Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem co wybrac :/

szczepienia na poczatku 2miesiaca zycia

Polecane posty

Gość nie wiem co wybrac :/

pytam doswiadczonych mam jak to z tymi szczepieniami 4sierpnia idziemy juz do przychodni sie szczepic pediatra mowil ze pomoze podjac decyzje tego dnia jak przyjdziemy , ale te szczepionki kupuje sie od razu w przychodni no i mam wrazenie ze ona bedzie naklaniala do tych najdrozszych zeby przychodnia sobie zarobila heh jak wy szczepilyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaIzmartwionamama
poradź się pediatry z innej przychodni, poczytaj w necie, ja szczepiłam infanrix hexa - zero powikłań, szczepionka kupiona w aptece kwiaty polskie- tu taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bligalim
ja szczepiłam dziecko szczepionką skojarzoną i nic mu nie jest, przychodnia nie zarabia na tym bo jak ostatnio byłam na szczepieniu to zabrakło im szczepionek i wysłali męża do apteki i zapłacił za nią tyle samo co w przychodni. Opinie są różne czy szczepić skojarzonymi czy nie. Decyzję musisz podjąć sama, czy stać cię i czy chcesz żeby dziecko miało 3 wkłucia czy 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalkulatorex
niezaleznie od tego czy ktos zarabia na tych szczepionkach czy nie, to napewno te skojarzone nowszej generacji są lepiej skonstruowane - raz, ze zawierają lepiej oczyszczone antygeny a dwa, że jesli jest skojarzona no to oczywiste jest, ze mniej substancji konserwujacych i adiuwantow bedzie podane dziecku - bo tylko raz w jednej szczepionce a nie trzech, prawda ? pomijam kwestię wkłuć, co tez dla niektorych rodziców jest sprawą istotną, by dziecku oszczedzić. Ja na twoim miejscu kierowalabym się zawartością rtęci. Skojarzone jej nie zawierają, natomiast jesli chodzi o wzw b - no to najwiecej rtęci zawiera euvax b, potem engerix (mniej, ale jest obecna). nie ma rteci w hepavax gene t. Moja corka nietety byla szczepiona w pierwszej dobie euvaxem, a w 6 tygodniu engerixem, ale niestety nie bylam wtedy jeszcze zainteresowana tematem. Gdybym dzisiaj miala szczepic to napewno wybralabym hepavax gene t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shgbz
Odpowiedzi naw swoje pytania znajdziesz w raporcie o szczepieniach http://linkbaby.pl/raporty/ (na samym dole strony). Większość szczepionek z kalendarza szczepień jest finansowana przez Państwo. Dopiero jeśli chcesz czepić dodatkowymi np. na pneumokoki czy rotawirusy musisz wykupić szczepionkę. Płaci się także za szczepionki podawane "w jednym zastrzyku" - zamiast w trzech. Zajrzyj do tego raporu naprawdę warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalkulatorex
przepraszam, podalam zla informacje. hepavax zawiera 0,01% rteci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama26
szczepisz albo za darmo i masz więcej wkłuć albo szczepionką 5w1 - zamiast 5 masz 1 wkłucie plus dodatkowo 1 wkłucie ma zółtaczkę teraz i jedno jakaoś koło 7 m-ca u mnie to koszt 130zł albo 6w1 - masz zawsze 1 wkłucie - koszt u mnie ok 200zł ja szczepiłam 5 w 1 - małemu po żadnej szczepionce nic niebyło możesz zapłacić w przychodni za szczepionkę lub wsiąść recepte od lekarza i kupić w aptece - ja kupowałam w przychodni - wiem że ją dobrze przechowuję i jest z dobrego źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co wybrac :/
nie chodzi o to ze chce zaoszczedzic na szczepionkach, oczywiscie wole zaplacic a zeby dziecko mialo mniej wkluc tylko jestem zdania ze nie zqawsze wszystko co drozsze jest lepsze , boje sie troche szczepionek tych 5 w 1 itd ale skoro nie bylo zadnych komplikacji... no ogolnie slyszalam o goraczkach wymiotach itd po tych szczepieniach . nie bardzo moge wszystko dokladnie napisac bo maly mi kweka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co wybrac :/
mi tak mniej wiecej pediatra przedstawial i jakies 3 dawki są ktorejs ze szczepionek i kazda z tych dawek to 350,- , ogolnie podawala mi jakies takie ktore sie robi raz pozniej drugie daki za jakis czas chcialam zeby mi to ropzpisala ale powiedziala ze wiecej powie jak juz przyjdziemy na szczepienie... a ja nie moglam notowac bo mialam dziecko na rekach a wozek za drzwiami :/ tak wiec jakiews dziwne inf mam niekompletne i pomieszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×