Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marianna pe

projekt domu...budowa

Polecane posty

Obydwa projekty przypadły mi do gustu, szczególnie jeśli sie je wykończy tak jak proponuje to biuro. Kardamon: - prysznic na parterze raczej nie zmiesci się - tam jest przeciez bieg schodów! a nawet ja sie wcisnie na siłę (nie mam wymiarów) to będzie średnio wygodnie, a i para wodna bedzie sie skraplać pod niskim sufitem :( mam tak w bloku (podwieszany sufit z halogenkami) i jest pleśń pomimo sprawnej wentylacji (dobrze, ze mieszkanie wynajęte ) -brak pralni na gorze, a tam właśnie jest moim zdaniem najwygodniej -duzo balkoników, 2 w lukarnach-tanio nie będzie - jednostanowiskowy garaż proponowałabym przeprojektować na 2 stanowiskowy +ładna bryła :) szczególną sympatia darzę okna narożne w kuchni +sensowny, klarowny plan bez załomków i zbędnej powierzchni na komunikację, aczkolwiek wysoką część poddasza zajmą schody +spory wiatrołap +pom gospodarcze- duze i sensowne Tulipanowiec: -garaz jw. -/+spizarnia, tak potrzebne miejsce w domu- powinno byc mozliwie chłodne, a tu przylega do kominka :( na zgrzewki mleka i mopy odpowiednie miejsce, ale juz na przetwory i warzywa - nie bardzo :( +/-łazienka ustawniejsza, ale ciemna +jeden komin mniej +pralnia i 3 garderoby na gorze! luksusy :) -balkoniki jw., ale już bez lukarn :) +bryła jw. chociaż jest skromniejsza, ale lepiej wydać na powierzchnie, niż lukarny +plan jw. +wiatrołap również dość spory i pojemny, jako śluza pomiędzy częścią mieszkalną, a garażem- wystarczajacy. Nie będzie niestety pod ręką zlewu gospodarczego przy wejsciu, za to z praniem nie trzeba bedzie latać po schodach Generalnie wybrałabym dom pod tulipanowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe
ruda dzięki za opinię projekty nowe.. obejrzałam fotki i poczytałam forum http://archon.pl/projekty-domow-forum/571 🌼 raczej wybiorę tulipanowiec zmiany..tak! ważne - 1 garaż wystarczający, dół w sumie funkcjonalny, łazienka z natryskiem i okno... mam jednak ...jakieś ale co do wykuszu, duzo tych okien, inżynier radzi tak! bo dogrzanie domu i jasno...wiadomo muszą być rolety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okno w łazience- ok, ale musi byc przemyślane (żeby goscie czekajacy na otwarcie drzwi nie mieli wgladu do tego pom i żeby nie zepsuło bryły) Duża ilosć okien- częsciowo warto je zamienić na fixy (nieotwieralne)- tańsze, a i tak wszystkie można umyć z zewnatrz, cieplejsze, a otwierac wszystkich poza myciem i tak nie bedziecie. Czy ilość okien będzie korzystna zależy od waszego trybu życia- czy lubicie słońce, jaka jest strona swiata, czy zniesiecie upały na rzecz przyjemnego ciepłego słońca jesienią? Bardzo lubie zachodnie słońce i pomimo, że jest goraco latem, chciałabym by w przyszłosci kuchnia i salon wychodziły właśnie na tę stronę swiata. Dla kogoś innego swiecace w oczy słońce po południu jest męczace- to indywidualna sprawa. Nie radziłabym jednak likwidować lub zmniejszać ich drastycznie - dom straci nowoczesny charakter i będzie jak każdy inny klasyk, a szkoda by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż to jest juz zupełnie inna para butów: 3 razy mniejszy, parterowy, inaczej rozplanowany w kwestii stron świata (salon od frontu, a nie od ogrodu), bez garazu tyle tylko, ze ma tez okna narożne. Troche nie bardzo mozna porównać...wejscie do kibelka przy kanapie (krepujące), mało pom gosp- ale domek malutki i trudno oczekiwać, zeby połowę przeznaczono na pralnie i składzik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niespełniona piosenkarka
Dla mnie ten pierwszy domek odpada. Drugi zdecydowanie bardziej ciekwaszy.decyzja należy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe
Tytuł: Projekty domów ARCHON+ Dom pod tulipanowcem www.archon.pl Opis: "Dom pod tulipanowcem" jest dowodem na to, że możemy liczyć się z kosztami budowy, a jednocześnie mieć atrakcyjny, nowoczesny dom. Prosta, zwarta bryła bez lukarn pozwala zmniejszyć koszty budowy, natomiast wysoka ścianka kolankowa, minimalizacja komunikacji, duże przeszklenia pozwoliły osiągnąć bardzo wygodne, przyjazne i efektowne wnętrza. Na podkreślenie zasługują przewidziane w projekcie miejsca na szafy wbudowane, półki - te rozwiązania z pewnością doceni każda Pani http://wideo.pmazury.pl/156740/projekty-dom%C3%B3w-archon-dom-pod-tulipanowcem-wwwarchonpl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe
zakochałam się w domku pod tulipanowcem dla mnie prawie idealny na dole powiększę łazienkę, aby weszły drzwi do natrysku/ o spiżarkę/, a tę przeniosę pod schody na górze kilka zmian - likwidacja okien dachowych, po jednej kwaterze drzwi balkonowych - przeniosę łazienkę ponad dolną/1 pion kanalizacyjny/i w 7 widzę pokój kąpielowy z wanną na środku i podłogą z drzewa egzotycznego, zawsze marzyłam o dużej łazience z balkonem! - w 9 pralnia i obok garderoba... ...powinno być wygodniej z tymi zmianami... -6 powiększę do 16 m + garderoba i tu planuję sypialnię nad garażem będą dwa pokoje :P dół; zachwyca mnie wykusz i wiadomo rolety zewnętrzne potrzebne elewacja w szarościach i popielach ...koszty wzrosną, bo planuję wylanie płyty? i dodatkowo strop betonowy na poddaszu, ocieplenie i dachówka..nie chcę pękających regipsów! ..dylematy czy kominek z płaszczem wodnym? rekuperator? wydatki rzędu 30 tys. i czy to zda egzamin? ogrzewanie - piec gazowy dwufunkcyjny, bez podłogówki, nie mam zamiaru grzać podłogi, a ceny energii rosną...dziś podawali,że energia wzrośnie o 1/3 / unijne opłaty/ to tyle na dziś... działka jeszcze nie zmierzona, bo leje jak z cebra od 3 tygodni, więc tylko komputerowo planuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe
oglądam, oglądam i nic nowego mi się nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe
dalej oglądam i nie mogę się zdecydować będziemy jednak rysować , bo gotowce zawierają sporo błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fruzia79
My mamy projekt od http://www.dobredomy.pl/ i nasz żadnych błędów nie zawierał. Też nie mogliśmy się zdecydować , który projekt wybrać w końcu to bardzo ważna decyzja. Ale końcem końców zdecydowaliśmy się na projekt Gracja Mała. Teraz budujemy i czekamy na chwilę kiedy będziemy mogli się wprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba ten pierwszy fajniejszy :) Zanim się zdecydujecie na jakis dom to zajrzyj jeszcze na strone http://md-projekt.pl/ albo się skontaktuj z nimi, tez robia fajne i ciekawe projekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiałam się nad zatrudnieniem osoby, który mi mój wymarzony dom zaprojektuje ale taniej będzie przejrzeć i kupić gotowe projekty domów :P Ładne domki w przyzwoitej cenie są na stronie http://marpat.pl/. Jeśli ktoś jest zainteresowany może zerknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swój dom projektowałam z firmą Eran :) od razu zajeli się wszelkiego typu instalacjami i certyfikatami. Polecam fachowców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My bardzo dobry i profesjonalny projekt dostaliśmy od http://www.pracowniaprojektowawroclaw.pl/ dobrze, że firma brała pod uwagę nasze wytyczne,bo z tego co wiem z różnymi „profesjonalistami” można się spotkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinkaU
Zależy jeszcze jak duży dom chcesz postawić. Z tego co ostatnio się orientowałam to tutaj http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-parterowe/ sa bardzo ładne projekty domów i nie takie drogie. W ogóle zauważyłam że teraz sporo osób decyduje się na postawienie domu parterowego, bo jest to dużo tańsze niż postawienie piętrówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jednak piętrowe domy mają swój urok. ja kilka lat temu zdecydowałam się na dobudowanie piętra, bo właśnie na parterze zaczęło brakować miejsca... przyznam, że na początku owszem miałam trochę wątpliwości, ale teraz już absolutnie nie wyobrażam sobie, że miałabym nie skorzystać z pomocy pracowni http://www.myip.pl/. dobrze trafić na takich specjalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy po inspiracje do ART DECO ;) Bogata oraz ciekawa oferta firmy ART DECO powinna zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta. W ofercie posiadamy najwyższej jakości meble wykonane w 100% z litego drewna sheesham oraz mango. W sprzedaży posiadamy również wysokiej klasy biokominki. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego. :) www.meblekolonialne.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajne projekty. Tarasy - bajka, mój taras to latem dodatkowy pokój, człowiek nic innego nie robi, tylko przesiaduje na zewnątrz. Plusy mieszkania na wsi :) Teraz planuję wymianę mebli ogrodowych, i chociaż mąż radzi czekać do wiosny, to ja się zastanawiam nad http://ogrodolandia.pl/ bo znalazłam tam fajny przeceniony komplet z metalu na moją kieszeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plejas12
Projekt domu kupowałem od archido . Naprawdę świetna firma zajmuje się sprzedażą projektów domów jak i różnych budynków . Posiadają w swej ofercie projekty kilkudziesięciu pracowni projektowych z całego kraju. Właśnie to skusiło mnie do podjęcia z nimi współpracy . Skusiłem się na ten projekt http://www.archido.pl/projekty-domow/2493-lk1151.html mały przestronny domek,taki jak poszukiwałem . Uważam że jest to jedna z lapszych firm tego typu w Polsce :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się srednio podoba ten projekt szczerze mówiąc, nie lubie takich gotowcow, bo nie możesz sobie wybrac dokladnie wszystkie jak chcesz, jak jedno będzie pasowalo to drugie będzie zle. Ja bym polecala tutaj www.pracowniaprojektowawroclaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Architetto
Projektuj z Architetto Wspólnie z nami zaprojektujesz nowoczesne, stylowe i funkcjonalne wnętrza: mieszkalne, biurowe, użyteczności publicznej. Nie ma wyzwania, którego się nie podejmiemy. Wraz z Architetto odmienisz wnętrza nawet bardzo starych mieszkań lub domów i zaprojektujesz restauracje nawet w nietypowych przestrzeniach. Martwisz się o dokumenty? Spokojnie – zadbamy o wszelkie procedury zmiany sposobu użytkowania miejsca. Przygotujemy dla Ciebie kompletną dokumentację projektową, sporządzimy drobiazgowy kosztorys i zadbamy o dobór wykonawców. Możesz być pewny, że Twój projekt zostanie zrealizowany w 100%! Z nami taniej! Aby ułatwić wierną realizację projektu, współpracujemy z wieloma producentami. Dzięki temu umożliwiamy Ci zakup ich materiałów za naszym pośrednictwem, po niższych cenach! Zespół Architetto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola878a
Projektów... dobrych projektów można dziś znaleźć dużo. Proponuję przejrzeć kilka opcji. Ja się zdecydowałam na projekt z katalogu http://www.mgprojekt.com.pl/, bo projektują domy w oparciu o naprawdę nowoczesne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×