Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katrin82

łagodne przejście z karmienia naturalnego na mieszankę doradźcie proszę

Polecane posty

mój synek ma już prawie 6 miesięcy. do tej pory karmię go naturanie, ale muszę przestawić go na butelkę. niestety moje próby kończą się niepowodzeniem. mały umie pić z butelki bo czasem odcigam pokarm. ale modyfikowane mu nie smakuje... próbowaliśmy już bebiko, nan. mieszałam też moje mleko z modyfikowanym - wyczuwa podstęp i nie chce jeść. poradźcie jak zrobić to bezboleśnie i niedrastycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A moja...
pół na pół czyli pół odciągniętego a zaraz potem pół modyfikowanego ale nigdy na początku nie podawaj mieszanki na noc gdyż mogą być historie z brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A moja...
Autorko jakiego mleczka modyfikowanego próbowałaś? Moja córcia nie chciała żadnego mleka oprócz mojego aż w końcu kupiłam Hipp bio combiotic i zasmakowała w nim , teraz jest wyłącznie na mieszance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie spróbuj innego mleka. u nas też hipp smakował :) jako jedyny! a próbowaliśmy bebiko, bebilon, nan, humana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka_majowa
Ja miałam podobną suytuację. Nic nie pomagało ani mieszanie mlek ani podawanie jedno po drugim (lekarz powiedział że mieszać nie wolno) i tak jak autorka powyżej kupiliśmy tego Hippa i o dziwo smak jest chyba najbardziej naturalny z wszystkich możliwych mieszanek i od razu nie było problemu. Autorko pamiętaj że jak podajesz mieszankę to musisz bardziej rozcieńczyć wodą np. zamiast 150 ml wody i 5 kobiałek mleka podaj 150 ml wody i 4 kobiałki na początek a potem jak się przyzwyczai podawaj już normalnie. Dobrzeby było gdybyś podała jak będzie naprawdę głodny a jak będzie odmawiał wypicia to odczekaj jeszcze z 20 min (to może drastycznie przebiegać ale ma dobry skutek u większośći dzieci) Możesz też zacząć ok kaszki mlecznej np Hipp i przyzwyczajać tym do smaku nowego mleka (kaszka musi mieć jak najbardziej żadką konsystencję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddddddddddddddddd
bebilon pepti - mleko najbardziej zblizone do mleka matki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka_majowa
:D na każdy producent swojego mleka tak mówi:D Na Hippie też tak pisze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddddddddddddddddd
ale mi to powiedział pediatra............ to mleko jest na recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka_majowa
Ale czy bebilon pepti nie jest dla dzieci zagrożonych alergią???? Skoro na receptę to chyba nie dla zdrowych niemowląt? Mieszkam w Austrii i tu bebilon to to samo co Aptamil immunofortis i powiem ci że to mleko pomimo że najdroższe wcale nie jest polecane przez pediatrów którzy bardziej polecają mleka ekologiczne a skład jest prawie indentyczny jak np w hippie (cukry i kultury bakterii kwasy omega 3 i 6 to wszystko masz w Hippie a jest zdrowsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjfodfjdofj
Ja też mam bebilon pepti i nie jest to mleko dla zdrowego niemowlęcia (moja córcia ma alergię na białko mleka krowiego). Ja uważam że autorka tematu powinna skupić się na tym Hippie. Mój lekarz polecił mi to mleko jako kolejne kiedy małą będę przyzwyczajać do normalnego ale to jeszcze nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm moja nie chciałą żanego mleka,nawet mojego z butelki,nic z butelki nie chciałą,ale z musu musiałam ją przestawić na butle. potrafiła drzeć się i nie jeść pół dnia i wkońcu dawałam pierś,aż zasypiałą z tego płaczu. mąż jeździł i ku[pował różne smoczki,złapała na początku uspokajacza a zaczeła pić odrazu i do tej pory tylko z Lovi ;) innych smoczków do butelek nie chce ;) a uspokajacz to bez różnicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mieszkam w Austrii i faktycznie ten aptamil czyli bebilon jest jednym z najdroższych ale polecają Hippa. Myslę że w Polsce Hipp nie jest tak popularny w środowisku lekarskim ale jest to świetne mleczko zresztą jak wszystkie produkty Hipp. Może zabrzmi to jak reklama ale faktycznie tylko to mleko moja córka toleruje, wczesniej dostawała Aptamil (miała bóle brzuszka) potem dostawał Nestle beba (odpowiednik nestle nan w Polsce) i miała po nim zielone kupki i ciężkie noce a na samym końcu już zrezygnowana kupiłam Hipp Combiotic i o dziwo nic się złego nie działo , kupki się unormowały i tak pozostało do dziś (ma 5 miesięcy) i toleruje to mleko znakomicie. Autorko gdyby nie zasmakował twój mały w Hippie to odicągaj swoje mleko i dawaj do lodówki a potem może przyjdzie czas że uda ci się mu zamienić, póki co podawaj kaszki na tym mleku (kupuj bezmleczne i przygotowuj na tym mleku) i może w ten sposób się przywyczai (w razie gdyby odrzucił to mleko )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to zabrzmi jak reklama ale tylko Hipp!!:) Moja odrzuciła Aptamil (bebilon - bóle brzuszka, odrzuciła też nestle nan czyli w Austrii nestle beba). Ja też mieszkam w Austrii i tu polecają Hipp. W Polsce Hipp nie jest tak popularny ale to naprawdę świetne i zdrowe mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to zabrzmi jak reklama ale tylko Hipp!!:) Moja odrzuciła Aptamil (bebilon - bóle brzuszka, odrzuciła też nestle nan czyli w Austrii nestle beba). Ja też mieszkam w Austrii i tu polecają Hipp. W Polsce Hipp nie jest tak popularny ale to naprawdę świetne i zdrowe mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę przestawić bo wracam do pracy za miesiąc. nie chcę wogóle zrezygnować z karmienia naturalnego, ale powiedzmy pól na pól...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda,że nie podawałaś czasem butelki,jak był malutki,bo teraz to rzeczywiście problem...Ja karmiłam piersią,ale od casu do czasu dawałam butelkę,żeby właśnie jak przyjdzie czas powrotu do pracy(też wracam za miesiąc)nie było takich problemów...masz troszkę czasu,więc codziennie podawaj,ale nie na siłę,bo jeszcze bardziej się zniechęci,powodzenia,na pewno się uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żałuję że nie podawałam mu też modyfikowanego od początku... teraz podajemy mu codziennie w butelce moje mleko, herbate, ale modyfikowane nie wchodzi...zaraz zaczyna się plucie i płacz. nie chciałabym robić tego drastycznie podając wyłacznie butelkę, bo "jak będzie głodny to wszystko zje" nie wiem czy będę miała inne wyjście.masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze,że chociaż butelkę akceptuje...a do noego smaku z czasem się przyzwyczai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×