Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama nastolatki.

Czy język hiszpański w ogóle się przydaje ? Moje dziecko chce się go uczyć .

Polecane posty

Gość mama nastolatki.

Witam,moja córka idzie teraz do II klasy liceum . W szkole uczy się języka angielskiego i niemieckiego. Poza szkolą prywatnie uczy się włoskiego. A teraz chce jeszcze hiszpańskiego . Czy ten język jest w ogóle przydatny?Ona mówi,że języki to jej pasja i że w przyszłosci studiować stosunki międzynarodowe . A dodam,ze z tamtych języków radzi sobie świetnie . Co sądzicie? Dodam jeszcze,że ona sama się chce go uczyć,nikt na nią nie naciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak najbardziej, po hiszpańsku mówi chyba połowa świata, więcej ludzi niż po angielsku... nawet w niektórych rejonach USA po angielsku się nie dogadasz ale po hiszpańsku tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatki.
Dziękuję bardzo! a wiesz może czy nauka tego języka jest trudna? Czy ten język nie będzie jej się mylił z włoskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam hiszpanski i moim zdaniem dla nas Polakow jest to bardzo latwy jezyk.W USA jest to w tej chwili drugi jezyk ze wzgledu na ogromna ilosc Meksykanow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatki.
No to super . No to teraz tylko poszukać jakiegoś nauczyciela tego języka:D . Bo nauczycieli lub szkoł językowych języka angielskiego niemieckiego to jest pełno,z włoskim były problemy,ale znaleźliśmy,mam nadzieję,ze z hiszpańskim też znajdziemy :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatki.
Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz tez w wielu lepszych szkolach srednich w USA dzieciaki ucza sie chinskiego(mandarin).Moze to by wziela corka pod uwage?Ten wloski chyba jest mniej w sumie przydatny, no ale nie znam sie na tyle w mozliwosciach pracy po skonczeniu stosunkow miedzynarodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatki.
Ale ona nie zrezygnuje z włoskiego,bo uczy się go od 4 lat już i pewnie będzie jej szkoda,zresztą juz bardzo dobrze się nim porozumiewa. Ale porozmawiam z nią o tym . Tylko nie wiem,czy ja w swoim mieście znajdę szkołę,albo nauczyciela tego języka . Bo to chyba mimo wszystko dość malo popularny język .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiszpański jest dość prosty, moja mama uczyła się go sama :) ja ciągle sobie obiecuję, ale nigdy nie mam czasu... mądrą córkę masz, moja nie ma zdolności do języków zupełnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam dobrze włoski i właściwie bez większych problemów porozumiewam się z Hiszpanami, więc moim zdaniem nauka włoskiego raczej pomoże niż przeszkodzi :). A czy się przyda? Każdy obcy język się przyda. Z najbardziej praktycznego punktu widzenia w kwestiach zawodowych będzie miała znacznie więcej punktów, niż osoby tylko z angielskim. Widzę po ogłoszenia, że oczekiwana jest znajomość innego języka obcego niż angielski (z moich obserwacji wynika, że teraz najbardziej pożądane są języki skandynawskie). Jak się nie przyda w robocie, to osobista satysfakcja z nauki jest najważniejsza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatki.
Ona do języków bardzo chętnie i ambitnie podchodzi . W ogóle dobrze się uczy,tylko niewielkie problemy ma z matmą,ale to mąż jest dobry z matmy to jej zawsze pomoże jak potrzebuje :) A jeszcze gra zawodowo w tenisa i trochę w siatkówkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatki.
Właśnie ona też się zastanawia żeby zamiast hiszpańskiego,to holenderski,ale nie wiem,to jest tylko jej decyzja,ja chcę jej tylko doradzić . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holenderski nie bardzo, tam i tak wszyscy po angielski gadaja, podobnie jak w skandynawii lepiej hiszpański, a potem rosyjski, też kawał świata nim mówi, wszystkie byłe republiki oraz byłe kraje wpływów rosji, mongolia itp moje pokolenie zna, ale teraz młode to nawet nie zna cyrylicy i najprostszego słowa nie potrafi przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiszpanski sie baaardzo przydaje! mieszkając gdziekolwiek za granicą większość emigracji jest hiszpańskojęzyczna. Bardzo dobrze że sie chce uczyć! Hiszpanski i angielski i sie odnajdzie w większosci krajów świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatki.
Dziękuję bardzo za pomoc,rozmawiałam z córką i ona jednak ten hiszpański,a potem powiedziala,ze będzie myśleć . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka petronelka
jak najbardziej hiszpanski, przydaje sie bardziej niz wloski. ewentualnie francuski ale trzeba wiedziec, ze jest to bardzo trudny jezyk. nauka chinskiego i rosyjskiego to tez bardzo dobry pomysl jak na dzisiejsze czasy. jesli corka poprobowala wloskiego prawdopodobnie hiszpanski wejdzie jej latwo. skandynawskie i holenderski nie maja sensu gdyz skandynawowie porozumiewaja sie wspaniale po angielsku (holenderski jest bardzo zblizony do angielskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przydaje się. Wg mnie jest na drugim miejscu po angielskim. Ja na początku nie chciałam się go uczyć, ale postanowiłam zapisać sie na kurs do Villablanca i dziś nie żałuje, bo w obecnej pracy hiszpański jest niezbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, że sięprzydaje moja siostra uczy sie hiszpanskiego od dawna w www.bestcentrum.pl/ bez problemu potrafi sie dogada. wszystko jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspolczuje dzieciom takich głupich matek, ktore zadaja takie pytania... Moj syn chcial sie uczyc japonskiego, zakupilam mu ksiazki, slowniki i sie uczy, ma nawet w Japonii teraz paru znajomych, moze sie tam wybierze, albo kogos zaprosi. A hiszpanskim porozumiewa sie 1/3 swiata albo i wiecej, a ty takie durne pytania zadajesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super!jak tylko chce sie uczyc to warto ja zapisac.Sama chce sie uczyc tego jezyka,bo jezdzimy na wakacje do HiszpaniiB-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aby dziecko nauczyło się języka musi poznać podstawy. Słowa to podstawy, a jeśli nauczy się tych najczęściej używanych to od razu pozna te najważniejsze. Na stronie http://hiszpanski.naukaslowek.pl/ mają darmowe lekcje nauki hiszpańskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj mąz jest spedytorem miedzynarodowym, w pracy uzywa fransuskiego i angielskiego. Ostatnio wspomniał, ze chciałby uczyc się hiszpańskiego, bo zdobyłby klientow w Hiszpanii, a oni mówia głównie w swoim języku. Jesli dziecko chce sie uczyc i ewentualne fifnanse nie sa problemem to przemyśl, ja uwazam, że warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manna22
Tak bardzo się przydaje, z resztą nigdy nie wiadomo jako kto będziemy pracować, kogo poznamy i czy akurat hiszpański się przyda :) Zerknij sobie koniecznie na http://www.lincoln.edu.pl/ . Tam do wyboru jest kilka języków, Hiszpański Francuski, Angielski etc. Może zapiszcie się w parach, to lepiej rokuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że tak. Ogólnie języki obce bardzo się przydają. Ja na język hiszpański zapisałam się w liceum, chodziłam do szkoły Berlitz. A później na studiach mogłam wyjechać na wymianę do Hiszpanii na rok, co było niezwykłym przeżyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassal

Ja pozwoliłam moim dzieciom na hiszpański.....a moze zaszczepi się w nich wlasnie ta miłosć do nauki. no i widze ze w Pi School mają doskonałe podejście do dzieciaków i moje maluchy chętnie tam chodzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×