Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość panpsycholog

Rodzice uwaga na sekty

Polecane posty

Gość panpsycholog

Uwaga-mówię do matek, których dzieci wpadły w sidła przeróżnych najczęściej głoszących Apokalipsę sekt. Scenariuszy końca świata może być wiele. Jednym z nich jest ten umieszczony na stronie internetowej http://formlinkus.com/news0042.php Nie wiem czy jakaś sekta jest autorem tej witryny, ale straszenie globalną katastrofą kojarzy mi się z działaniem sekty. Przepraszam jeśli komuś się narażę. Myślę, że warto zajrzeć na tę stronę po to aby poznać niektóre wizje końca świata, bo wroga należy poznać. Jak racjonalnie rozmawiać z dziećmi wpadającymi w ręce apokaliptycznych sekt. Niech ta strona internetowa będzie tylko przyczynkiem dyskusji na ten temat. Recepty na emocjonalne odzyskanie dziecka może być wiele. Jedną z nich jest pokazywanie ofierze filmów i zdjęć młodszych lat i pielęgnowaniu wspomnień z czasów kiedy córka czy syn miał lepsze relacje z najbliższymi. Sekty te relacje najczęściej osłabiają lub całkiem niszczą. Ja osobiście proponuję przemówienie do rozsądku przy pomocy pewnej legendy. Otóż dlaczego dziś hucznie obchodzimy imieniny Sylwestra. Dlatego mianowicie, żw roku 1000 n.e. ludzie sądzili, że w nocy z 31 grudnia na 1 styczna 1001 roku n.e. nastąpi koniec świata. Gdy nic nie nastąpiło ludzie zaczeli się bawić z radości. Tradycja Sylwestra trwa do dzisiaj, a różne sekty głoszące apokalipsę robią to do dziś i nic nie następuje. Niekiedy spotyka się pseudoracjonalną argumentację, że coś przewidzieli jacyś naukowcy. To jest pseudoracjonalne, bo żeby praca naukowa mogła być uznana za głoszącą prawdę to konkret naukowiec musi się pod tym podpisać, jego praca musi być recenzowana przez niezależnego naukowego recenzenta. Jeśli więc Wasze dziecko będzie powoływać się na jakichś naukowców to zapytajcie jakich. Czy podadzą swoje prawdziwe dane do publicznej wiadomości ryzykując kompromitację w swoim środowisku jak w danym roku się okaże, że nic się nie stało. Pozdrawiam i życzę szczęścia Waszym dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×