Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lubię sałatki

Jakie sałatki robicie na grilla ?

Polecane posty

Gość lubię sałatki

Znacie jakieś fajne przepisy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na grilla najlepsza
grecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawetna zona
nasza ulubiona salatka jest salatka ziemniaczana ziemniaki pokrojone na 4 czesci gotuje razem ze skorka, kroje pora w drobne talarki, mieszkam pol szklanki smietany z dwiema lyzkami musztardy zalewam tym pokrojonego pora i ugotowane ziemniaki i mieszkam. znalazlam kiedys ten przepis na wielkim zarciu i od tamtej pory robimy zawsze do grilla. swietna na zimno i na cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaszka
moja ;) zawsze schodzi cała :) miska przeźroczysta ;) duża na dno wsypujesz puszkę kukurydzy potem krojone w kostkę pomidory 4 szt potem ser żółty tarty na duzych oczkach całośc zalewasz sosem czosnkowym - NIE MIESZASZ!!! sos : 1 jogurt naturalny Zott 4 zabki czosnku wycisnięte , sól, pieprz do smaku, łyżka majonezy winiary. Wymieszać i polać. Rewelacja !!! Wszyscy zachwyceni zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista---
Widze ze sie nie wysilacie specjalnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawetna zona salatka z ziemniakami i porem brzmi bardzo dobrze! wlasnie wyslalam meza po pora bo dzis mamy co prawda nie grilla ale mieso z rozna. dam znac jak wyszlo:) u nas najczesciej na grilla robi sie surowki nie salatki. dlatego chce sprobowac tej salatki z porem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani C
Robiłaś sałatkę z ziemniakami i porem ? Dobra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chloe_chloe
Witam :) Ja rowniez robie salatke ziemniaczana, ale troszeczke inaczej. Gotuje ziemniaki w mundurkach (takie nie do konca miekkie, zalezy od odmiany), po ostudzeniu obieram i kroje w plasterki, wrzucam do miski. Do tego ogorek szklarniowy, ok polowe (gruntowe sadze, ze tez sie sprawdza :)) obieram i kroje go na pol. Ze srodka wykrawam czesc miekka (puszcza wode) i wyrzucam. reszte kroje w cienkie paseczki, wrzucam do ziemniakow. Do tego drobno kroje zielony szczypior, mieszam delikatnie. Sos: - duzy jogurt naturalny -ok polowy malej smietany - 2-3 lyzki majonezu kieleckiego -ziola prowansalskie -3 zabki czosnku (posiekane lub wycisniete) -szczypta soli, pieprz do smaku - posiekany drobniutko koperek sos mieszam, zostawiam na ok 15 min w lodowce, aby skladniki sie polaczyly lacze z ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chloe_chloe
ogorki kroje w cienkie paseczki, nie plasterki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też robię ziemniaczaną, i też inaczej :) Ziemniaki sałatkowe szoruję i gotuję w mundurkach, studzę. Kroję w grubszą kostkę. Ogórki korniszony kroję w większe kawałki. Pęczek koperku kroję i dodaję do ziemniaków i ogórków. Sos robię z jog. naturalnego pół na pół z majonezem. Do sosu wciskam kilka ząbków czosnku (uwielbiamy czosnek). Delikatnie całość mieszam. Druga sałatka to pomidory z mozarellą ze świeżą bazylią i oliwą z oliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dobra, salatka
ziemniaczana jest dobra, ale nie na grilla. wystarczy, że jemy cięższe potrawy z grilla sałatka ma być lekkim dodatkiem. grecka jest najlepsza na grila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caly tydzien byl grill
JA robiłam cały tydzień taką: por rodzynki swieży ananas kapusta pekińska sól,pieprz,majonez babuni:) PYCHAAAAAAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robilam! jest swietna! wszyscy sie zajdalismy a najlepsze jest to, ze to co zostalo zjedlismy wczoraj na obiad:) polecam. slawetna zona a powiedz mi jakiej musztardy uzylas? ja uzylam kozackiej kamisa a maz mowi, ze lepsza bylaby z chrzanowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p-odnosze temat
wpisujcie jeszcze przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie same jak do nie-grilla, tylko bez miesa, bo mieso juz jest na grillu ;) jajka i ser w ograniczonej ilosci z tego samego powodu, w salatkach jak najwiecej orzezwiajacych w smaku warzyw i dodatkow. np. z czerwonej kapusty: mala glowka czerwonej kapusty + 2-3 lyzki cienko pokrojonej czerwonej cebuli + garsc suszonej zurawiny (ew. rodzynek) + 2 garscie uprazonych kawalkow migdalow + sos ... tu mozna dzialac dowolnie, ale najlepiej smakuje slodko-kwasny z oleju i octu jablkowego albo winnego, z dodatkiem azjatyckich przypraw typu sezam, imbir, chili, albo nie-azjatyckich typu seler, pietruszka, lubczyk. bardzo prosta i niezwykla - ludziska nie moga wyjsc z podziwu ze co to takie dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie najrozniejsze surowki z akpusty sa swietne do grilla, podobnie byloby z salata, ale ta juz musi byc na swiezo zrobiona, bo jak postoi troche na cieple to zwiednie ;) a oprocz sorowek salatki z ziemniakow, albo fasoli. np. ziemniaczana z dodatkiem brokulow, pokruszonego bekonu, sera z plesnia (lazur, gorgonzola ...) i sosem jogurtowo-majonezowym. albo z kilku rodzajow fasoli z cebula, w lekkiej, winnej zalewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Pomidory, ogórki pokrajane w kostkę, do tego cebula, trochę oleju plus sól i pieprz do smaku - pysznie smakuje w połączeniu z grillowanymi kiełbaskami. 2. Pomidory, ogórki, kapusta pekińska, śmietana i sól i pieprz - też dobra. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40 tc
Ja zwykle robię grecką, dużą szklaną michę. Nie lubię takich majoneziastych, ewentualnie coś a'la caprese (pomidory, bazylia, oliwa, dymka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie ziemniaczana banalna salatke zawsze wszystkim smakuje ! Ziemniaki gotuje w mundurkach gdy przestygna obieram ze skorki i kroje w wieksza kostke do teog dodaje obrana pokrojona cebule w dosc duza kostke i do teog ogorek kiszony tez pokrojony w kostke to wszystko mieszam z majonezem ( daje go troche wiecej bo ziemniaki wchlona) doprawiam sola i pieprzem Pycha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam określonego przepisu na sałatki, staram się wrzucać do miski pasujące do siebie warzywa. Zawsze są w nich pomidory, sałata, często też kukurydza. Lubię sałatkę caprese i często robię pomidory z cebulką i pieprzem. Ogólnie staram się dopasować warzywa do mięsa. Czytałam artykuł https://grill360.pl/salatka-cicha-krolowa-grillowania , w którym opisane jest co i jak ze sobą łączyć. Bardzo przydatny i można wiele wymyślić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirikiri
Poszukaj sobie na przepisy.pl przepisy.pl/przepisy/szukaj/sałatka-grillowa - tam zawsze znajduje coś pysznego i zwykle niezbyt skomplikowanego. Sama jadłam ta z grillowanym kurczakiem, tą z bakłażanem(pycha) i z pomarańczami - idealne połączenie, na które w życiu bym nie wpadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas często wykonuje się sałatki z sałaty, pomidora, ogórka. No czasem są to takie na bogato z większą ilością warzyw ale wszystko zależy od sezonu, często sami robi takie sałatki sobie do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest to zwykle grecka sałata, ale kupuje tez chrzan ( ulubiony Krakus) i on zawsze też sie sprawdza do kiełbasek i innych mięsiw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grecka Spaghetti Ziemniaczana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beriaaa
Ja bardzo lubię sałatki, mam nawet przepis na taką jedną swoją ulubioną z mix-em sałatkowym , serem fetą, ogórkiem, pomidorem koktajlowym i odpowiednio dobranym sosem sałatkowym. Taka sałatka idealnie pasuje do grilla, jest bardzo pożywna i nadaje się przy diecie (w tym wypadku jednak radzę zmiejszenie ilości sera, bo jak wiadomo - ser feta do fit nie należy). Ostatnio jednak zrobiłam sobie tzw. cheat day i zamówiłam pizzę z bardzo dobrej (jak się okazało) pizzerii na Mokotowie, którą znalazłam tutaj: http://www.warszawa.alepizza.com/rejon/mokotow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×