Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izaaaaaaaaaa

4 miesieczny bobas

Polecane posty

Moj synek lada konczy 4 miesiace.Pediatra zalecil wprowadzic dwa stałe posiłki.Pomozcie mi jak gotowac zupki,znana jest marchewka z ziemniaczkiem,ale co jeszcze moge podac za zupke 4 miesiecznemu dziecku.Prosze o przepisy na obiadki oraz deserki.Starte jabłuszku i soki przecierowe ale z czego?W poradnikach do karmienia które mam tylko reklamuja słoiczki,a moze one beda zdrowsze dla mojego dizecka?Mamusie piszcie jak było u Was.Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw startuj z marchewką. Ugotuj, zmiksuj i podaj. I tak 3 dni i obserwuj dziecko. Jak nie będzie jakiejś złej reakcji, to do marchewki dodaj ziemniaka. Później brokuła, pietruszkę itd. Po 5 miesiącu dorzucasz do warzyw kawałek mięska. Możesz podawać albo zmiksowane owoce, albo soki przecierowe. Ja podaję owoce - staram się żeby jak najwięcej jadł z łyżeczki, a nie z butelki. Najpierw weź jabłko. Obserwuj. Dodaj banana, morele, brzoskwinie, gruszkę itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsgssssssssssssjjsssss
Mojemu dziecku najpierw wprowadzilam kaszki. deserki i obiadki pierwsze dalam dopiero, gdy mialo 5,5 miesiaca. Zupki gotowalam najpierw z marchewki i ziemniaka, potem zaczelam marchew-ziemniak-pietruszka (seler) i bylo ok. Potem zaczelam gotowac z mieskiem-palka z kurczaka (bez skory). Deserki:miksowalam jablko (bez dodatku cukru), potem doszly inne owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsgssssssssssssjjsssss
Mojemu dziecku bardziej smakowaly moje zupki niz te ze sloiczkow. sloiczki kupowalam rzadko, z reguly na jakichs wyjazdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzonka22
witajcie moje dziecko ma już 4 miesiące i od 3 tyg lekarz zalecił abym dawała mu marchew banana i jabłko, ponieważ mój synek niby ma niedobór żelaza. Zdziwiłam się ze dziecko na piersi może tak szybko jeść stałe posiłki ale nic się nie wydarzyło wręcz odwrotnie ma dziecko uwielbia jeść. Żadnych wzdęć ani kolek.dziś będąc u lekarza powiedział ze mam robić zupki z Cielęcinka lub Kuczak marchew ziemniak burak czerwony pietruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozszerzylam diete 3 tyg temu. poki co obowiazkoo tylko sloiczki zebym miala pewnosc ze jesli jest niestrawnosc lub alergoa to od warzywa a nie pestycydow na nim. z reszta tak zaleca wieksosc pediatrow. dopiero o jakims czasie warto zaczac gotowac samemu. z reszta robiac bilans gotowania samemu a sloik to wychodzi tyle samo. ja aczelam od dyni z ziemniakiem potem marchew z ziemniakiem. teraz gdy juz jada cale sloiczki i wiem ze sie do nich przyzwyczail podam owoc. zaczynam od gruszki williams potem brzoskwinia i potem jablko. kaszek jeszcze nie daje ale bede o tym adac z pediatra w piatek. wszystko kupuje hippa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za pomoc,ale teraz moje male ma juz 17 miesiecy :) Ale sie ucieszyłam,ten post dodalam ponad rok temu i jeszcze odpisuja Panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×