Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kantalopka

JAk karać kota?

Polecane posty

Gość gejuszka
moja kotka też tak miała... z wiekiem jej to przeszło... nie karałam jej, rodzice czasem machnęli ją szmatą po grzbiecie, jak przesadzala.. ojciec przzyniósł rózgę z lasu- nie bił jej, tylko wystarczy że potrzymał rózgę nad nią i ona tak sama z siebie czuła respekt, czasem może machnał lekko ale nie bił...czasem bawią się teraz tą rózgą...z firanek zrezygnowaliśmy na rzecz żaluzji:) ze względu na spacery... ma teraz 10 lat, ale też potrafi zacząć ostrzyć pazury na fotelu czy coś, głośne psik wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kocica tez biegała po firankach,poźniej się okazało że z tej firanki zwisała jakaś krótka niteczka,nitkę obciełam i kotka przestała :) a żeby wybiegać kota to polecam laserek,taki w breloczku,rzucający małą kropkę,u nas to najlepsza zabawka,koty leżały z wywalonymi jęzorami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarówno w przypadku psów jak i kotów w formie kary sprawdza się pryskanie wodą ze spryskiwacza :) krzywdy zwierzakowi nie zrobisz, a też kary nie kojarzy bezpośrednio z właścicielem tylko z wodą. w przypadku mojej zwierzyny się sprawdza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 1981
a w jakim kolorze jest ta kotka? Pytanie może brzmi głupio, ale jest uzasadnione. Jeśli jest to kot tzw. trzykolorowy - czyli z dodatkowymi rudymi plamami, to ponoć jest to zachowanie u nich normalne, są nadpobudliwe - moi rodzice mają taką właśnie kotkę, a opinia pochodzi od weterynarza, więc domyślam się, że ma z tym jakieś doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koci psycholog
Przede wszystkim kot jest bardzo wrazliwy na ból, więc bic go nie należy. Nalezy mu zapewnić rozrywke, bo to bardzo ciekawe i *****iwe zwierzę. Musi miec mozliwośc obserwowania swiata, więc musi mieć dostepny parapet, musi miec zabawki, ale poza tym mlody kot , jak każde dziecko, potrzebuje ruchu i trzeba to zrozumieć. Kiedyś z tego wyrośnie. Jeszcze jedno - kot poluje nocą, więc się nie dziwcie, że biega po domu i skacze wam po łóżku. To nie jest wina kota, tylko jego dzikiej natury. Jesli nie jesteście w stanie tego zaakceptować, to oddajcie zwierzaka komuś, kto ma więcej cierpliwości, albo lepsze warunki mieszkanioe np. ogród. Broń Boże do schroniska! Tam się tylko biedak może nabawic choroby sierocej, albo zaburzeń psychicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja słyszałam ze tak jak kotka karci swoje kociaki. Złapać lekko za kark i palcem klepnac w pyszczek wtedy kot wie ze robi zle , ale trzeba to zrobic tylko w tym momencie kiedy robi zle , nie pózniej bo kot nie skojazy za co został skarcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×