Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
BrownEyedGirl

Odwiedziny i opieka na oddziale położniczym - Bielsko-Biała

Polecane posty

Witam wszystkie obecne i przyszłe mamusie jak i inne forumowiczki :) Z racji tego, że w najbliższym czasie (czyli już we Wrzesniu 2011) wybieram się na oddział położniczy chciałabym zasięgnać opinii na temat opieki dla rodzącej i maleństwa, jak zachwują się położne i lekarze, jakie jest podejście do ochrony krocza - nacinają z biegu czy starają się rozpatrywać kazde za i przeciw, czy położne pomagają świeżo upieczonej mamusi w opiece nad maleństwem, przystawianem do piersi czy raczej trzeba liczyć na samą siebie? bo szczerze powiedzawszy czytając niektóre wypowiedzi o braku empatii u położnych i lekarzy, traktowaniu kobiety przedmiotowo i braku podstawowej opieki - ot kolejna "sztuka" do obsłużenia... skóra cierpnie mi na samą myśl o porodzie. Jak to jest z ZZO, bo wydaje mi się, że to rzadkość aby kobieta dostała znieczulenie na życzenie, które nam przysługuje. Raczej dominuje stwierdzenie "kiedyś tego nie było i kobiety jakoś rodzily" (no właśnie "jakoś" bo nikt nie zwracał na to większej uwagi- urodzić trzeba było). Kolejna sprawą, która szczerze mówiac jest chyba dla mnie największym problemem to pobyt na sali poporodowej gdzie niejednokrotnie przewijają sie tłumy odwiedzających do "współlokatorek". Każda z nas w tym szczególnym momencie potrzebuje intymności i spokoju. Dla mnie naprawdę wielki problem sprawiają tłumy gapiów, mających gdzieś samopoczucie innych kobiet, które w lepiej lub gorzej znoszą okres połogu. Moim zdaniem powinno się je ograniczyć do minimum i osobiście nie chcę widzieć nikogo poza mężem i oczywiście mamą, która będzie mi mogła w większym lub mniejszym stopniu wesprzeć w tych pierwszych dniach opieki nad moja kruszynką :) Nie ukrywam, że najbardziej interesują mnie wypowiedzi mam które rodziły w Szpitalu im. dr E. Wojtyły w Bielsku Białej. Pozostałe forumowiczki również zachęcam do wypowiedzi na temat swoich wrazeń z porodu. Pozdrawiam i zapraszam do wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×