Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dfdfdfdfdaa

!!!! 6 cm TORBIEL jajnika a CIĄŻĄ !!!!!

Polecane posty

Gość dfdfdfdfdaa

Witam. Właśnie się dowiedziałam, że mam 6 cm torbiel na prawym jajniku. 3 dni temu współżyłam z chłopakiem, mieliśmy obawy o płyn ejakulacyjny. Niedawno zażyłam tabletkę 72h PO, torbiel jest bardzo duży... Stąd moje pytanie do was : Czy torbiel jest szansą na to, że nie dojdzie do zapłodnienia? Torbiel pojawia mi się za każdym razem, co miesiąc. Nie chcę być w ciąży, a wiem, że torbiel zasłania cały jajnik. Proszę o wasze zdanie, może miał ktoś podobną sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzywdzona.23
No ja mialam taka sytuacje. Wzielam tabletke PO, nastepnie okazalo sie ze jestem w ciazy (2 krechy na tescie), dostalam krwawienia, doszy bole brzucha, wyladowalam w ciezkim stanie w szpitalu, okazalo sie ze to peknieta ciaza pozamaciczna jajowodowa. Oprocz krwotoku wewnetrznego mialam 3cm torbiel przy jajniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzywdzona.23
Wdaje mi sie ze torbiel nie ma wplywu na to czy dojdzie do zaplodnienia czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfdfdfdaa
Z gumką było wszystko ok. Problem jest tylko taki, że raz podczas "pieszczot" penis lekko wszedł do pochwy, ale nie bolało mnie to, jak przy normalnym stosunku. Płyn na pewno wydostał mi się wcześniej na rękę, była 20 min przerwa, gdzie mój partner zrobił siku :P I później właśnie nie jestem pewna, gdzie ten płyn się podział... Wiem, ze torbiel jest w moim przypadku niebezpieczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzywdzona.23
No to niepotrzebnie wzielas ta tabletke PO... Rozreguluje Ci cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfdfdfdaa
Ale jest możliwość ciąży? W sumie okres mam nieregularnie, a powinnam była go dostać już wczoraj ( cały czas czekam ). Nie chcę być w ciąży, stąd wzięcie tej tabletki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzywdzona.23
Napewno nie jestes w ciazy. Zrob test, powinien wyjsc juz wiarygodny skoro jestes po terminie miesiaczki. Dodam jeszcze, ze escapelle powoduje ogromne spustoszenie w calym organizmie. Ja malo co nie "przekrecilam" sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfdfdfdaa
Torbiele, czyli tzw. cysty czynnościowe, tworzą się, kiedy dojrzewający pęcherzyk Graafa nie pęka, by uwolnić komórkę jajową w czasie owulacji, ale wciąż się powiększa - powstaje wtedy torbiel pęcherzykowa. Innym zaczątkiem torbieli może być ciałko żółte, w które - w prawidłowo przebiegającym cyklu - zamienia się pęknięty pęcherzyk Graafa i które powinno zaniknąć, jeśli nie dojdzie do zapłodnienia. Czyli to jest chyba raczej niemożliwe, żebym zaszła w ciążę? :) W internecie znalazłam ;) A tabletkę wypisała mi moja ginekolog, w razie czego i kazała wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzywdzona.23
Nie ma mozliwosci zajscia w ciaze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfdfdfdaa
Dziękuję, trochę mnie uspokoiłaś. ;) Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, a ciąży jednak nie będzie - jeszcze mam czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzywdzona.23
Nie mialas az tak niebezpiecznej syt:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×