Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość oszczędna kobita
oszczędność To do mnie?? Ja mam stałych wydatków w miesiącu 600 zł + 400 zł przeznaczam na przyjamnosci tj jakas pizza (CZASAMI!!), kino, ciuch, buty. Wiesz, nie chce się ograniczać totalnie bo chce też miec jakieś rpzyjemnosci. Owszem mogłabym na rpzyjemnosci rpzeznaczyć 200 zł ale wtedy by było mi baaaaardzo cięzko wytrwać do końca miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Wydaje mi sie ze jak bede odkłądac 300-400 zł to i tak pieknie!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
oszczędność Gdybym za moja pensje miała żyć samodzielnie to jestem pewna ze nie byłabym w stanie NIC odłozyć. Dlatego teraz wykorzystuje dogodna sytuacje poki mieszkam z rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędność
no do ciebie, a do kogo ? to nie jest dla mnie oszczędzanie. robisz z tego wielkie halo, że przestaniesz wywalać pieniądze w błoto mając komfortowe warunki :) samodzielność jest trudna, ale mobilizująca i rozwojowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ^^^^Lenka^^^^*
Wiesz ,ja nie mam stalego dochodu....-alimenty 200 zl co miesiac jedynie....Nawet juz nie mam rodzinnego:( Wyjezdzam 3 razy do roku za granice na jakies 6 tygodni,i z tego zyje i remontuje dom.... Trudno po takim powrocie ,,oszczedzac'',bo czlowiek zawsze sbie mowi,ze zostawia dziecko i potem jeszcze ma sobie zalowac na jakies przyjemnosci....,ale wiesz czasem te przyjemnoscitroche kosztuja a tak naprawde mozna bez nch sie obejsc.... Z jakiego miasta jestes oszcedna kobieto> i jak masz na imie,bo wolalabym sie po imieniu do ciebie zwracac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ^^^^Lenka^^^^*
moje miesieczne wydatki.... 170zl-rata 100zl-prad 60zl-woda+scieki 30zl -internet 60 zl-2karty do telefonu 20zl -abonament polsatu 15 zl-podatek od nieruchomosci 60 zl -obiady w szkole ==515 zl. To taka kwota na rachunki miesiecznie....,wiadomo ze prad jest co 2 miesiace-to mam cos kolo 200 zl,woda co kwartal,ale miesiecznie to tak wychodzi. do tego trzeba doliczyc jedzenie,chemie,ale tego igdy nie liczylam.....No i ciuchy ,wyatki zwiazane z dzieckiem,wegiel.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
oszczędność Ale o co Ci chodzi? Ten temat jest o oszczędzaniu a nie umartwianiu się! Tak robie weilkie halo bo mogłabym tak dalej żyć jak zyłam i nadal nic nie odkładać. Ciesze się ze dojrzałam do tego i już teraz wiem ze oszczędzanie jest bardzo ważne, ze trzeba miec zawsze jakies zaskórniaki,ze nie mozna tak lekko podchodzić do życia i wyznawac zasadę Carpie Diem! Zreszta co za roznica czy mieszkam sama czy nie?? gdy sie wyprowadze od rodziców to zmienie też prace bo za takie pieniądze sama na pewno nie wyzyje. Jak zmienie rpacę i bede zarabiać więcej to wtedy też częśc zarobionych peiuniędzy postaram się odkładać systematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Lenka, Kacha spod Krakowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Lenka Czyli w Twoim przypadku cięzko tak określić ile mogłabyś odłozyć w miesiącu, bo nie masz stałej pensji. Ale jeśli doszłas do wniasku ze spokojnie możesz cos przyoszczedzić to juz dobry znak:-) Powodzenia i wpadaj tu do nas i melduj jak Ci idzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ^^^^Lenka^^^^*
Ja ,gdy mieszkalamjeszcez z rodzicami,a chodzilomi juz po glowie usamodzielnienie sie,nie wydawalam pieniedzy na pierdoly.... Kupowalam takie rzeczy co miesiac z wyplaty,ktore beda mi potrzebne w doroslym ,samodzielnym zyciu,a ktorych sobie nie kupie jak bede mieszkac sama,bo niie bedzie na to kasy....wiadomo jak jest ciezko zyc za 1000zl:( Byly to rzeczy od tanich,po drozsze....-szklanki,talerze,garnki,mikser,koc,sztucce....,jakies taki rzeczy ktore mi sie przydadza....-czy to ladne porcelanowe rzeczy...,takie pdstawy...,bo zaczynalam z niczym...:( Naprawde polecam taki sposob,,dorabiania sie''jak mieszka sie jeszcze z rodzicami...Bo to naprawde luksus pod wzgledem finansowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ^^^^Lenka^^^^*
No ok :) Kacha,a ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Własnie Lenka ja chce to własnie wykorzystać. Zbieram pieniądze na przyszłość bo pewnie za rok moze dwa pojde na swoje. Narazie stosuję sie do kilku punktów z naszego tematu ale jak sie usamodzielnie bede sie strała wdrożyc ich jak najwiecej w codzienne zycie. Niedlugo kończe spłacac mój kredyt i wtedy kupię sobie szybkowary firmy fargo- strasznie sie napaliłam na te garnki!!:-) Niestety odziedziczony szybkowar po babci to bubel wiec musze wyłozyć 300 zł na nowiutkie garnki!! Będą jak znalazł gdy wydam się za mąż hehe:-) Planuje kupić te http://allegro.pl/szybkowar-fagor-innova-in-6x1super-cena-i1806610484.html Mają super opienie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ^^^^Lenka^^^^*
No to dobrze zaczelas:) Takie rzeczy cieszą:) Zanim zmienisz prace i pojdziesz na swoje ,polecam ci wyjechac na sezon doHolandii. Zarobisz ladna kase na poczatek:) Pomoze Ci w starcie... Ja za 5 tygodni przywaze srednio7.000-8.000zl Praca ok.:) Jestem zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Ja mam 28 lenka:-) A w Tej Holandii co robisz, jesli można spytać? Pewnie jakieś zbiory? Slyszałam że cięzka to praca ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ^^^^Lenka^^^^*
Przebieramy cebulki tulipanow,i innych kwiatow. Nie jest ciezko.Bylam juz na tylu sezonach ze wiem cos otakich pracach...Wiadomo ze sa prace,gdzie wykorzystuja ludzi,ale przed takim wyjazdem musisz sie popytac,i brac z przymruzeniem oka tez toco gadaja..... Ludzie czesto gadaja jak to zle tam i ciezko a tak naprawde jest fajnie!Nie chcca zebys tez jechala i chca zebys ich zalowala ze tak ciezko trzeba tam pracowac... Moja praca tam polega na siedzeniu na dupie i przebieraniu cebulek ktore leca na tasmie. Wyzucam zgnite i rozdzielam podwojne....Widzisz w tym cos ciezkiego????:D Wiadomo,ze nikt cie nie posadzi zebys bezczynnie siedziala,trzeba pracowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
To prawda ludzie są strasznie zawistni:-) Ja byłam w UK ale tam kokosów niestety nie ma i naprawdę nie polecam. Co do twojej pracy to faktycznie dobrze sobie trafiłaś. Ale to trzeba być tez bardzo odwaznym bo słyszy sie rózne rzeczy o wyjazdzach do Holandii do rpacy:-( Gdybym nie miała zadnej rpacy to pewnie błagałabym Cie teraz o jakieś namiary , ale w moim przypadku wyjazd na miesiąc jest niemozliwy. A szkoda bo kasę zarabiasz konkretną jak widzę. Ok ja póki co uciekam do koscioła , odezwę się wieczorkiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna, mi ten zapach odpowiada i wg. tak wg. mnie jak i mojego męża zapach się świetnie utzymuje, właśnie po prysznicu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
a ja kupilam uwaga- antyperspirant w kulce w Biedronie- za smieszne pieniądze- 3/4 zł. i .... sprawdza sie u mnie lepiej niz Garnier Mineral- ktory poprzednio mialam. Nie wiem czy to pierwsze wrazenie, po jednorazowej aplikacji czy naprawde niezly produkt. Poki co-jestem b. pozytywnie zaskoczona:) dzisiaj wpadl mi niespodziewany wydatek.. wyciagnelam Mojego na lody do cukierni- 28 zł kosztowala mnie ta przjemnosc ale.. bylo warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
bylo wart- za to wyrzuty sumienia mam jak jasna cholera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
i jeszcze jedno ziarenko w temacie oszczedzania- niedawno czytalam ze zel do higieny intymnej swietnie sprawdza sie przy ocyszczaniu twarzy. Mam cere sucha- ostatnio sprobowalam- akurat nie mialam mojego zelu micelarnego pod reka- i... rewelacja! super sprawa! dokladnie oczyszcza dzieki kwasnemu ph nie podraznia, nie wysusza a twarz jest swieza i czysciutka. Dodam ze uzywalam plynu Ziaji z wasem mlekowym :). Taki drobiazg gdyby ktoras z Was miala spore ilosci zeli do H.I i nie bardzo wiedziala jak je spozytkowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałąm na początku
dusigroszka -- co do mycia twarzy żelem do higieny intymnej ja tak robię od dłuższego czasu i jest super. aktualnie też mam z ziaji, czasem jakis inny kupię, ale ogólnie wracam zawsze do zijii muszę wypróbować ten antyperspirant - póki co używam rexony bo jak dla mnie jest najlepszy co do wesela to muszę kupić jeszcze tylko buty, torebkę znalazłam w domu, pasuje do sukienki, a biżuterię piękną pożyczy mi siostra :-) dziś muszę kupić farbę do włosy, ale kupuję od jakiegoś czasu z joanny kolor palona kawa, bardzo mi przypasował cena coś około 6 zł ja potrzebuję 2 więc 12 zł miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona555
czyli ogolnie ile mniej wiecej wydajecie kasy na wlasne przyjemnosci????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandra1986666
Gość dusigrosz-ka
pisalam na poczatku- ja też zawsze wracam do Ziaji :), rewelacyjny, delikatny, nie podrażnia a ponadto butelka 500 ml kosztuje zaledwie 8 zl. sprawdził sie u mnie tez żel AA z wyciagiem z kwiatu wiśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
a co tu dzxis tak cicho?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah bo ja np. zajeta jestem, wysylam od rana podania o prace :/ a z tym plynem do higieny intymnej to tez gdzies tu czytalam, ale narazie stosuje moje Iwostiny i jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
salchicha- a jaką masz cerę? i ile kosztuje ten iwostin?:) bardzo sobie cenię kosmetyki tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ostatnim czasie straszna....probowalam wszystkiego i od pewnego czasu mam Iwostin i bardzo go sobie chwale, bez porownania z przedrozonymi Vichy i La roche possay...wydaje mi sie ze moje tabletki anty mi nie sluza, czekam na termin u ginekologa zeby zmienic, bo jakos od okolo roku mi sie strasznie zaczela cera psuc....zawsze mialam bardzo tlusta ale od niedawna ciagle pryszcze no i wagry tak czy tak...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Hej dziewczynki:-) Co do zelu do higieny int. to ja również używam go bardzo często do mycia twarzy. Najczessciej wtedy gdy jestem pod prysznicem a nie mam w poblizu zelu do twarzy:-) Faktycznie myje bez zastrzeżen takze polecam. Chcoaz z oszczednoscia to chyba nie ma za bardzo wspolnego bo płyny czy do twarzy czy do higdierny sa w podobnych cenach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
to jets dobry patent dla tych, ktorym brakuje do 1 a ktorzy maja spore ilosci zeli do HI- w koncu gdzie kupisz zel do wtarzy 9 zl za 500 ml?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×