Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasinkaja

samozatrudnienie a urlop macierzyński/zwolnienie z powodu ciąży

Polecane posty

Gość kasinkaja

Cześć wszystkim, Mam pytanie do osób, które znają się na zasadach związanych z zusem przy własnej działalności godpodarczej. Od prawie 3 lat prowadzę własną działalność, teraz planujemy z mężem dziecko. Jak wygląda kwestia zwolnienia lekarskiego w czasie ciąży i urlopu macierzyńskiego w takim przypadku? Czy dostanę coś z zusu za takie miesiące, w których np. z powodu ciąży będę na zwolnieniu? czy dostanę coś w ramach urlopu macierzyńskiego? Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njio6
buhahhahah ahha z powodu ciazy?? hhhahah widac ze chcesz zus naciagnac, hahha ciaza to nie pood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasinkaja
nie do końca - w czasie ciąży zdarzają się takie sytuacje, kiedy lekarz zaleca leżenie dla dobra ciąży i może się to zdarzyć nie tylko pod koniec ciąży ale i na początku, więc nie buahhhahhhha ha tylko jak wiesz to odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggtttttr
buhahahh ale ty smiesznie to napisaąłs z powodu ciaazy:)n kochana na własnej niestety nie masz nic zadnego l4, nawet nie masz maciezynskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasinkaja
Tak włąśnie myślałam.. ale chciałam się upewnić, kurczę, nie ma to jak państwo wspomagające matki i stymulujące przedsiębiorczość! jak ktoś ma własną działalność to broń boże zachorować albo zajść w ciążę, bo nie dość, że suchy chleb będzie musiał jeść to jeszcze składki na zus co miesiąc odprowadzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowadzac wlasna dzialanosc gospodarcza ,bedziesz miala platne L4 ,oraz macierzynski od skladki ktora oplacasz ,jezeli oplacasz sobie najnizsza krajowa ,to od tego bedziesz miala naliczane chorobowe:) pod warunkiem,ze caly czas bedzie oplacac skladki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasinkaja
Dzieki bajka na dobranoc :) a od jakiego czasu przed planowaną ciążą warto podwyższyć składkę zus? w sensie ile miesięcy wstecz zus bierze pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasinkaja
Dziękuję ci bardzo, przywróciłaś moją wiarę w system :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziuniatrunia
nastaw sie na kontrole niestety ten system tak działa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajicvcvv
zanim cie stary zaplodni a to zejdzie , to podnies skladke do najwyzszej a mozez nawet otrzymac maciezynskiego 5000 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasinkaja
a jaka jest najwyższa składka? wiem, że kontrole robią, ja też nie chcę brać zwolnienia ot tak sobie, dowiaduję się na wszelki wypadek, bo nasłuchałam się o różnych sytuacjach podczas ciąży i wolałabym być "zabezpieczona" na wypadek konieczności zwolnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdsfg
najnizsza to ok 750, chorobowa 220- to chorobowa podnies do max,, dowiedz sie u ksiegowej matko, jakie kontrole? plis polowa sciemniar z ta ciaza i zagrozeniem, skoro nie chcesz brac na 100% zwolnienia too na licho kombinacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka ki
Ale te ktos z dziwnymi literowymi podpisami Cie beszczelnie wkreca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×