - mięso z jarzynami + grzyby (lub bez nich),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaki ser żółty używasz - ser serowi nie równy a na rynku jest trochępseudoserów. Takie z ziemniakami i kapustą też robię. Zamiast pleśniowego możesz użyć fety (fety! a nie sera fetopodobnego!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniaam
szpinak i ser biały lub sam szpinak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo taki: -gotuję mięso wołowe z dodatkiem marchwi,pietruszki i małej ilości selera.Mięso mielę,warzywa rozgniatam na gładką masę ,smażę na odrobinie oleju 1 cebulę pokrojoną w drobną kostkę,wszystko razem łączę wbijam 1 jajko,przyprawiam solą i pieprzem.Podaje z czystym czerwonym barszczem do popicia. Moja była sąsiadka,miała nie raz kłopoty finansowe,więc gotować musiała oszczędnie więc często robiła pierogi takie.Gotowała ziemniaki i np.1 kg oraz ok 30 dkg marchewki razem je gniotła,do tego smażona cebulka,przyprawiała solą i pieprzem,polewała masłem i powiem Ci wyglądały naprawdę apetycznie,wiem że ludzie robią też z płuckami , z sercami i kiszona kapustą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukoppprty
1 szklanka ugotowanej soczewicy 200 g pieczarek sos sojowy 1/2 szkl. zmielonego czerstwego razowego chleba 2 jajka 2 ząbki czosnku natka sól, imbir, pieprz 3 łyżki oleju Sposób przygotowania Pieczarki umyć, oczyścić, pokroić w plasterki i podsmażyć na łyżce oleju razem z posiekanym czosnkiem, posolić. Chleb namoczyć w ciepłej wodzie, odcisnąć.Soczewicę, pieczarki i chleb zmielić w maszynce. Wbić jajka, doprawić sosem sojowym, solą, imbirem, pieprzem, dodać natkę. Wyrobić na jednolitą masę. Farsz nakładać na przygotowane ciasto i lepić pierogi. Gotować w osolonym wrzątku. Podawać polane olejem lub stopioną słoninką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to przepis na pierogi dla miłośników wątróbki: wątróbka ugotowana do miękkości i zmielona(indycza lub drobiowa) 2 marchewki 1 pietruszka kawałek selera 1 cebulka pieczarki ilość wg uznania Marchew,pietruszkę,seler i pieczarki zetrzeć na tarce o grubych oczkach,cebulę pokroić w małą kostkę.Cebulę usmażyć na złoty kolor,warzywa i pieczarki na niewielkiej ilości tłuszczu podsmażyć kilka minut.A następnie dolać do nich wody i udusić aż będą miękkie a woda całkowicie odparuje.Połączyć warzywa,cebulę i mieloną wątróbkę ,przyprawić białym pieprzem i solą(można wkroić natkę pietruszki.Podawać polane smażona cebulką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche zlamie temat,bo bedzie o farszu do pierogow - z kapusty i grzybow,ale zawijamy to w nalesniki,potem obtaczamy w jajku i pokruszonych orzechach wloskich,i na 20 minut do piekarnika na 180 stopni. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LajzaMinelli
z płuckami pamiętam za PRL mama gotowała, niezłe były ale ja polecam z gotowanymi w rosole żołądkami z kurczaka, potem trzeba je zmielić, pieprz sól, cebulka przesmażona i ze trzy gotowane zgniecione ziemniaki. Naprawdę dobre. Niezłe są tez z mięsem i dodatkiem gotowanej kiszonej kapusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierożki na słodko
- ze śliwkami - z morelami -słodki ser + drobniutko pokrojone suszone śliwki kaliforniskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzlandia
robiłam już takie pierogi z suszonymi śliwkami polane słodką śmietanką, są bardzo smaczne ciasto trzeba zrobić maksymalnie cienkie, wtedy są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goinki
Polecam: ziemniaki + podsmażona cebulka + podsmażone parówki sojowe (jak używam wędzonych Polsoi) Ziemniaki można zastąpić paloną kaszą gryczaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa mama
Ja jak mam swojski pasztet to dodaje podsmazona cebulke i przecisniete przez praske ugotowane ziemniaki. Mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze smakują: młoda kapusta posiekana i podduszona + boczek + biały ser + dużooo koperku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brokul pieczarki, drobno posiekana cebulka zesmazona na zloto i potarty ser zotly.. pychotka..:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam z bobem :) Wkrótce sezon, bób będzie tańszy to można zrobić pyszne pierogi :) Oczywiście najpierw gotujemy bób i obieramy z łupinek, dodajemy trochę boczku i wychodzi niebo w gębie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda że nie lubisz z kaszą bo przepyszne są z kaszą gryczaną cebulką i twarogiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mozarellą , polane sosem pomidorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ze słodką kapustą , podduszoną z kminkiem i cebulką a inne babcine to słodka kapusta z białym serem i o dziwo bardzo dobre, na słodko z samym twarogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój mąż lubi nadziewać pierożka na swoją parówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ci współczuję dowcipnisiu z góry - jak ma tylko parówkę to chyba po innych chłopach latasz głupolu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z dynią są pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z mozarella i suszonymi pomidorami, z ricotta, szpinakiem i tymiankiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×