Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość papryczkaaa

Macie już paprykę na ogródku ?

Polecane posty

Gość papryczkaaa

Mam paprykę w gruncie,bez folii owoców sporo ale wszystkie zielone :/ a sadziłam żółtą i czerwoną. Paprykę sadziłam w tym roku po raz pierwszy i dlatego nie wiem,kiedy papryka dojrzewa ? W którym miesiącu zbiera się ją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lijlvcij
Mam tak samo jak Ty. Miałam mieszankę papryk słodkich (żółta, czerwona, fioletowa). Owoce na krzakach są, ale nie wybarwione. Żółte nie są żółte jak słoneczko ;), a jak cytryna i widać, że to nie jest ich właściwy kolor. A reszta jest zielona, czyli jeśli nasiona były ok, to owoce powinny się zrobić czerwone i fioletowe. Ja mieszkam na Mazowszu i u nas cały prawie lipiec był deszczowy. Przez to, że tak lało i było mało słońca, one nie dojrzewają szybko. Z tego co wiem papryki lubią ziemie mokre, żyzne, ale i dużo słońca. A tego im brakowało. A kiedy się zbiera? Nie wiem, pewnie teoretycznie już, ale praktycznie chyba jeszcze nie ta pora :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaaa
Ja mieszkam na zachodzie ale i u nas w lipcu było zimno,dużo deszczu i mało słońca.Może jednak te papryki jeszcze nie dojrzały ? Może nie czas zbiorów jeszcze ? Sama nie wiem co robić zbierać zielone czy dać im jeszcze trochę czasu. Liczę na to,że ktoś obeznany w temacie coś doradzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
na paprykę jest jeszcze za wcześnie, tym bardziej, że jest posadzona na gruncie jesli zacznie ona zmieniać barwę z zielonej na "czarną", to będzie już oznaką, że dojrzewa i lada moment nabierze koloru czerwonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciepliwosci
jeszcze troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaaa
Tak myślałam właśnie,że jeszcze trochę z tą papryką trzeba poczekać ;-) Widzę,że są tu doświadczeni ogrodnicy a kiedy właśnie są zbiory papryki ? Tak mniej więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaaa
Jak teraz u Was z papryką ? Ja mam piękne ale wszystkie zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W ogrodku, a nie
na ogrodku sie mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaaa
Przepraszam, w ogródku :-) Tak myślisz Miss Ukraina ? Hmm to ile będziemy czekać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×