Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marianna pe

projekt domu...budowa

Polecane posty

Fruzia 79 Od razu się pochwalę, że z mężem również budujemy Grację Małą, jednak nie obyło się bez przeróbek :) Zacznę od tego, że zrezygnowaliśmy z pomieszczenia gospodarczego - dzięki temu mam duży wiatrołap. Mamy piwnicę, w której jest piec itd. Zrezygnowaliśmy również ze spiżarki dzięki czemu mam większą łazienkę w której zmieści się prysznic. Kuchnia również została lekko powiększona i ma teraz 12m. Zawsze chciałam, alby w mojej kuchni stał stół ma mni., 4 osoby, dlatego kuchnia została zamknięta na salon i jest naprawdę ustawna :) Zapomniałam dodać, że w piwnicy zrobiliśmy spiżarkę :) Jestem ciekawa na jakim etapie budowy jesteście z mężem (?) Trzymam kciuki za udane prace i jak najszybszą przeprowadzkę do swojego miejsca na ziemi (;;;; Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze? Ja osobiscie wolę taki dom http://domywzieleni.pl/projekt/datanello-2/ ja zarwcam uwagę na wygląd zewnętrzny bardzpo mój mąż na ergonomię i oszczędność i wspólnie wlasnie wybraliśmy ten projekt domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arendelka
Mi w oko jakiś czas temu wpadły projekty z https://www.domywstylu.pl/domy-wielomieszkaniowe/ Zastanawiam się nad zamówieniem projektu i budową takiego domu. Obecnie mieszkamy w 10 osób w jednym domu, trochę jest ciasno. Myślę że dom wielomieszkaniowy świetnie by się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszMaly1986
Witam was, poradzcie mi od czego zaczac budowe? Najpier kupic projekt czy działke? jakie sa etapy budowy? projekt już wybrany z dom.pl ARX D92 - Marlena CE, tylko nie wiem od czego zaczac. Dajcie mi cynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Projekt domu razem z wykończeniem wnętrz przygotowała dla mnie firma http://elementalstudio.pl/ która ma na swoim koncie wiele prestiżowych realizacji. Cenię sobie skrupulatne podejście do szczegółów i detali, które w połączeniu całość dają naprawdę świetny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Projekt mojego domu powierzyłem firmie www.novotech.com.pl i mogę ich polecić również wam. Są dużą, profesjonalną firmą, która zatrudnia świetnych fachowców. Projekt mojego domu był bardzo dobry. Działają na terenie całego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulupka
u Nas mój mąż projktował dom sam, używał systemu ArCADia BIM dzięki temu programowi można samemu stworzyć kompleksowy model budynku więc od podstaw można zaprojektować dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grunwaldka
a teraz możńa w promocyjnej cenie kupić ich systemy, bo teraz jak się zdecyduje na zakup ich produktów za 6 000zł netto, płaci się tylko 1 500zł netto, więc jest to spora oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol83
Ale warto dodać, że Arcadia to programy dla profesjonalistów - inżynierów i architektów. Zwykłemu "śmiertelnikowi" trudno będzie samemu zaprojektować dom za pomocą tego systemu. Niemniej, oprogramowanie jest warte polecenia ludziom wspomnianych branż - bardzo dobra jakość w rozsądnej cenie. Dość często mają też promocje na zakup ich programów, dlatego warto śledzić stronę producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mo_nika29
Dlatego "zwykłemu śmiertelnikowi" najwygodniej będzie wejść na jakieś fajne duże biuro, np. www.dom.pl i wybrać coś z gotowców. 20 tysięcy projektow, nie wierze, że nie da się znaleźć czegoś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takich firm z projektami jest wiele. My budujemy pod Sycowem według Murator EC317a Dom oszczędny - wariant I (z rekuperacją) z niewielkimi zmianami kosmetycznymi. Szukaliśmy długo i ten okazał się strzałem w dziesiątkę ;). Co najważniejsze dom będzie ciepły i świetnie doświetlone wnętrza. Zdjaemy sobie sprawe z kosztów okien, ale zamierzamy skończyc budowe na jednym domu, więc muisi byc on przemyślany. Tam też są graficzne wnętrza przedstawione: https://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-oszczedny-wariant-i-z-wentylacja-mechaniczna-i-rekuperacja,3202,0%2C0.htm?knd_1=&gd=&pz_1=&pz_0=&k_1=&k_0=&web_0=&web_1=&knd_0=&v=1&wsk_1=&wsk_0=&p_0=&p_1=&a=&c=&wk_1=&wk_0=&q=ec317&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&wo_0=&sd=#galerie A programy do planowania domu... jak nie masz uprawnień to tylko sobie mozesz pobawic się a i tak potrzebny będzie architekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadekk
ja jak projektowałem swój dom to zacząłem od podstawa czyli od wstępnej dokumentacji technicznej, rzutów, przekrojów i elewacji, korzystałem z systemu ArCon 20, system posiada prosty w obsłudze i intuicyjny interfejs także miło się korzysta i system jest naprawdę bardzo pomocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Projekt mojego domu wykonała firma www.pracowniasquare.pl i mogę wam powiedzieć że zgłoszenie się do nich było świetną decyzją. Wykonali dla mnie bardzo dobry projekt domu. Mają w tym duże doświadczenie, więc polecam ich wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomm202
@tadekk - ArCon 20 mega mnie zaskoczył, to świetny program. Fakt - wymaga fachowej wiedzy, ale jak ktoś ją już ma, to obsługa go, to już bułka z masłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość David202
Jak zna się temat, to nie ma żadnego problemu z obsługą programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_Rzyna
Ja bym nie szalała z programami, jeśli ktoś się na tym nie zna. Zwłaszcza, że jest tyle tanich projektów. My zamówiliśmy w pracownia-projekty.dom.pl i nie żałuję. Architekt adaptacyjny poprawił to co chcieliśmy i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figurantt
ja korzystam z firmy ArCADia mam system ArCon 20 mogę projektować budynki pod w fotorealistycznej wizualizacji z opcją spaceru w czasie rzeczywistym po zaprojektowanym obiekcie i jego otoczeniu, można za pomocą niego tworzyć projekty architektoniczne, któe zawierają wstępną dokumentację techniczną, rzutóy, przekroje i elewacj****ardzo mi się przydaje na codzień, jest łątwy w obsłudze więc każdy spokojnie sobie znim poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem ciekawe projekty ma http://gamebodom.pl co ważne domy są ekologiczne i ekonomiczne ich koszty utrzymania nie są wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomm202
@figurantt - dużo zapłaciłeś za ArCON'a? Jak się na tym pracuje tak na co dzień? Jak jest ze stabilnością? Jak z pomocą techniczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda4

U nas w domu zainstalowalismy panele fotowoltaiczne z firmy oze-biomar. Jestesmy z nich bardo zadowoleni, są super jakościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×