Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasa z zusu

kiedy przychodzą pieniądze za macierzyński z zusu?

Polecane posty

Gość kasa z zusu

1 czerwca urodzilam synka, pod koniec czerwca złożyłam wszystkie papiery na macierzyński, babka w zusie powiedziala, ze wszystko jest ok i tylko czekac na pieniadze. mija juz miesiac i jeszcze nic nie dostałam, kiedy przychodza pieniadze z zusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wam powiem...
najpózniej 14 dni od daty za który jest ten zasiłek, czyli za czerwiec najpóźniej 14 lipca itp, nie koniecznie dostaniesz za 2 miś od razu, może byc tak że za czerwiec dostaniesz w tym tygodniu a za lipiec za dwa tygodnie. ja zazwyczaj dostawałam do 3 dni po upływie okresu za który przysługuje( oprócz 1 wypłaty bo ta jest zawsze opóźniona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_pokmnbr
ja też tak długo czekałam :( Jeden cały miesiąc byłam bez wypłaty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dilunkaaa
Ja niedługo rodzę i chętnie się dowiem, jakie dokumenty trzeba złożyć w ZUSie i jaki jest czas na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detralexiarka
tez mnie ciekawi jak to sie zalatwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasa z zusu
do macierzynskiego potrzebny jest wam akt urodzenia dziecka, druczek,który musi wypełnic ksiegowa z waszej firmy, oraz dodatkowo druczek z nr konta bankowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, bo ja nic w ZUSie nie załatwiałam. Pieniążki mi przychodzą co miesiąc jako przelew z mojego zakładu pracy (tak jak pensja, czyli na koniec miesiaca). Rozumiem, że po prostu moja firma to sama załatwiła w ZUSie i sama się z ZUSem rozlicza jakoś. Ale dlaczego Wy dziewczyny musicie to robic same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dostałyście jakieś pismo z ZUS o przyznaniu zasiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, mam takie pytanko koniec listopada zaniosłam wszystkie potrzebne papiery do urlopu macierzyńskiego, ale jeszcze nie dostałam kaski.. kiedy je dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam bardzo miała usunąć dziecko? Nie każdego stać żeby oszczędzać! Zastanów się co piszesz. Gdyby nie dzieci które się rodzą nawet w Najbiedniejszych rodzinach to nie miałbyś za co żyć na emeryturze. Gdyby każdy czekał aż będzie spokojnie go stać na życie i dziecko to wogole w tym kraju nie byłoby urodzeń. Zasiłek 77 zł, na co? Pieluchy mleko? Nawet na to nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam taki problem ze zawsze dostawalam macierzynski max do 26 dn miesiaca a teraz nadal nie dostalam i nie wiem kiedy jest ten ostateczny termin kiedy pieniazki powinny przyjsc. a tak nawiasem mowiac to mnie tez nie starcza , moz tez zarabia ale i tak wszystko wyliczone nie da sie odlozyc bo jak sa jakies dodatkowe pienadze to np buty sie psuja i nowe trzeba albo co innego i tak w kolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znoszę znieczulicy ludzkiej. Nie każdy zarabia kokosy by móc oszczędzić "10 000 zł"-są inne wydatki na bieżąco - tak jak w mojej sytuacji spłata raty kredytu hipotetycznego i opłaty (a mój mąż pracuje akordowo i wynagrodzenie dostaje w dwóch częściach, najpierw podstawę do 10 dnia miesiąca a potem akord do 20 a rata kredytu do 10 a opłaty wszelkie do 15 i z pensji podstawowej nie starcza na ich opłacenie) . ZUS kiedy to wypłatę wynagrodzenia przejmuje - powinien brać pod uwagę, że niektórzy Polacy żyją z miesiąca na miesiąc i dla nich brak 1 pensji wiąże się z długami, zaległościami w płatnościach. Dla mnie jak piszą, że do 30 dnia od złożenia poprawnego wniosku w ZUS-ie powinni wynagrodzenie wypłacić to pieniążki powinny być, bo ja tak się nastawiłam i opłaty porobiłam w październiku, zakupy zrobiłam na listopad a ja nie mam za co kolejnych zrobić opłat, bo już zalegają mi z dwoma wypłatami za październik i listopad. Co do wypłaty za macierzyński to rzeczywiście, ja wyprawkę przygotowywałam do października z oszczędności bo wiedziałam, że tysiąc złotych, które dostaje się z ZUSu to za mało i czekam na swoje zaległe wypłaty, by móc opłacić bieżące wydatki i dalej kontynuować wyprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheFlame
Zabawne..jak ktoś kto zarabia np. 1200zl i mąż 1600 a nawet te 2000 ma oszczedzic te 10 tysi? Dziewczyno walnij się w łeb! Może twój mężulek zapieprza w niemcowni albo gdzieś na wyspach, albo grzeje ciepło du*e przy biurku. Samo mieszkanie niejednych wynosi 1200zł czynsz! to jest jedna wyplata. a gdzie opłaty, jedzenie....masakra nie rozumiem ludzi!!!! Będzie siedziec i krytykowac kogos kto czeka na kase , która mu sie należy, bo sama ma mozliwosci by miec więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola
Ja urodziłam w lutym . Mamy czerwiec i jeszcze nie dostałam macierzynskiego. Za każdym razem otrzymuje odpowiedź, ze mój wniosek jest w opracowaniu a jak mija 30 dni i jest termin wypłaty do wychodzi do mnie jakieś pismo , ze np. Pieczątka jest w niewłaściwym miejscu i czekać kolejne 30 dni. Za kilka dni znowu mija ten termin .może wreszcie wyplacą. POZDRAWIAM I POWOSZENIA W WALCE Z ZUSEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo. Corka urodzilaa zie ww maju, do dziis.nie dostalam wyplaty, ANI ZADNEGO LISSTU. Dzwoniac do nich ostanio uslyszalam, ze byli na urlopiw, ze dostane w ten.czwartek (nie.dostallam) lub nastepny. Czekamm tydzien i.kieruje sprawe do sadu, bo to kpina jakas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Ty nie wiesz ze masz dwa tygodnie na dostarczenie wniosku o urlop macierzynksi i teraz ci jakis procent obetna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 dni od daty porodu jest na dostarczenie dokumentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaa :)))

Witam 🙂

mam pytanie urodziłam 26 listopada do 25 listopada miałam l4 od ginekologa bo 25 miałam sie zgłosić na CC i dziś Dostałam wyplate dużo mniejsza niż co miesiąc 😞

moje pytanie brzmi jak oni to płacą? 

do 25 mam wypłacone za l4 od pracodawcy?  A od 26 juz wypłaca mi ZUS bo juz jestem na macierzynskim? 

dodam ze papiery mam złożone 🙂

mam sie spodziewać jeszcze pieniążków za te 5 dni z listopada?  

sama juz nie wiem co myśleć zobaczylam wyplate i sie zalamalam 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×