Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość przyszla mamaaaaa

jaki materac dla niemowlaka??

Polecane posty

My dla naszego malucha zdecydowaliśmy się na materac na zamówienie :) Z racji że miewa alergie potrzebowaliśmy wybrać sami odpowiednie materiały, ale mili Państwo z http://www.fabrykamateracy.info/ nam doradzili przy zakupie. Nie żałujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem nowoczesność tez w materacach o to że wiele mam jest przekonanych do pianek itp ale ja stawiam jednak na nature, ekologie, bez nadmiaru tworzyw sztucznych w zyciu maluszka. Zobaczcie u ilu renomowanych producentów wózków bo przebadaniu ich czołowych produktów stwierdzono rakotwórcze i toksyczne substancje ? Kto wie czy za chwile nie okaże sie co w tych nowoczesnych piankach serwujemy naszym maluszkom, jakie trucizny... Dlatego wole kokos i grykę, naturalne, zdrowe, bez chemii i trucizn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjatkowanoc
Hmmm powiem że tą wypowiedzią dałaś do myślenia... Trzeba poczytać o tej gryce i kokosie, bo może racja że co naturalne to bezpieczniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie to takie podejście ma sens. Teraz słyszałam że w parówkach jest azotyn sodu, niby do tej pory nic złego o nim nie mowili a tu podobno... powodować może białaczkę u dzieci więc parówki dla dzieci - nie wskazane.. te plastiki w wózkach jak piszesz, zabawkach .. ile zakazanych a ile po prostu nie przebadanych. No i w tym wszystkim faktycznie ciekawe czy te pianki sa przebadane. Bo kokos, ta gryka chociażby- to roślinki, bez dodatków... może faktycznie zdrowsze to. Swoją drogą nad tą gryką sie zastanawiałam swego czasu bo czytalam jakie ma pozytywne własciwości zdrowotne. Ja myślałam o lateksie ale teraz też przeczytałam że w materacach jest raczej lateks sztuczny, syntetyczny.. Więc - robiąc bilans plusów i minusów wychodzi że jednak te kokosy i gryki najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gryka i kokos. W komplecie dostaniecie robaki. Dbałam o materac, o łóżeczko. ALE. Czasem coś się wylało. Czasem przesiusiało. Można sobie cwaniaczyć, że materac bedzie zawsze suchy, wiecznie wietrzony i tak dalej. Ale wystarczy coś zaniedbać, a przy *****iwym dziecku nie trudno o to. Nam się zalęgły robaki. Tak, tak, robaki. Syn był pogryziony na udzie, boku i ręce. Długo się lekarz zastanawiał (i my) co mu moze być. Na nic nie był uczulony, zero zmian w kosmetykach, chemii w domu czy w żywieniu. A wysypka coraz większa. W końcu wyszło przy zmianie łóżka. MATERAC. Myślałam, że go spalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja proponuję zapytać w sklepie bezpośrednio sprzedawcę/doradcę np w sklepie internetowym https://materacnawymiar.pl, mają bardzo miłych i dobrych doradców i mają także materace dla dzieci w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy gryce nie ma co cwaniaczyć" , nie mozna po prostu zaniedbac , bo jak się zaniedba to mogą się zdarzyc problemy To wymagajacy materac, który właśnie po kazdej nocy trzeba sprawdzic a jak sie tylko zamoczy czy zaleje to wysuszyć koniecznie. Ja tak robie i robaków nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wprowdzaj ludzi w błąd!!!! Oczywicie współczuję bo nie fajna sytuacja ALE to kłamstwo co piszesz, ze kupując gryka kokos dostaje sie robaki. Ja jakoś kupiłam, mam od ponad roku materacyk z gryką i kokosem nie nie dostałam żadnych robaków !!! Sama sobie je sprowadziłaś nie dbajac o materac tak jak zaleca producent. Moje dziecko nie jest jakies szczególne, też nie raz przemókł mu pampers czy mu się ulało , ale wyczyściłam i wysuszyłam porządnie. Tak trzeba przy materacu z maturalnym wypełnieniem. I u mnei to działa, nie ma żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jak gryka zamoknie i mocno zawilgotnieje i jak tego sie nie wysuszy porzadnie to sie nie dziwie . ja sie ma materac gryczany to sa i plusy i minusy niestety , dziecko bedzie miec zdrowy kregosłup ale mama musi o materac dbac bardziej niż o pianke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam materac kokos- pianka-gryka i juz dość długo dziecko z niego korzysta. Żadnych problemów więc to nie u wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dbanie o materac a jednocześnie zaniedbanie czegos jakos mi się nie składa do kupy. Przy gryce niestety trzeba uważać bo to naturalne wypełnienie, ale albo zdrowie dziecka albo wygoda mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba bezpieczniej jednak kupić materac ze sztucznego tworzywa. My kupiliśmy Safety Smyk piankowy od Hildinga i nie ma problemu z higieną, ma dużą przewiewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukwinka
Materac taki powinien spełniać kilka rzeczy: po pierwsze powinien mieć zdejmowany antyalergiczny materac po drugie powinien mieć wszystkie odpowiednie atesty po trzecie dobrze jeśli będzie wykonany z pianki, która jest bezpieczna (szczególnie,że wiele tanich firm nie zwraca na to uwagi) Polecam szczególnie materace od Sembelli: http://sembella.pl Mamy jeden w sypialni, jeden w pokoju malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka pianka jest bezpieczna a jaka niebezpieczna? To wszystko przeciez jest sztuczne.. nie wiemy jaka chemia i jak dziala na organizm. A naturalne wypełnienie sprawdzało sie i naszym prababciom i babciom, jakos bardziej wierze mimo wszystko w gryke czy kokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia8932
Moim zdaniem najlepszą ofertę znajdziesz na stronie http://materacyk.pl/ Są tam materace specjalnie przystosowane dla każdego niemowlaka i wybierasz sobie taki, który najbardziej Cię zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co sądzicie o materacu lniano konopnym...zdecydował się ktoś na taki? Jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupowaliśmy przez internet, naiwnie wierzyliśmy opiniom ale tym razem się na tym nie przejechałam, jeśli wszystko jest opisane, są certyfikaty itp to można założyć, że dostanie się to co obiecuje sklep. Kupiliśmy zwykły materac z pianki bez żadnych większych udziwnień, może tylko takim udziwnieniem był kształt (lekko uniesione brzegi-to jest spoko bo przynajmniej można oderwać wzrok od dziecka). Nie pamiętam dokładnie nazwy, wiem, że Smyk i że firma się nazywała Hiding czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katieee
Ja zamówiłam taki materac z tej strony: https://senpo.pl/materac-safety-smyk/ Jestem bardzo zadowolona. Nie ma chińszczyzny. Materac idealny dla mojego brzdąca. Dużo szukałam i na wielu sklepach polecają. Ceny wszędzie te same tylko ceny za kuriera różne. Tutaj darmowa wysyłka. Kurier przyszedł 2 dni później. Ale ilu ludzi tyle opinii :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie interesuje materac ale dla małego alergika, polecono mi ich http://materacyk.pl , pooglądała, poczytałam i jest w czym wybierać, a opinie mają bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupilam gryka pianka kokos 10 cm grubosci. jesli chodzi o gryke to kolezanka powiedziala mi ze moga tam sie zalegnac malutkie robaczki jesli byl zle przechowywany na magazynie w sklepie i teraz troche sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to nawet nie wiem z czego jest materac naszego dziecka - pierwszy lepszy kupiłam w Ikei. A mały...i tak śpi z nami :p na naszym materacu (też zresztą z Ikei :p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam gryka+pianka+kokos - jak będziesz o materac dbać i wietrzyć i uwazac żeby wysuszyć zawsze po zalaniu to nic ci sie nie zalęgnie. Ja mam już ponad rok i nie mam nic czym cie straszy koleżanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to w tym sklepie https://materace-viscotherapy.pl/ mają bardzo dobrej jakości materace piankowe oraz termoelastyczne i nie tylko. O ofercie sa chyba take materace dla dzieci. Polecam Ci sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór materaca dla niemowlaka jest bardzo ważny, ponieważ w dużej mierze wpływa też na jego rozwój. Zapraszamy na naszego bloga, na stronie idealnymaterac.pl, znajdzie tam Pani wiele informacji które mogą znacznie ułatwić wybór odpowiedniego produktu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa

Ja w domu posiadam wszystkie materace z firmy Optimum, przetestowałam już wiele bo zarówno ja jak i mąz mamy problemy z kręgosłupem. Odkąd mamy ten materac budzimy się wyspani i bez żadnego bólu! Dla naszej 4- miesięcznej córki kupiłam do łóżeczka również materac optimum, z racji że starsze dzieci też takie posiadają i sa zadowolone 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×