Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Liderka!

Jak udało Wam się kupić pierwsze mieszkanie?

Polecane posty

Gość Lady_Bloom
To skomplikowana sprawa, wyjechalam za granice w wieku 14 lat (teraz mam 23) i 5 lat temu wzielesmy z moja mama kredyt na dom w Anglii, ktory teraz w sumie ja splacam, wiec to bedzie moj domek. Moja siostra (35 lat) dostala dom po babci z duza ziemia, moj brat (32) dostanie ziemie i malenkie mieszkanko. Ja tylko jade na kredycie, ale to ze wzgledu na to, ze nie chcialam ziemii w Pl, bo mi to niepotrzebne. Obecnie studiuje i mieszkam z mama, co miesiac wplacam £1200 na poczet kredytu, a w zamian za to mama mnie utrzymuje- mysle ze niezly start daly nam moja mama i babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manarapa
Ja mialam przepisany starszy dom na siebie, z mezem zrobiliśmy jego wycene tutaj http://www.taksator.info/ pozniej już tylko sprzedaz, chociaż nie było az tak latwo, musieliśmy troche spuścić z ceny i pozniej zakup przez biuro nieruchomości, dołożyliśmy troche kasy dla nich, ale nie musieliśmy się bawic w te zawiłości podczas kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie z rodzicami czy na własną rękę? Odpowiedź nasuwa się sama... Byłbym skazany na starszych gdyby nie program MDM, który zajmuje się przyznawaniem dopłat do kredytów. Z resztą, zobacz sam: www.mieszkaniedlamlodych.com .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niesłabnąca popularnością cieszy się program MDM, czyli Mieszkanie dla Młodych. Chcesz mieć własne cztery ściany? Sprawdź ich stronę (www.mieszkaniedlamlodych.com) i zobacz, czy spełniasz wymagania niezbędne do przyznania dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i proszę bardzo, grą większości rodzice pomogli, no i jak to się ma jeżeli karzecie biedakom rodzić dzieci, ciekawie z czego ci biedacy rodzice jak narobią tych dzieci im pomogą. Także woę mieć jedno-dwoje dzieci i im pomóc niż napierdolić jak królica po 4-8 dzieci i niech się dzieci męczą żyjąc na tym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, skad wytrzasne mieszkanie. Mnie i narzeczonemu na pewno nikt nie kupi bo sami jeszcze musimy pomagac matkom. Nikomu z moich znajonych blizszych rodzice mieszkania nie kupili, a jestesmy tuz przed 30. Zobaczymy, moze sie uda mi z wlasnym m w przyszlosci. W koncu zycie czasami sie odmienia na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż, nie ukrywam, że program MDM zrobił na mnie wrażenie. Nie wiem wiele, ale podobno proponują oni młodym ludziom dofinansowanie, czy dopłatę do kredytu... www.mieszkaniedlamlodych.com - tutaj dowiesz się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś młody i pragniesz własnego mieszkania? Zajrzyj na stronę programu MDM: www.mieszkaniedlamlodych.com - na pewno się nie zawiedziesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarobiliśmy w Stanach. Niestety nie mielismy rodzicow z hektarami...mieszkania po babciach odziedziczył ktos inny...więc na szczęscie udało nam się wyemigrować i zarobić. Zaznaczam ze to było dawno i o wizę było duużo łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze oczywiście na kredyt, bo jak inaczej? Ale nie było to mieszkanie, ostatecznie wybudowalam z mezem dom na dzialkach w Kobylance www.dzialki-szczecin.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kredyt MDM i od roku już mieszkamy w lokalu od http://tecnos.pl/ w Krakowie i jesteśmy bardzo zadowoleni z mężem z tej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporo oszczędziliśmy i pomogli nam finansowo rodzice i w końcu kupiliśmy nasze mieszkanie od http://www.mpd.net.pl/ w bliskich okolicach Poznania z dobrym dojazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weszliśmy z mężem w MDM i zakupiliśmy mieszkanie na Białołęce w Warszawie od http://www.barc.com.pl/ Oszczędności postanowiliśmy wykorzystać na jego wyposażenie w stylu skandynawskim który nam bardzo odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swoje pierwsze (i obecne ;) ) mieszkanie kupiłem dzięki http://www.city-szczecin.pl/ . Jest świetne, super mi się mieszka! Wziąłem kredyt ale spłata dobrze idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z mezem poszlam w kredyt. Wszystko załatwiliśmy w jednym miejscu, biurze nierucxhomosci WWW.nieruchomoscilubin.com i nie zalujemy, bardzo dobra decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaumika
Z MDM można rzeczywiście kupić fajne mieszkania. Ja kupowałam w Zabrzu od Trojana. Generalnie bardzo fajne mieszkanie, niezbyt drogie. Jesteśmy zadowoleni z tej decyzji. Sprzedaliśmy niepotrzebną działkę, w to miejsce kupiliśmy właśnie mieszkanie. Nie chcieliśmy domu, bo nie mamy czasu go ogarniać – mieszkanie pod tym względem jest łatwiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzice mi zostawili mieszkanie, bo sami sobie kupili domek na przysłowiową starość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarinkaL
My na kredyt ale za to z dopłatą Mieszkanie dla Młodych. Kupiliśmy na Tarchominie w Tarasach Dionizosa, tutaj wszystkie mieszkania kwalifikują się do dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja pierwsza nieruchomosc to był od razu dom. Po wzięciu kredytu, który pomogli mi wziąć ludzie z www.dzialki-szczecin.com kupilem u nich także piekna dzialke niedaleko centrum, nad sama woda, przepieknie. Polecam każdemu takie rozwiązanie, duzo lepsze Zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Ja wzięłam kredyt i kupiłam sobie mieszkanie w Bydgoszczy na osiedlu wyzwolenia. Pamiętajcie, żeby sprawdzić dobrze dewelopera zanim zdecydujecie się na zakup. Ten, od którego ja kupowałam, czyli apro investment ma dużo inwestycji w kujawsko pomorskim więc był dla mnie wiarygodny. Poza tym pojechaliśmy z bratem szczegółowo oglądać mieszkania. Podsumowując, jak ktoś nie ma dużych pieniędzy od rodziny to albo musi odłożyć przez parę lat albo wziąć kredyt i tyle. A kredyt nie taki straszny jak go malują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Ja póki co wynajmuję mieszkanie ale za jakiś czas chciałabym kupić własne eM. Widziałam bardzo ładne mieszkania w Poznaniu na http://www.mapanieruchomosci.pl/ i chyba zdecyduję się na jedno z nich gdy już będę miała pieniądze. Nie zamierzam pakować się w kredyty. Na szczęście moja mama obiecała nam pomóc i kupić mieszkanie jak już sprzeda działki. Z tego co wiem już niedługo sprzeda dwie lub trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwsze mieszkanie kupowalam na kredyt i przez biuro neiruchomosci www.indomo.info.pl oczywiście pomogli mi także w uzyskaniu kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiliśmy na kredyt... Mieszkanie i tak tanie bo wyszlo 250tys (ale 35 dostaliśmy doplaty z mdm) w rynku pierwotnym, niecale 70m2 z ogródkiem, niestety na dom sie nie skusilismy i nigdy nie skusimy bo za dużo roboty a my zbyt wygodni jestesmy ;) ani my ani nikt z naszych znajomych nie miał możliwości dostac takiej gotówki od rodziców, a ile można wynajmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna 33
Ja z mężem kupiliśmy pierwsze mieszkanie (kawalerkę) za książeczkę mieszkaniową i dobraliśmy troszkę kredytu. Poźniej po czterech l latach kupiliśmy większe mieszkanie (2 pokoje), ze względu na naszą córkę. A teraz od kilku miesięcy miesskkamy w końcu w naszym wymarzonym domku. Ale oczywiście musieliśmy znowu wziąć kredyt :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prozikka
My z mężem po prostu dobrze zarabiamy, prowadzimy własne firmy. Do tego sporo szukaliśmy fajnych mieszkań i trafiliśmy na Osiedle Ostródzka. Jest teraz sporo ciekawych promocji, tak więc każdy można znaleźć coś dla siebie: http://www.osiedleostrodzka.pl/ osiedle jest bardzo fajnie położone, standard wykończenia ładny, po zakupie od razu można przystąpić do wykańczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda że każdy fajny ciekawy temat zostaje zaspamowany przez debilow reklamujących jakies kredyty czy agencje nieruchomosci, przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
63m2 dostałem od rodziców. ale gdybym nie dostał nie napinał bym sie na zakup tylko mieszkał w wynajmowanym. mieszkanie trzyma nas w jednym miejscu a o prace nie zawsze łatwo w rodzinnym miescie. nie masz chałupy wiec nie ma róznicy gdzie wynajmujesz, wiec jedziesz za robota i tam ogarniasz kwadrat. teraz co ? jak z robota lipa to zostawic to puste i płacic dwa czynsZe? wynająć ? zeby zniszczyli bo po remoncie. w polsce panuje taka moda na własne mieszkania , wiekszosc europejczykow wynajmuje bo własnosc to luxus i uniemozliwia w jakims stopniu przemieszczanie sie za praca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×