Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zrobilam bitki

ile zazwyczaj macie jajek w domu?

Polecane posty

Gość zrobilam bitki

wiem, ze to dosc dziwne pytanie ale jestem maniaczka jajek a wlasnie okazalo sie, ze nie mam jajek w domu i pomyslalam, ze zapytam ile zazwyczaj macie jajek w domu:) ja co dwa tygodnie jezdze na wies po 80 jajek. zazwyczaj wystarcza a tym razem skonczyly sie dwa dni przed czasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz na tydzien kupuję albo 20 jajek w sklepie, albo 30 na wsi zwykle zostaje mi kilka z poprzedniego tygodnia, jak mam 30, to wystarcza na 2 tygodnie ida mi tylko raz w tygodniu na jajecznicę, i ew. w ciągu tygodnia raz na miękko albo do ciasta, 4 czy 5 jajek czy do mielonych no tak ok. 15-20 mi schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobilam bitki
kurcze u mnie jajka schodza strasznie szybko. ja jem na sniadanie 2-3 jajka, zalezy czy jem tosty czy jajecznice. przynajmniej 3 razy w tygodniu robie nalesniki, robie tez mielone, pieczenie rzymskie faszerowane jajkami, uzywam przypanierowaniu, uzywam do ciast, w sobote i niedziele zawsze z moim mezczyzna gotujemy mnostwo jajek na twardo i miekko i tak wsuwamy na szybko. jajka schodza u mnie szybciej niz chleb:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość około mnóstwo
no ale ja piekę torty angielskie, dużo tortów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to trochę niezdorowo, jeść tyle jajek a w tortach to masy czyli tluszcz do tego dochodzi... nie lubie tłustego żarcia i staram sie zdrowo odżywiac, więc we wszystkim staram sie zachować umiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ojciec (mieszkam z rodzicami) kupuje w pracy wiejskie jajka i zawsze mamy ich praktycznie całą półkę w lodówce :/ aż z ciekawości zajrzałam do lodówki i naliczyłam 58 jajek... nie wiem kiedy oni to zjadają, bo ja rzadko gotuje i zjadam jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srednio mi schodzi ok.15 jajek tygodniowo,w tym,ze czasami jest to 7-8,a czasem 15:) Ale zawsze mam zapad 10 sztuk w lodowce. Jajek nie jadam duzo,moze raz w tygodniu jajecznice,ale za to pieke po 2 ciasta w tygodniu,do kazdego po 4 jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobilam bitki
moe nie zdrowo ale jem tyle jajek od kiedy pamietam:) moja mama opowiadala, ze jako dzieciak potrafilam blagac babcie o jajka a ze wnuczce sie nie odmawia babcia gotowala:) nawet do szkoly zamiast kanapek bralam jajka:) juz tak 20 lat sie zywie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość około mnóstwo
ja ich nie jem, ja je piekę na zamówienie, poza tym tort je się tylko na wielkie okazje a te nie zdarzają się zbyt często, więc zad od tego nie urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
20 sztuk na tydzień,do schabu,ciasta,na miękko ,na twardo do sałatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie piszemy tutaj, ile komus oddajemy (np. w tortach :) ), tyko ile sami zuzywamy dla rodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo jajek to strasznie nie zdrowo ! :/ Ja nie jem dużo ;) Na trzyosobową rodzinkę kupuję 20 jajek wiejskich (na tydzien), i nawet zostają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strasznie dużo
Strasznie dużo zużywacie tych jajek! Ja na dwie osoby kupuję 10 jajek (wiejskich od "baby" na targu) raz w tygodniu, czasami dostaję od znajomych ze wsi to wtedy zazwyczaj 20 i mam na dwa tygodnie. Ciast nie piekę, mielonych nie robię, czasami tylko naleśniki. Więc zużywam te jajka głównie śniadaniowo na wszelkie sposoby. I uważam, że 10 na tydzień na dwie osoby to maks ile można zjeść, bo zaleca się chyba właśnie do 4-5 jajek tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nas jest troje i raz na tydzien jest jajecznica, to od razu te 10 jajek by poszło a czasem robi się jakąś sałatkę czy ciasto czy wlasnie mielone, naleśniki, klopsy czy inne jedzenie wymagające jajek 10 to za malo by dla mnie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zazwyczaj to
tylko dwa, u męża w worku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykle od 6 do 10 i to starcza na tydzień. Jak planuje coś upie to kupuje albo przywożę od mamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4424433
kupilam wczoraj ta całą tekturowa kwadratowa wytlaczanke, ale moje dziecie wpadlo na genialny pomysl zabawy, i wyjmując tekturke z jajami wszystko poszło w pizduuu na kuchenna terakote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24 jajka na tydzień
Jest nas 5 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
ja na 2 os,róznie nieraz 10 szt na miesiac nieraz jescze mniej. Do mielonych jajka nie daje od czasu do czasu nalesniki,panierowne piersi z kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupuje paczke 12 jaj ok. raz w tygodniu. a czasem starcza nawet na dluzej. wszystko na sniadania, bo nie pieke ciast i z reguly nie robie milonych lub klopsikow z jajem - dla 2 osob. strach przed jajami to juz przerzytek, spokojnie srednio 1 jajko dziennie jest jak znalazl. ok. 3 razy w tygodniu jem na sniadanie cos jajecznego (z udzialem jaj na twardo lub z patelni) czasem daje jajo do jakiejs salatki obiadowej. w weekendy robie przerwe od pozywnych sniadan, bo mozna spac do woli i nie isc do pracy, wiec wtedy tylko jogurt z musli. a jak w tygodniu nie poszlo za duzo jaj, to jakis ladny omlet na wczesny obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×