Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość okularnicaaaaaaaa

pytanie do osob , ktore maja jakas wade wzroku

Polecane posty

Gość okularnicaaaaaaaa

mam do Was pytanie. w obu oczach mam krotkowzrocznosc, w jednym silny astygmatyzm... juz dawno zauwazylam, ze jesli palcem przycisne z boku delikatnie galke oczną, nagle zaczynam widziec 5 razy lepiej. obraz sie wyostrza i jest prawie idealny. czy tez tak macie i co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja naciśniesz gałkę to światło inaczej może rzez nią przechodzić stąd wrażenie że lepiej widzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dalekowzrocznośc
na oba (nieduza 0,25 do 0,5) i w prawym lekki astygmatyzm.Nie zauwazyłam polepszenia po ucisku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnicaaaaaaaa
bo moze na dalekowzrocznosc to nie dziala, moze tylko na krotkowzrocznosc.... szukalam czegos w necie, ale nic nie ma na ten temat .. ja uciskam b.delikatnie. praktycznie nie wyczuwalnie, a od razu poprawa jest wielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TilaTeqilla
ja mam krótkowzroczność ale bez astygmatyzmu jakoś nie ma u mnie takiej różnicy być może ze względu na dużą wadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnicaaaaaaaa
na prawde nie widzisz zadnej roznicy? tez mam spora wade. tzn na prawe oko mniejsza na lewe wieksza i na obu oczach przy ucisku nastepuje poprawa widzenia.. chyba musze spytac sie kiedys okulisty ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie o to chodzi
że gałka po prostu zmienia kształt pod wpływem ucisku? To tak samo jak z mrużeniem oczu- normalnie w krótkowzroczności promienie skupiają się przed siatkówką, kiedy mrużysz oczy, gałka "skraca się", promienie ogniskują się na siatkówce i widzi się wyraźniej. Może podobnie jest z tym uciskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalezy się zastanowić
jaki jest mechanizm widzenia?Oko to układ soczewek, których zdolność skupiająca jest okreslona, przy ucisku zmieniasz parametry tych soczewek dlatego masz takie wrażenia. To tak najprościej mozna wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TilaTeqilla
bo ja nie mam astygmatyzmu, może dlatego?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhg
superr545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnicaaaaaaaa
hmm moze jest tak jak mowicie, ze oko zmienia ksztalt... w astygmatyzmie galka oczna jest jak pilka do rugby a nie jak zdrowe oko - pilka pingpongowa. moze jak naciskam na oko, to bardziej staje sie kulą i jakby skraca się.... dziwne tylko ze tylko ja tak mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak mam. Nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tip

Bo śpisz na tym oku i je całą noc dociskasz w stronę nosa a jak nacisniesz i przesuniesz w strone ucha to wraca do normy....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J@a
Dnia 25.07.2011 o 17:40, Gość okularnicaaaaaaaa napisał:

mam do Was pytanie. w obu oczach mam krotkowzrocznosc, w jednym silny astygmatyzm... juz dawno zauwazylam, ze jesli palcem przycisne z boku delikatnie galke oczną, nagle zaczynam widziec 5 razy lepiej. obraz sie wyostrza i jest prawie idealny. czy tez tak macie i co to oznacza?

Każdy tak ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja swoją krótkowzroczność leczyłam w Optegrze w Łodzi i bardoz mi pomogli! udany zabieg, doskonała opieka - czego wlasciwie chcieć więcej. na prawdę jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×