Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja juz sama nie wiem co robic

Jak karzecie dziecko gdy bije rodzeństwo?

Polecane posty

Gość ja juz sama nie wiem co robic

Jakie kary na wasze dzieci działają tak dotkliwie i szcególnie? moja 3 letnia córka bije starsza siostrę,gdy starsza nie che czegos jej dac do zabawy, lub wygania od komputera aby sie tego nie tykała,albo poporstu nie spelni jej oczekiwań, to mała zaraz ją uderza, kopie, gryzie, szczypie, ciaga za włosy.Tłumaczy sie, przytaknie, obieca ze tak juz nie bedzie,,,no ale do nast razu i znowu sie zaczyna.Nie chcę bic dziecka ze kogos bije bo to błedne koło jest bic ją za to że ona bije, lecz kurcze wnerwia mie jej zachowanie.Ona tylko taka agresywna jets do siostry,starsza nieraz jej odda, jest płacz a za moment znowu a to ugryzie, a to uszczypie itd..To sie zaczeło od tego jak zauwazyła ze jej 10 letni kuzyni non stop sie biją nawzajem i ona tez wtedy zaczeła bic siostre .Starsza zazwyczaj przetrzymuje jej rece, lub odpycha, ale niekeidy potrafi dosyc mocno i boilelsnie je trzepnac do siniaka, guza, a nawet krwi, mała powyje wniebogłopsy a za chwile to samo zaczyna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz sama nie wiem co robic
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menrry
moze daj do zrozumienia corce ze to nie ona rzadzi tylko musi sie sama dostosowac...musisz twardo powiedziec nie!!!jesli bije dlatego ze siostra nie chce jej dac zabawki to wytlumacz ze jesli uderzy tym bardziej jej nie dostanie inaczej sie sytuacja ma gdy poprosi wtedy napewno siostra pojdzie na kompromis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeerrr...
Dziecko idzie do kata, pod sciane, jakiekolwiek miejsce na kary, tlumaczysz mu dlaczego tam bedzie stal (dlatego, ze zrobil to i to, a tak nie wolno, bo...) i ma tam stac dopoki nie przeprosi kogo trzeba. Nawet jesli placze krokodylimi lzami, ma tam zostac dopoki nie zrozumie, ze zle zrobil. Jesli ucieka, to jest przyprowadzone z powrotem w to samo miejsce i tlumaczy mu sie znowu wszystko od nowa. To moze byc dosc zmudne na poczatku, ale naprawde daje efekty! Wazne, zeby wytlumaczyc dziecku co zrobilo zle i dlaczego nie powinno sie tak robic i nie trzeba na dziecko krzyczec, wystarczy powiedziec. Nie ma rowniez zadnych ulg, trzeba byc konsekwentnym. Te same zasady stosowac wobec wszystkich dzieci w domu, nie wazne czy mlodsze, czy starsze, dzieci musza wiedziec, ze sa traktowane tak samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.Bill
i przy okazji dzieci sie w takim miejscu uspokajaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuyu
zamknaac ją w piwnicy lub w ciemnym pomieszczeniu na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77898999
ja dostalam porzadny wpierdol od starych , lecz za to moja sis jeszcze bardziej solidnie o demnie obrywała :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie trzylatek bije pięciolatkę. Reaguj natychmiast, żeby dziecko wiedziało, dlaczego je karzesz. Nigdy nie bij, bo to błędne koło, dlaczego ona nie może a mama tak? Dobrze jest chwycić tak, zeby nie mogła się wyrwać. Będzie wyła, ale poczekaj, aż zacznie cię słuchać i każ przeprosić albo pocałować siostrzyczkę. I daj do zrozumienia (tłumacz tysiące razy i sprawdzaj, czy zrozumiała, pytając) że jeśli się to powtórzy, to koniec z zabawą. Nie odpuszczaj, konsekwentnie, wiedziała, co ją czeka. Wycie ignoruj, inaczej tylko nakręcisz. I zawsze pytaj: byłaś grzeczna czy nie? Jak myslisz, bolało ją? Co mówiłam że sie stanie, jak znowu ją uderzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zamknij smarkatą w pokoju na dwie godziny. Wytłumacz dlaczego, a potem każ przeprosić siostrę.Powtarzać do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×