Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamagłodomorka

ile zjadają wasze 2 miesięczne niemowlaki

Polecane posty

Gość mamagłodomorka

witam, mam do was pytanie ile zjadaja wasze niemowlaki 2 miesieczne? ja mam straszny problem z dzidzia, gdyż jest bardzo duzym glodomorkiem. od samego poczatku zjadal wiecej niz sie zaleca. teraz ma 2 miesiace i zjada 140-150 co 2,5 h. wydaje mi sie ze to bardzo duzo jak na ten =wiek,jednak w nocy zdarza sie ze pospi z przerwami 5-6 godzin. staram sie go dopajac herbata i woda zeby oszukac troszke, ale to nie daje juz efektów i zdarza mu sie coraz czesciej wolac jesc juz po 1,5 h. macie jakis pomysl jak ten czas wydluzyc?? nie zamierzam glodzic dziecka, bo w tym wieku niech je ile chce , ale zamiast coraz rzadziej je coraz czesciej. nutriton do zageszczania mleka tez nie pomaga..... boje sie podawac wode z glukoza bo to jest niezdrowe podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2miesiace
moj synek ma 9 tygodni i zjada 7 razy po 150 mleka i do tego z 400 ml wody na dobe. nie uwazam zeby zjadal za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagłodomorka
ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akakdbbcbcbc
moj zjada 9 razy po 250 mleka do tego 1 l wody na dobie. ma 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagłodomorka
żartujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagłodomorka
sorry za zapytanie ale niewiem czy powaznie piszesz:) a ile przybiera na wadze?? moj srednio 350 g na tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka w tym wieku jadła jakieś 140ml średnio co 2,5-3h,jakiś czas zjadała gdzieś jak 3,5 miesiąca miała to tak po 190-200ml,później znowu ledwo 140ml,a teraz ma 5,5 miesiąca to średnio zjaa co 3,5-4 godziny 160-200ml zagęszczonego kleikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagłodomorka
dzięki za odpowiedz:) ktoś jeszcze może podzielic się doświadczeniami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagłodomorka
a ile razy dopajałaś córkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko
jakie mleko pije twój malec???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko
Pytam bo chciałam coś zasugerować , sama mieszkam za granicą i akurat swojej córcę podaję mleko Hipp i tu jest jeszcze rodzaj Hippa dla dzieci które potrzebują czegoś bardziej sycącego i to mleczko jest zagęszczone bezglutenową skrobią i zalecane od narodzin. Popytaj znajomych albo lekarza może twoje mleko ma taki odpowiednik z dodatkiem tej skrobii? Twój maluch jada spore ilości ale bardziej niepokojące jset to że w zbyt krótkim odstępie czasu i ma się wrażenie że nie jest do końca najedzone skoro po 2,5 godzinei woła o jedzenie to zupełnie jak dzieci karmione naturalnie gdzie mleko matki jest prawie całkiem strawialne i lekkie a tu chodzi o mieszankę która jest tłusta i cięższa i powinna być podawana w odstępie co najmniej 3 godzinnym i w odpowiedniej ilości a nawet jeżeli ilośc ml jest większa (większy apetyt malucha) to na pewno nie tak często . Poradź się pediatry i zapytaj czymalec nie przybywa zbyt szybko na wadze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się wydaje że
to dziecko nie tyle jest głodne co potrzebuje samego "ssania" i przez to wypija takie ilości bo już zdążyło rozciągnąć sobie żołądek a niepotrzebnie. Dwumiesięczne dziecko głównie leży więc nie traci aż tak bardzo kalorii no poza tymi które są potrzebne do wzrostu a rośnie taki maluch szybciutko ale bez przesady nie aż tak. On zjada ilośc dla 4 lub 5 miesięcznego dziecka więc coś tu jest nie tak. Mieszanka to nie mleko matki więc nie wolno jej tak sobie w bezgranicznej ilości podawać. Tu padł dobry pomysł trzeba kupić gęstsze mleko na bazie skrobii , mleka AR też są na tej skobii tyle że większej ilości ale te dla małych łakomczuchów są w sam raz i takie mleczko jest bardziej kleiste i trochę gęstsze a równie dobrze wchłanialne i łagodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...............coś nie tak
Nie wiem ale irytuje mnie jak ktoś pisze że jej synek tyle pożera . Nie wiem co wy z tymi dziecmi robicie że one takie żarte są , przecież ilości które ten mały zjada doprowadzą go do niemowlcej otyłości a twierdzenie że- "nie będę mu żałować" gdyż niemowlaków się nie odchudza jest śmieszne. Oczywiście niemowle niepotrzebuje żadnej diety ani odchudzania i to jest jasne ale pochłanianie mieszanki w takiej ilości i w takim odstępie nie jest normalne i albo producent oszukuje kalorycznie to mleko skoro dziecko jest głodne albo maluch ma rozciągnięty żołądek (mnie lekarka powiedziała że niemowle matczyne mleko może pić do woli a mieszankę według zaleceń gdyż takie dzieci mają jeszcze silna potrzebę ssania a wiadomo że jak ssanie to i mleko i natura tka to urządziła że ssać może wiecznie i pić matczyne mleko a na mieszankę są już proporcje bo to mleko nie jest łatwo strawialne więc to może doprowadzić do przekarmienia). Autorko musisz kontrolować malucha bo on sam tego nie zrobi i albo kupić inne mleko (gęstsze) albo poprosić o poradę pediatrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaallllleeee jjjaaajjjjaaa
na róznym mleku sa rózne normy to po pierwsze... po drugie teraz piediatrzy zalecaja karmienie na zadanie nawet mm, ot co !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagłodomorka
moj maluch pije nutramigen ze względu na alergie na białko krowie . normy sa rózne dla kazdej mieszanki. na moim jest napisane ze powinno jesc 5-6 razy po 150 ml. nie pisze po to zeby krytykowac mnie tylko poradzic cos na to. do pediatry idziemy w srode bo jest na urlopie smoczki nie dzialaja- wyprobowalismy juz kilka ksztaltów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmm....
Autorko to trzeba było w temacie odrazu napisać jakie mleko podajesz bo to mleko dla chorego niemowlęcia na nietolerancję mleka krowiego a to wielka różnica. Gdybyś odrazu o tym wspomniała to oszczędziałbyś innym produkowania się i wymyślania rad. Twoje dziekco tak jak i moje nie najada się ze względu na skład mleka i sam jego rodzaj (to nie jest prawdziwe mleko). Powinnaś zatem zapytać lekarza o poradę bo to ważne i powinien doradzić jaki pokarm zastosowac by maluch się najadał. U nas było tak że malec zjadał prawie tak jak twój ale miał nadwagę niemowlęcą którą zgubił jak zaczęłam podawać stały pokarm i kaszki bezmleczne a mniej tego "mleka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hmmmmmm.....
Ale nadwagę miało twoje dziecko od dużych i częstych dawek? Pytam bo z moją córką jest podobnie (ma 4 miesiące) i co dwie godziny domaga się 210 ml a to za często pomimo że podaję jej już kaszki żeby miała jakiś normalny pokarm oprócz tego proszku :/. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale zagęszczam jej to mleko kaszką bezmleczną i póki co woła teraz o jedzenie co 3 lub 3,5 godz a to już sukces ale zaczęła znowu bardziej tyć i za szybko przybywać na wadze (lekarz nakazał zmnijeszyć iilość posiłków nutrigenem i zastąpić na przykład kaszkami bezmlecznymi z owocami. Ale autorka faktycznie ma problem bo to dopiero 2 mies dziecko które no co tu dużo mówić za dużo je ale pewnie się tym prochem nie najada. Autorko poczekaj jeszcze miesiąc i będziesz mogła troszkę przyśpieszyć i podać kleik ryżowy do mleka albo kaszki jaglanej (ma 70 % skrobii bezglutenowej ) która jest tak delikatna że nadaje się jako pierwsza jako posiłek stały u nemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hmmmmmm.....
Ale nadwagę miało twoje dziecko od dużych i częstych dawek? Pytam bo z moją córką jest podobnie (ma 4 miesiące) i co dwie godziny domaga się 210 ml a to za często pomimo że podaję jej już kaszki żeby miała jakiś normalny pokarm oprócz tego proszku :/. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale zagęszczam jej to mleko kaszką bezmleczną i póki co woła teraz o jedzenie co 3 lub 3,5 godz a to już sukces ale zaczęła znowu bardziej tyć i za szybko przybywać na wadze (lekarz nakazał zmnijeszyć iilość posiłków nutrigenem i zastąpić na przykład kaszkami bezmlecznymi z owocami. Ale autorka faktycznie ma problem bo to dopiero 2 mies dziecko które no co tu dużo mówić za dużo je ale pewnie się tym prochem nie najada. Autorko poczekaj jeszcze miesiąc i będziesz mogła troszkę przyśpieszyć i podać kleik ryżowy do mleka albo kaszki jaglanej (ma 70 % skrobii bezglutenowej ) która jest tak delikatna że nadaje się jako pierwsza jako posiłek stały u nemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hmmmmmm.....
Ale nadwagę miało twoje dziecko od dużych i częstych dawek? Pytam bo z moją córką jest podobnie (ma 4 miesiące) i co dwie godziny domaga się 210 ml a to za często pomimo że podaję jej już kaszki żeby miała jakiś normalny pokarm oprócz tego proszku :/. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale zagęszczam jej to mleko kaszką bezmleczną i póki co woła teraz o jedzenie co 3 lub 3,5 godz a to już sukces ale zaczęła znowu bardziej tyć i za szybko przybywać na wadze (lekarz nakazał zmnijeszyć iilość posiłków nutrigenem i zastąpić na przykład kaszkami bezmlecznymi z owocami. Ale autorka faktycznie ma problem bo to dopiero 2 mies dziecko które no co tu dużo mówić za dużo je ale pewnie się tym prochem nie najada. Autorko poczekaj jeszcze miesiąc i będziesz mogła troszkę przyśpieszyć i podać kleik ryżowy do mleka albo kaszki jaglanej (ma 70 % skrobii bezglutenowej ) która jest tak delikatna że nadaje się jako pierwsza jako posiłek stały u nemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmyszaaa
A ja Wam zazdroszcze, bo moja 2 miesięczna córka też jest od niedawna na Nutramigenie i zjada 70ml i to w dużych odstępach czasu. Od porodu przytyła tylko 900g, na szczęście urodziła się duża. Martwie się tym strasznie, ale lekarze na razie każą tylko kontrolować wagę. Lekarka kazała dosładzać Nutramigen glukozą, a u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sól i cukier
spróbuj dosładzac, ale glukoza tylko zwiększy uczucie sytości u małej. mojej siostry córka tez byla na tym mleku i jadla w wieku 3 miesiecy zaledwie po 90. i do dzisiaj mało je. moze taki z niej niejadek. kontroluj wage. a swoja drogą to z tym mlekiem tak jest ze jak dodasz glukoze to moze nie jesc wcale- tak bylo u mojej siostry, bo kto chcialby jesc slona wode z cukrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaallllleeee jjjaaajjjjaaa
mój był akurat na pepti, w około 2 miesiącach jadł 120ml co trzy godz. z przerwą nocną, co dawało ok. 6 -7posiłków.. nasz pediatra kazał dawać na żądanie... na początku ciężko to było unormować, ale trafiliśmy do szpitala i tam właśnie musiało się unormować, bo woda na mleko była przygotowywana o stałych porach... ordynatorka się pytała czy czasem nie zwiększyć na 150ml wody... i twierdziła, ze niemowlaka się nie odchudza... czyli nie jadł za dużo... do tej pory ma dośc apetyt ale też niestety ma nadwagę... a co do mleka, to nie uważam, że te "specjalne" są mniej sycące, maja tyle samo kalorii co zwykłe, to zależy tylko i wylącznie od apetytu dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagłodomorka
mam nadzieje, ze sie unormuje,. od wczoraj jakby przystopował.... wypil przez cała dobe 6x 130-150 ml mleka i dwa razy po 70 herbaty. wieczorem o 20.00 i dopiero pobudka o 4.00 dzisiaj tez jest lepiej od nocy. zobaczymy... moze to bylo takie przejsciowe.... dzieki za odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfinksonowa
Mój synek je często a mało. potrafi jeść co ok 2,3h po 60 lub 90ml modyfikowanego. Spi od 20 do 7 rano z dwoma przerwami na karmienie. Waży 6 kg przy wadze urodzeniowej 3770kg. Synek rośnie wzdłuż a nie tyje nadmiernie. Wychodzi, że je dziennie ok 600ml mleka, zastanawiam się czy jest to prawidłowe? Zastanawia mnie też, czy samo się mu unormuje jedzenie więcej a rzadziej? Bardzo rzadko mu się zdarza zjeść więcej niż 90ml nawet w nocy po 6h snu... proszę o poradę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka tez malo je ma 2 miesiace i 16 dni w tamtym tygodniu jadla od 45 ml do 70 ml. od wczoraj je troche wiecej od 60 ml do 90 ml.tez sie martwie ze tak malo je 1600gr tyje na 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×